Здравословно хранене за децата - 3

  • 101 948
  • 1 446
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 2 643
О, Солейл благодаря ти за инфо-то за трайността на пастета и тортите. Hug

И аз щях да питам, как измервате теглото на продуктите в рецептите? Вариант "на око" не ме устройва, но и нямам везна.

В нашата Била няма продукти на Хармоника. Аз вземам от Пикадили от Варна, не ми се разваля бързо, вземам 3.6 %.

Я кажи за кокошките с Омега 3  Rolling Eyes, стана ми интересно. Peace

# 1 396
  • Мнения: 2 028
момичета, моят малък син от 2 седмици отново е в поредната супер злояда фаза... не яде месо... успявам да му дам малко филийка, кашкавалче, сирене, яйца и овесени ядки на омлет, извара, плодове и зеленчуци, чай с мед...успях да му пробутам и хлебчета с киноа и спирулина...  всички гореизброени яде обаче в нищожни количества, цял ден по малко... не яде нищо и готвено или смесено по някакъв начин, всичко трябва да е само за себе си, филия с кашкавал, например, отказва да яде, а яде само филия и само кашкавал...

знам, че тук има вегани... моля, кажете, какво да му дам, за да заместя липсата на месо? отказвам да купувам колбаси и кремвирши...

отскоро навлизам в материята за био/органични/полезни/безмесни храни и се шашкам, че не яде месо...

# 1 397
  • Мнения: 2 132
N.M.W. разпадаха ли се без яйцето? И аз мисля да го пропусна следващия път Simple Smile

Ние кисело мляко взимаме или био 3.6% (не се разваля няколко дни отворено) или Елена. И двете леко киселеят(това мисля, че е от бациликус бактерията) и имат водичка, което трябва да е при хубавото мляко . Нямат кремообразен вкус и вид. Преди няколко седмици в супермаркета до нас правеха промоция на някакво мляко. Пробвахме като продавача ни увещава, че е инстинско. Заговорихме се нещо и аз му обяснявам, че обичам повече кисели млека и той каза, че киселите били традиционните, но на пазара повече се търсели кремави и за това такива правели със сметана. Та малко се издаде, че в неговото има сметана, а като погледнах после кофичката, никъде не беше написана в съдържанието.

# 1 398
  • Мнения: 2 643
Много неща харесах от сайта на Йоанна за правене, но както винаги нямам продуктите. Примерно меласа от къде да купя? Някой правил ли е корнита?

# 1 399
  • Пловдив
  • Мнения: 5 037
ray, при нас е точно обратното: налитат на месо, аз не искам да давам поради различни причини, но те си искат. Ако има постно мрънкат, не обичат голяма част от зеленчуците и плодовете. Абе, ужас!
Иначе и моите ядат така: предпочитат всичко отделно едно от друго.

Аз мисля, че е добре да оставиш детето да се храни така като му харесва: за мен е идеален вариант всичко разделно и на малки порции, честичко... Wink
Може да му предлагаш всичките тези неща, сами за себе си. Парче сирене или кашкавал, след час  - сварено яйце, примерно, после  - филия хляб с чубрица...Готвени прости манджи без много продукти вътре...
Отделно плодове и зеленчуци.

Детето си знае.  Peace


# 1 400
  • Мнения: 9 052
според мен детето най-добре си знае. пробвай да свариш бульон и да му дадеш бульона и отделно хубаво наредени в паничка парченца месце. пробвала ли си , дали ако сложиш няколко капки лимон на месцето няма да го яде?

# 1 401
  • Мнения: 7 803
намерих инфо за яйцата с омега 3. хранели ги с водорасли,, оттам идва омегата в яйцата
http://www.omega-3-dha.de/

# 1 402
  • Мнения: 395
JeniB,  не са се разпадали сладките. Но не съм ги правила с формички, а оформях с ръце. Малко рошлявци станаха. Сложих 2 л сладко ягоди и 1 л меласа.
Nivea Simple Smile, меласа съм вземала от био магазин. Търсих по здравословните щандове на големите маркети, но нямаше. Правила съм корнита точно 2 пъти и все неуспешен. Ще се радвам някой да сподели изпробвана рецепта.
Моето дете също не яде месо. Никога не е искал. Покрай него и аз започнах да ям много рядко. Всякакви съвети за веге хранителен режим са ми добре дошли.

# 1 403
  • Мнения: 2 132
Аха, когато има яйце си седят цели, не се ронят.


ray детето като чета доста неща си яде Simple Smile Може да му направиш леща, боб и т.н. бобови култури. Ако не иска манджа му направи хумус - прави се от нахут, което също е бобово и може да се топка с филийка или парче морков, краставица. Даваш му да яде самичък, нищо, че може да се нацапа:) Има и разни бобови пастети - примерно консерва боб, ако не ти се приготвя + домати и разни подправки каквито обичате. Зелени пастети от типа на пестото. Ядки може да даваш - бадеми, лешници, кашу, орехи и т.н. Киноа, амарант, овесени, ечемичени и др. ядки са добре. Може и пълнозърнестт хляб да му даваш. Препоръчително е тези храни да не се приемат с млечни, защото са богати на желязо. За по-доброто усвояване на последното е хубаво да има източник на витамин Ц - домат, чушка, портокалов сок и т.н.


Може и грахчета. Само леко ги задушаваш и даваш да си ги гони в чинията.

Освен това не го насилвай.  Wink

# 1 404
  • Мнения: 2 028
много ви благодаря за всички споделени идеи  Hug

готвени манджи никакви не яде, пробвала съм всичко, което сте изброили... и леща, пилешки бульон, риба, месца, отделно подредени под всякакви форми в чиниите, подминава ги... картофи и ориз не доближава... давам му едни оризови бисквити, тях яде.. това с лимончето върху месцата е интересно, само дето той въобще не ги помирисва даже... виж грахчета не съм се сещала да включа, определено ще го направя  Peace сурови бадеми също... нашите вече започнах да ги изкисвам, така ще са му мекички... нахут отдавна се каня да взема... това с пастетите също е супер, само дето той не приема нищо намазано на филия... нищичко...

въобще няма да го насилвам, само да се опитам да му подам нещо в устата и не го взима... така че просто оставям всичко на масата и той сам си избира... въпросът е дали ще мога успешно да заменя месото...



Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 12:26 от ray

# 1 405
  • Португалия
  • Мнения: 4 396
моите откак са човеци,са си с мнение,и все така ядат-разделно  Grinning
само хляб/отскоро с шарена сол/,само домат/другата само краставица Laughing/,само елда/с водичка -да се преглъща по-лесно  hahaha/

остави детето да те води Peace
ако има негово си място-масичка,негов кът-сложи му ядки,плодове,домашни бисквитки-да си хапва
преди да се усетя как да ги направлявам моите,оплаквах се на една мед.сестра тук,и тя ги нарече „замезващи  Laughing“-хапват по няколко хапки,начесто,както се хапва в механа или бирария тук  Joy

# 1 406
  • Мнения: 2 132
ray идеята ми с постните пастети е да ги сложиш в някаква чинийка и да нарежеш на детето хляб, морков, краставичка и др. и детето само да си топка вътре. Недей да ги мажеш на филия. Ако не е яло така, вземи едно резенче и си топни ти, за да му покажеш. Предупреждавам, че може да има мацаница Simple Smile))


Готов хумус има в арабските магазинчета при Женския пазар. Аз взимам на Дурра и добавям зехтин, червен пипер, може и разни семенца Peace

# 1 407
  • Мнения: 2 028
разбрах  Peace ще пробвам, нека се маже, аз съм ок с това, само да ще да яде...

# 1 408
  • Мнения: 1 849
Моят малчо също не обича манджи, месо яде само на кюфтета, а зеленчуците така в ръчичка - парче сурово зеле, чушка или краставица. Плодове също обича да ръфа цели. Хляба отделно - само с масло. Сандвичи не ще. Но затова пък обича много кремсупи - днешната с картофи, моркови и праз, с малко масло и мляко  Simple Smile

# 1 409
  • Мнения: 9 052
моят най-малък лапа наред, но по-големия пък не близва крем супи  Party всяко дете с номера си Simple Smile
а колко покривки, дрехи и какво ли не измазахме с него докато го докараме до сносно хранене  Rolling Eyes сменях по няколко чифта дрехи на ден .

Общи условия

Активация на акаунт