На каква възраст детето ви тръгна на ясла?

  • 11 064
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте,
Моето  дете е на 1г.4м. и мисля след 1-2 месеца да го пращам на ясли! Моля споделете, вашето дете на каква възраст тръгна на ясли и мислите ли, че по-лесно свикват по-малките деца!?

# 1
  • Мнения: 122
Колкото по-малко е детето, толкова по-лесно се адаптира. Дъщеря ми тръгна на 1 г. 7 м. Свикна за около месец, което е средностатитическия период за адаптация на дете. Яслата се превърна постепенно в любимо място за игри, развлечения и приятелства....успех!

# 2
  • Мнения: 63
А не е ли вярно, че колкото по-малко толкова по-нисък имунитет => по-често ще се разболява!!!
Така се притеснявам!!! Weary

# 3
  • Мнения: 48
Синът ми тръгна на ясла на 1г и 10м. На втората третата седмица нямаше никакви проблеми. Отиваше с огромно желание. Успех с яслите!

# 4
  • Мнения: 48
Да възможно е по-често да боледува в началото. Но от това че са заедно много деца, а не че малък

# 5
  • Мнения: 735
На 1,6 години. На четвъртия ден вече не ревеше сутрин, но в яслата предпочитаха да го адаптират цял месец, за да имат по-малко деца.

Да, започна често да боледува, но, както са казали вече, това е, защото се събират много деца, част от които се водят и болни, така че.... Под често боледуване в нашия случай, имам предвид хрема. За тази година и нещо 2 пъти се е налагало да пие антибиотик.

Имаше други, по-шашкащи странични ефекти, но категорично мисля, че ходенето на ясла му се отразява по-скоро положително.

# 6
  • Мнения: 3 216
А не е ли вярно, че колкото по-малко толкова по-нисък имунитет => по-често ще се разболява!!!
Така се притеснявам!!! Weary

Не е вярно. Моя син тръгна на 1 г и 3 месеца до 3 год и 3 месеца. И не е прекъсвал Болдеуванията му се броят на пръстите на едната ми ръка.

# 7
  • Мнения: 80
Колкото по-малко е детето, толкова по-лесно се адаптира. Дъщеря ми тръгна на 1 г. 7 м. Свикна за около месец, което е средностатитическия период за адаптация на дете. Яслата се превърна постепенно в любимо място за игри, развлечения и приятелства....успех!
не съм на това мнение,ние тръгнахме на 1,6 години и вече половин година не е свикн

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 115
На 2 години, след като ми изтече платеното майчинство. Боледуването е много индивидуално за всяко дете - има такива, които непрекъснато са болни, а има и такива, които не се разболяват.

# 9
  • Мнения: 1 523
И двете
На 2 години, след като ми изтече платеното майчинство.

# 10
  • Мнения: 166
Дъщеря ми я пуснах на ясла на почти 11 м. Много бързо и лесно се адаптира, на 1г. и 7м. сменихме яслата, отново никакъв проблем - ходи с голямо желание. Да не чуе дявола, не е боледувала (само 3-4 пъти се е случвало да остане вкъщи за по 1-2 дни). Времето, за което ще свикне, е индивидуално за всяко дете. Пожелавам ти да е по-бързо.

# 11
  • Мнения: 2 474
Беше на година и пет месеца.Свикна бързо за разлика от майка си.Още на втория ден остана да спи в яслата.Боледуваше рядко.Искаше и през почивните дни да ходи на ясла.Иначе беше много привързан към мен,т.к никой друг не се беше грижил за него и за 5минути.

# 12
  • Мнения: 5 401
Пуснах го малко преди втория му рожден ден.
Дали по-лесно свикват по-малките деца е спорен въпрос. Според мен много зависи от подхода на лелките и педагожката, както и от адаптивността и темперамента на самото дете.

Моят син трудно общуваше с други деца - притесняваше се от тях, защото постоянно го бутаха, дърпаха и той предпочиташе да стои с мен и двамата заедно да участваме в игрите. В яслата се научи да се справя сам, да общува свободно и да устоява своите желания. Освен това при постъпването му в първа градинска група, прескочихме трудния период на адаптация. А това за мен се дължи както на изключително добрите госпожи в градината, така и на приучения режим от живота в яслата.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 529
На 1 г. и 7м.
 Трудно се адаптира.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 115
И двете
На 2 години, след като ми изтече платеното майчинство.

Да поясня, че това е за третото ми дете. Първите две направо на градина ги пуснах от 3 годишни. Нямаше разлика в адаптацията, и големите, и малката реваха по 1 седмица и след това свикнаха.

Общи условия

Активация на акаунт