Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 ян. 2010, 18:13 ч.

В помощ на кандидат-осиновителя

• 242 220
  • 1 480
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Пътеводителят е достоверен, действителността често греши!!!
Най-кривото в ситуацията с гражданският брак е, че като живеете на семейни начала, в проучването, съставянето на доклад и изготвянето на документите участвате заедно, като семейство, каквото сте. Обаче осиновява само единият. Детето не може да вземе имената на таткото и все едно нищо... И после, ако решите да се подпишете за брак - другият член на семейството минава ПАК цялото това чудо. Документите - Всички 14328483936 бр. за доволна сума пари ги вади и той трети път... И накрая - само разходи и ходене по мъките.
Съвет от препатили:
Подпишете се докато е време!
Безплатно е - самата проста процедура по: "съгласни ли сте - Да - съгласни сме", и ако си запазите час седмица предварително - си вземате Акта за сключен граждански брак веднага.
У дома сме върли противници на бракът като институция, и затова отлагахме до последно... Ама накрая трябваше да стане, за да сме все пак в норма... А не двете ни деца да са с различни имена...

# 1 471
Здравейте,

Бихте ли ми казали дали отново се преминава цялата процедура по събиране на документи, курс, посещение на социален работник и т.н. при подновяване на вписването в регистрите след изтичане на 2 години. Нашите изтичат в началото на май месец.
Благодаря!

# 1 472
  • София
Обадете се на социалните, преди изтичане на срока за удължаване. Те ще ви дадат разяснения.
Изпуснете ли срока, се повтаря процедурата наново.
Отделно ви се променя реда на чакане и всъщност ви вписват като нови осиновители.
Аз без да искам така направих, поради недоглеждане и несериозност и чаках нови 2 години за предложение, но пък там ми беше късмета. Първо предложение и единствено.

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 23:20 от Vi_Vivian

# 1 473
Ако не изпуснете срока подновявате само документите. Няма нов доклад, няма отново курс.

# 1 474
Здравейте,
Имам два въпроса:
- Кандидат осиновителите трябва ли да имат сключен брак?
- Какви доходи трябва да има семейството? Има ли някакви минимуми? Единият от двойката има запор на заплата, работи дългогодишно, с постоянен трудов договор, но всеки месец една малка част от заплатата му се удържа по изплащане на запор.
Не брак не е нужен , а доходите са нещо относително.Любовта , която сме готови да дадем на дълго чаканите слънца е най - важното.Може да ми пишете и на biasbias@abv.bg за съвети .Ще се радвам ако съм полезна.

# 1 475
  • Пътеводителят е достоверен, действителността често греши!!!
Здравейте,
Имам два въпроса:
- Кандидат осиновителите трябва ли да имат сключен брак?
- Какви доходи трябва да има семейството? Има ли някакви минимуми? Единият от двойката има запор на заплата, работи дългогодишно, с постоянен трудов договор, но всеки месец една малка част от заплатата му се удържа по изплащане на запор.
Не брак не е нужен , а доходите са нещо относително.Любовта , която сме готови да дадем на дълго чаканите слънца е най - важното.Може да ми пишете и на biasbias@abv.bg за съвети .Ще се радвам ако съм полезна.
Ще си позволя да оборя удебеленото - ако искате и двамата с партньорът Ви, да сте вписане като родители в новият Акт за раждане на осиновеното си дете - Да, бракът е задължително условие. Иначе осиновява само единият и детето няма да има вписан вторият родител. Това се запазва и като унаследяване на имоти - примерно, и като вариант за образуване на новото име на детето. Казвам го, защото ние имаме много големи резерви към Бракът като институция и законови рамки, и направихме всичко по силите ни да го избегнем, но няма как хем да не се женим, хем и двамата да сме родители на осиновеното ни дете. Освен всичко, имаме и биологично...
Накрая, понеже го сключихме, след като вече бях осиновила сина ни, мъжът ми трябваше да премине през още една процедура, което отне време и пари, вадихме по 6 пъти едни и същи документи  и т.н. разправии..
Подпишете се преди процедурата! Съвет от препатил! Hug

# 1 476
Привет!
Включвам се със закъснение. Ние все пак минахме през съда с адвокат. Делото ни мина миналата година по това време:)
Имаме си прекрасна госпожица:) Тя е второто ни осиновено детенце.
Бяхме предупредени, че ще чакаме дълго. Мислехме си, че ще ни се наложи да подновяваме документи. Това обаче не се случи при нас. С оформянето на документите до делото мина малко над година. И за тези родители, които се притесняват, че като имат вече други деца шанса да им се предложи скоро детенце е по-малък, мога спокойно да заявя - Не е вярно. Наистина вярвам, че търсят подходящото семейство за всяко детенце. Бъдете здрави и щастливи!

# 1 477
Предварително се извинявам за въпроса .За какво дете става въпрос?Ние сме писали изцяло Бг пройзход.За ромче не сме съгласни.

# 1 478
Предварително се извинявам за въпроса .За какво дете става въпрос?Ние сме писали изцяло Бг пройзход.За ромче не сме съгласни.
Изцяло бг произход е трудно да се случи, защото в повечето случаи бащата е неизвестен. Ще имате информация само за произхода на майката, която пък се самоопределя. Та ако ще и ромка да е, като каже, че е българка така ще я запишат, съответно и детето.
Предполагам искате и здраво дете без наследствени заболявания и обременености. Не е невъзможно, но определено ще чакате дълго.
И двете ми деца са от бг произход. Първото го чаках 2 години без 20 дена, второто стана 9 месеца по-късно. И пак за бащата няма информация, т.е произходът е определен само по майка. Но това беше през 2013-2014 година. Доста намаляха децата в списъка на чакащите осиновяване от тогава.

# 1 479
Здравейте, след многото неуспешни  опити инвитро ,решихме да си осиновим детенце.Днес ходих в отдела за защита на децата, дадоха ми списък на документите и заявление .
Въпроса ми е какво се пише на икономическо състояние?(предполагам че трябва да е добро,мн.добро)
Граждански статус?
Толкова съм развълнувана че дадох пълен блокаж:blush:

Последна редакция: вт, 26 май 2020, 19:59 от миле-на

# 1 480
Здравейте, след многото неуспешни  опити инвитро ,решихме да си осиновим детенце.Днес ходих в отдела за защита на децата, дадоха ми списък на документите и заявление .
Въпроса ми е какво се пише на икономическо състояние?(предполагам че трябва да е добро,мн.добро)
Граждански статус?
Толкова съм развълнувана че дадох пълен блокаж:blush:

Икономическо състояние - пишете добро.
Аз май така писах.
Социалните правят посещение на място, запознават се с дома ви, изобщо не се притеснявайте, съветвам ви да прегледате темите назад, има много мами споделили опит.
Граждански статус - семейна или несемейна, омъжена или неомъжена.
А най-добре вдигнете телфона и попитайте конкретната социална която ви е определена, какво точно да попълните.
Поне моят личен опит от преди 7 години е, че хората са маскимално сътрудничещи.
Успех, заслужава си всичко! Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт