Искам да спра цигарите, но не МОГА!

  • 17 955
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 529
  bouquet Здравейте момичета!  Ами аз специално напълнях, но както вече споменах по-горе, имах и нужда и затова не ме притесниха 8-9кг отгоре  Wink

Ужас  Shocked Това не е никак малко

# 16
  • Мнения: 63
Не е малко да,но бях 47кг... сега като се поогледам се харесвам повече. Дано само не продължа да качвам с това темпо,че май ще мина на диета  Laughing Но цигари няма да пропуша никога вече

# 17
  • Мнения: 206
А имате ли наблюдения дали след спирането на цигарите се напълнява?

Ами не знам дали от спирането на цигарите или от друго, но аз напълнях, имам и голям апетит!

# 18
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мисля, че качването на килограми след спиране на цигарите е някакъв вид реакция на организма. Временно е, после нещата се нормализират. Доколкото знам, цигарите са причина за неестествено ускоряване на метаболизма. И като се премахне тая причина, той се нормализира и може би затова се качват килограми.

# 19
  • Мнения: 145
Не можеш защото нямаш достатъчно силна воля и голям инат.Аз също съм правила много опити преди да спра цигарите,пробвала съм какво ли не и накрая стигнах до извода,че единственото нещо което ще ми помогне да откажа цигарите ( пушех по кутия и половина на ден) е инат и много силна воля.Купих си кутия цигари и си казах, че тази ще е наистина последната ми кутия.Беше ми трудно,дори много трудно,но успях да се преборя с тази моя слабост и сега съм много горда от това.Така че нищо не може да ти помогне да откажеш цигарите освен едно - голям инат.

 Peace и аз така мисля

# 20
  • Мнения: 241
оказва се че е мн полезно за социалния живот да пушиш

сега ходих да пуша пасивно с един колега и за пръв път си говорих с един друг колега който познавам по физиономия от вече година
един вид, запознавам се с повече хора докато пуша пасивно

мразя цигарите

щеше да е прекрасно ако ходехме примерно да ядем по ябълка и примерно ръцете ти трепереха поради ябълков глад и трябва да си измиеш и изядеш ябълката щото си нервен и хайде да ядем ябълки пред асансьорите, щях да се безпокоя да не ми свършат парите за ябълки и дали има денонощни плод зеленчук

'тази ябълка ми е много силна и се замайвам'
'тва са женски ябълки, остави'
'уау, ножче Zippo ли имаш за рязане на ябълките?'

# 21
  • Мнения: 914
За втори път спирам цигарите, като и двата пъти незнайно защо го правя в зимен сезон, но не съм напълняла повече отколкото качвам всяка зима (поне при мен е така - всяка зима качвам едно, две кила и след това пролетта си отслабвам). Мисля, че по принцип се напълнява след спиране на цигарите, защото като ги спреш и се нуждаеш от някакъв заместител, обикновено това е храната - бонбони, солети и т.н.
Преди да ги спра първия път бях много страстна пушачка (1-1.5 на ден) и тогава ползвах Табекс за спиране, не пуших 3 години, но после от глупост ги почнах пак. Сега ми беше много по-лесно да ги откажа, защото знаех, че вече един път съм го правила, а и не пушех толкова много. Вече 2 месеца не пуша и се чуствам страхотно. Успех на всички решили да спират цигарите!  Peace 

# 22
  • Мнения: 14
Какво мислете за лепенките за отказване на цигарите. Има ли ефект от тях. newsm78

# 23
  • Мнения: 700
Не знам ... аз пуша 1 кутия 3 дни. Мислила съм да ги отказвам, още повече сега като поскъпнат. Но мисълта да кача кг ми е непосилна, и без това имам проблеми с теглото. И се чудя ... дали цигарите повече ще ми навредят или 10-20 кг отгоре?

# 24
  • Мнения: 914
Какви са тия килограми, за които говорите бе хора?! Цигарите не са средство за отслабване и твърдо смятам, че ако не ядеш повече от обикновено няма да качиш!

# 25
  • Мнения: 136
Никорет помага ли и каква е цената му ?

# 26
  • Мнения: 24
zdravei milo momi4e.kakvo moga da ti kaja.......na 37 god sam.pu6a ot 14 godi6na.predi 4etiri godini gi spriah,otvednaj i pove4e ne zapalih.prosto mnogo,ama naistina mnogo iskah da gi spra.

# 27
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
и аз съм в отбора на спрелите/от доста години/ цигарите...Видях една майка , захапала страстно цигарата, присвила очи, все едно вкусва най-страхотното нещо на света и следяща с поглед зад дима малкото си дете, което си играеше в градинката. Хиляди пъти съм виждала същата жена , с детето си  зад блока ни, но точно в този момента така ме потресе картината, толкова се отвратих от нея, че още на следващия ден хвърлих цигарите на масата и казах на колежките да я вземат ако искат...Те почнаха да ми се присмиват , да ме бъзикат , че съм бременна , ама не искам да се похваля...така и не им казах, защо ги отказах...Най - интересното в случая е , че след десетина дни наистина разбрах , че съм бременна /не беше планирана, но беше желана бременноста ми/, и още се чудя картинката с жената ли ме отказа от цигарите, или майчиния ми инстинкт е проговорил толкова рано...от тази сутрин, преди толкова години, когато си хвърлих поседната кутия на масата, никога не ми се е пушило...
Сигурно няма да Ви помогна много - не мога да дам съвет да забременявате , но  може да потърсите за себе си точния довод , защо трябва да ги спрете Peace Както някой по-горе беше писал , че го прави заради  децата си или за да си позволи нещо за себе си от спестените пари...

# 28
  • Мнения: 682
Категорично да откажеш цигарите е въпрос на воля и силна мотивация.Мъжът ми беше пушач от най-запалените.Не можеше без цигарка в ръката, но след като му казаха за бебе спираш -от раз му се получи.При мен също.

За килата-той напълня и то доста, но имаше нужда.Аз по принцип съм си пълничка  Embarassed

# 29
Здравейте! Толкова ми беше интересно да прочета всичките тези истории, защото и аз от известно време съм на вълна отказване от цигарите - отначало доста тегаво и леко безуспешно, но сега вече мисля, че съм на прав път!  Grinning Наистина най-важни са волята и убеждението, че искаш да спреш. ОБАЧЕ.. при повечето заклети пушачи като мен например, никотиновият глад е дооста силен и ти причинява куп ужасни усещания като главоболие, супер апетит и нервност, а това може да те откаже бързо. Затова още в началото си казах, че ми трябва съюзник. Взех си Табекс, защото беше по-евтино, а и бях виждала реклами. За съжаление обаче явно евтините и рекламирани неща рядко са качествени. Започнах да повръщам, а една нощ се събудих и като станах от леглото, сякаш бях изпила 200 мл уиски на екс... Реших, че не искам да си причинявам това на организма. На втория опит за отказване си взех лепенките (Никотинел се казват), защото този път се бях подготвила малко и от прочетеното реших, че никотинът е 100 пъти по безвреден от разни химии  и хапчета. Аз лично не направих 3-, а 2-месечен курс. Това ми е четвърти месец откакто не съм запалвала нито цигара. От сърце мога да кажа, че  препоръчвам никотиновите лепенки на всички. Нито напълнях, нито ми беше толкова сложно. Може и да е внушение, че с тях ми беше по-леко, но и да си внушаваш разни неща в този тежък момент си е голям плюс! Желая успех на всички. New Venera, кажи дали най-накрая си събрала смелост! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт