ВЪПРОСИ към хомеопати - 5

  • 73 411
  • 797
  •   1
Отговори
# 45
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Ето ме и мен  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 645


   Като се открие и даде симилимума или най-близкото подобно хомеопатично л-во.
   Само хомеопатично л-во може да отстрани такова потискане.

  10М разреждане е 10'000 разреждания 1:100 плюс 10'000 х 100 сукусии (тръскания) = 1'000'000 сукусии, и това я прави висока потенция! която може да предписва само мн. добър професионален хомеопат.

  Докато 15C = 15CH, къдедето H означава само Ханеман, сиреч разрждания по метода Ханеман 1:100 . Тази потенция е средно ниска.

[/quote]


Александър, много благодаря за отговора. Това подобното лекарство е конституционното хомеопатично нали? Нашата хомеопатичка ми каза да изчакам 10 дни от последното лечение и така да го дам. Ама аз напирам заради това което четох в предишната тема за подтискане на жизнената сила с даването на гранулки ( в нашия случай сулфур 30) 3 пъти на ден по 3 директно в устата. И преди това в продъжение на 2 месеца може би детето взема по веднъж на ден 3 гранулки силика, но при появата на сополи 3 Х 3 гранули за около седмица. Та за това съм притеснена и искам час по скоро да дам това хо, което при нас е калкареа. Да чакам ли 10 дни или може и по рано да се даде?

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 11:47 от Nivea :)

# 47
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Тази сутрин по БТВ даваха репортаж за ГМО храни. Споменаха, че някъде някога /не в момента и не в България уж/ бил 'пипнат' ензим на кравите, в следствие на което кравите започнали да дават с 1/3 повече мляко, ...но било установено че това ми ти мляко предизвиква рак на гърдата и още няколко вида рак/казаха, че вече там където правят това вече не се прави/.
Преди време говорихме тук в темата, че рака е един вид заложен, наследяваме го. Тогава означава ли, че хората които са пили от ГМО млякото са били предрасположени към рак и млякото просто го е отключило или от рак може да заболее и човек, чиито роднини не са боледували от рак и де факто не е възможно да му е наследство. Май стана объркано  Sunglasses


Предиспозицията - прадразположеноста наистина се предава наследствено. В каква степен, зависи също и от другия родител, но най-важен е моделът на живот който родителите налагат в детството. Имам предвид степента на родителска доминация в-у крехката детска психика.
 Аз например настръхвам при гордо заявено от таткото: "моето дете е послушно и изпълнително, като войник!"
  Хомеопата "вижда" тази предиспозиция, дори и без да е станало дума за фамилната анамнеза, по много специфични, вкл. и Ментални особености и предписва подходящото хо л-во.

  Хомеопатията от много години казва, че кравето мляко е полезно само за..... теленцето на кравата. Не знам и се съмнявам да предизвиква директно рак, възможно е да играе и ролята на отключващ карциноген, но е факт че "задръства" лигавиците и е една от предпоставките за образуването но полипи, миоми, и други доброкачествени образувания.
  Все пак менталния модел на карцинозина е мн. по-голяма предпоставка за отключването на рак.

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 12:53 от Aleksander

# 48
  • sofia
  • Мнения: 482
И аз да попитам нещо, може би е коментирано и преди това, ама не съм в състояние да изчета 5 теми...

Може ли да дам и температуропонижаващо алопатично л-во (Панадол, Нурофен и т.н) при много висока Т - 40`С, когато успоредно с това е било прието хом. л-во за моментната болест, придружена от високата Т.?  Т.е. дали другия вид лекарство ще попречи на ефекта на хомеопатичното такова?
Благодаря!

# 49
  • Мнения: 1 935
И аз да попитам нещо, може би е коментирано и преди това, ама не съм в състояние да изчета 5 теми...

Може ли да дам и температуропонижаващо алопатично л-во (Панадол, Нурофен и т.н) при много висока Т - 40`С, когато успоредно с това е било прието хом. л-во за моментната болест, придружена от високата Т.?  Т.е. дали другия вид лекарство ще попречи на ефекта на хомеопатичното такова?
Благодаря!

На нас ни разрешават!

# 50
  • Мнения: 3 499
И на нас ни разрешават Laughing

# 51
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107


   Като се открие и даде симилимума или най-близкото подобно хомеопатично л-во.
   Само хомеопатично л-во може да отстрани такова потискане.

  10М разреждане е 10'000 разреждания 1:100 плюс 10'000 х 100 сукусии (тръскания) = 1'000'000 сукусии, и това я прави висока потенция! която може да предписва само мн. добър професионален хомеопат.

  Докато 15C = 15CH, къдедето H означава само Ханеман, сиреч разрждания по метода Ханеман 1:100 . Тази потенция е средно ниска.


Цитат
Александър, много благодаря за отговора. Това подобното лекарство е конституционното хомеопатично нали? Нашата хомеопатичка ми каза да изчакам 10 дни от последното лечение и така да го дам. Ама аз напирам заради това което четох в предишната тема за подтискане на жизнената сила с даването на гранулки ( в нашия случай сулфур 30) 3 пъти на ден по 3 директно в устата. И преди това в продъжение на 2 месеца може би детето взема по веднъж на ден 3 гранулки силика, но при появата на сополи 3 Х 3 гранули за около седмица. Та за това съм притеснена и искам час по скоро да дам това хо, което при нас е калкареа. Да чакам ли 10 дни или може и по рано да се даде?


Изчакайте и не притискайте хомеопата си! И не се плашете от гранулките.  Laughing

# 52
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
И аз да попитам нещо, може би е коментирано и преди това, ама не съм в състояние да изчета 5 теми...

Може ли да дам и температуропонижаващо алопатично л-во (Панадол, Нурофен и т.н) при много висока Т - 40`С, когато успоредно с това е било прието хом. л-во за моментната болест, придружена от високата Т.?  Т.е. дали другия вид лекарство ще попречи на ефекта на хомеопатичното такова?
Благодаря!

 Пряко няма да попречи на хомеопатичното л-во, но не прекалявайте с алопатичните л-ва, в смисъл не упорствайте с тях, ако нямат желаният от Вас ефект, а се консултирайте с хомеопата си.
  Peace

# 53
  • sofia
  • Мнения: 482
Мерси за отговорите. На мен питането ми е по принцип, защото забравих да попитам хомеопата си, а когато това ми се случи не знаех може ли да давам или не - точно тогава не се свързах с нея. Е, не дадох, де - само изкъпах детето и тя падна до 39`С и той заспа.(по принцип до 39`С нищо не давам)..ама все пак си беше доста висока Т си мисля... Другия път ще питам - ясно...

Сега още едно питане - нещо да споделите опит за атопичен дерматит.
Преди повече от месец уж започнахме да го лекуваме - след приема на л-вото положението много, много се влоши, така в продължение на горе-долу 2 седмици... след това някак си кожата малко от малко взе да се поуспокоява, далеч от желания резултат, устисках си един месец нищо да не мажа...
Когато бяхме на преглед - наистина кожата доста се беше успокоила, питах лекарят, но тя каза едва ли не, че обривите могат да затихват и пак да се появяват... дали е разбрах добре?... т.е. обречена клауза - много бавно минавали този род заболявания. Едвам се одържам да не го заведа на дерматолог. Но, знам, че и там ще е единствено и само подтискане...
Криво ми е да го гледам така детето - все с някакви лющещи се участъци по личицето и зачервени места. А и сега като е зима и се носят по-груби материи, положението още повече се влошава...

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
И ние лекуваме АД...при втори хомеопат.
От август водя щерка си при нея.
Точно както го описваш е и при дъщеря ми положението. Единственото видимо подобрение е, че изчезнаха трайно, още след първото влошаване, обривите по лицето, очите устните, гърдичките. Сега най -горните обриви са на свивките на ръцете, появиха се обриви и по пръстите на ръцете, преди нямаше там. По краката имаше, продължава да има със затихвания и обостряния...
От две години не я мажа с нищо. Рядко, ако е много суха кожата със сусамово масло само.
Засега още "чистим" подтискането толкова години с алопатия...

# 55
  • Мнения: 76
Здравейте! Hug
От известно време цялото семейство се лекуваме с хомеопатични лекарства, естествено предписани ни от хомеопат и сме много доволни.
 В момента 3-годишната ми дъщеря е със зачервено гърло, влажна кашлица и температура до 39 градуса...Вече пети ден. Давам й фитолака декандра, пирогениум и хепар сулфур калкареа по схема, назначена ни от нашия хомеопат. До сега няма никакво подобрение. Единственото е, че вчера през деня не беше с температура(за нея даваме ферум фосфорикум). Тъкмо се поуспокоихме - и хайде пак - цяла нощ с 39 градуса. Хомеопата ни е уверен, че трябва да продължим по същия начин, но аз вече се колебая.
Aleksander , моля Ви, нуждая се от още едно мнение-какво препоръчвате в подобна ситуация?
 Майчета, ако имате опит в подобни ситуации, моля споделете го.
 Извинете ме за дългия пост, но се надявам да ме разберете.
 Благодаря Ви предварително!

# 56
  • Мнения: 1 935
Здравейте! Hug
От известно време цялото семейство се лекуваме с хомеопатични лекарства, естествено предписани ни от хомеопат и сме много доволни.
 В момента 3-годишната ми дъщеря е със зачервено гърло, влажна кашлица и температура до 39 градуса...Вече пети ден. Давам й фитолака декандра, пирогениум и хепар сулфур калкареа по схема, назначена ни от нашия хомеопат. До сега няма никакво подобрение. Единственото е, че вчера през деня не беше с температура(за нея даваме ферум фосфорикум). Тъкмо се поуспокоихме - и хайде пак - цяла нощ с 39 градуса. Хомеопата ни е уверен, че трябва да продължим по същия начин, но аз вече се колебая.
Aleksander , моля Ви, нуждая се от още едно мнение-какво препоръчвате в подобна ситуация?
 Майчета, ако имате опит в подобни ситуации, моля споделете го.
 Извинете ме за дългия пост, но се надявам да ме разберете.
 Благодаря Ви предварително!

Аз имам опит с подобно разболяване,но не мога за съжаление да ти помогна.На нас винаги са ни изписвали само ЕДНО лекарство за всички симптоми.Така практикуват класическите хомеопати.Вие се лекувате при боаронски хомеопат.Само те изписват определено лекарство за всеки симптом.

Аз (а и Алекс) ще ти препоръчаме да си намериш класически хомеопат Peace

Желая ви скорошно оздравяване!

# 57
  • Мнения: 2 096
Ще споделя аз какво знам за АД .. най често се отключва от ваксина БЦЖ.. много упорито заболяване - лекува се бавно и постепенно с хомеопатия.. тя е и единствения начин за лекуване.. няма смисъл да ходите при дерматолог - изписват едни и същи неща и резултатът е винаги един - подтискане.. през лятото морската вода влияе много благотворно, така че осигурете си почивка на море за поне две седмици.. нормално заболяването при лечение с хомеопатия има силни и слаби периоди.. с времето и с постоянство в лечението - моментите с изостряне ще стават все по редки и след време ще се оправите.. успех в борбата с това толкова неприятно дерматологично заболяване..

# 58
  • Мнения: 3 869
Сега се сетих да потърся темата и видях вестта от първа страница. Натъжи ме, няколко пъти съм ходила при Вяля Янкова - дададе ми съвет и насока, точно от каквито имах нужда. Желая светлина по пътя й!

# 59
  • Мнения: 2 755
Мога ли за увеличаване на кърмата да ползвам Agnus castus. Мисля, че причината да ми намалее млякото е хорманална. От рицинус комунис нямам видим резултат.

Общи условия

Активация на акаунт