Синузит-нищо ли не помага?

  • 64 097
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Здравейте. откриха ми хроничен риносинузит преди месец някъде. Личната  ми лекарка (от която въобще не съм доволна) ми изписа ТУБОЦИН 300 (не мисля че този антибиотик се изписва за синузит, но го изпих). Имах облекчение, но незнам от кое точно, защото си правех и други процедури  Rolling Eyes Направих си солен разтвор в домашни условия и си капвах по 2 капки в ноздрите и след това се издухвах и имаше голям ефект. Но скоро реших да си взема от аптеката морска вода, впръсквах по няколко пъти на ден, но започва да ме боли главата доста чесно (слабо но, постоянно) и за това пак ще си напрява солен разтвор, но този път по-слаб( препоръчват 1 чаена лъжичка във половин литър преварена топла вода), а не като моя 1 лъжичка сол в 20мл вода Shocked 
Намерих тези домашни рецепти  http://sanownik.sdobreff.com/health.php?page=1&search=&c … amp;zabolqwane=20 и мисля да опитам с меда (защото меда помага повече от много други лекарства, който изписват)
Успех с лечението  bouquet

# 31
  • Мнения: 425
Мояте на ал.основа и като го закъсам мн.помага промивки /сол+сода бикарбонат + топла вода от чешмата / с каничка или голяма спринцовка ! Трябва поне 3-4 пъти на ден и така поне 7 -10 дни без прекъсване, Никакви АБ ! Процедурата я има на клипче в интернета: С КАНИЧКАта НЕТИ ! Peace

# 32
  • Мнения: 0
Мога да предложа билков продукт.Който желае-на лични.
Здравейте бихте ли ми казали кой е билковия продукт имейла ми е    kr.dimitrov@abv.bg   благодаря предварително

# 33
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
2 капки не е промивка изобщо, промивките се правят с поне 2 капкомера или една спринцовка за възрастен. Най-много помагат инхалациите, но за тях мисля писах.

От лекарствата аз знам за Геломиртола, но без преглед не е добре да се лекувате, а след прегледа ще получите и инструкции какво да правите в бъдеще.

# 34
  • Мнения: 348
Oт моя опит със сигурен успех са:
- Рецептите на Петър Димков ( ползвани преди много време)
- Лечение с прана на Мастър Чоа Кок Сюи .

# 35
  • Мнения: 0
Процедурата я има на клипче в интернета: С КАНИЧКАта НЕТИ ! Peace

За това клипче ли става дума: http://vimeo.com/14031814 ?

# 36
  • Мнения: 425
 Peace

DA, no s leko topla voda i ako si namerite morska luga e naj-dobre + soda bikarbonat ! Peace

Честито Рождество! Щастие, любов и късмет
нека следват Ви навред
и виетлемската звезда
нека ви засипе с чудеса!
С радост, здраве и пари,
нека Господ Ви дари!
 

# 37
  • Мнения: 0
Лугата наистина помага за синузита нужни са поне 3 до 4 курса за година по 10 до 15 инхалации за да има ефект. Съветвам ви лугата да е от фирма САНА на етикета пише био продукт , слага се около 100 мл на литър и започвате Grinning ако си мислите че няма да имате алергичен проблем или последващ спазъм можете да капнете капка чаено дърво лавандула и евкалипт докато ври. удачно е съчетанието и с физиотерапия в острия стадий. А защо ви съветвам за конкретната марка .... защото тя е чиста луга без разреждане и оцветяване Успех ако имате въпроси относно физио лечение и арома терапия винаги можете да питате Grinning

# 38
  • Мнения: 5 591
Записвам се и аз в темата.От 2 години имам синузит  на алерична основа.Ползвала съм доста народни лекове(захаросан мед,масло..),но без ефект,даже положението става още по - лошо.В момента също съм с остър синузит.На този етап заради бременността не мога да приемам лекарства за алергията  и положението е .....  Sad Tired:

# 39
  • Мнения: 425
Записвам се и аз в темата.От 2 години имам синузит  на алерична основа.Ползвала съм доста народни лекове(захаросан мед,масло..),но без ефект,даже положението става още по - лошо.В момента също съм с остър синузит.На този етап заради бременността не мога да приемам лекарства за алергията  и положението е .....  Sad Tired:

 Peace
В момента съм с обострен синузит на алергична основа, запушен нос, гърлото ме боли от дишането през уста, и ползвам от 3 дни хомеопатичен спрей ЕУФОРБИУМ КОМПОЗИТУМ = 8-12 ЛВ., СТАВА И ЗА ДЕЦА И БРЕМЕННИ, БЕЗВРЕДЕН...
Почна едно чистене на синусите, главоболието изчезна,4ак косата ме болеше при ресане от напрежението и гадните бактерии вътре...  Какво ли не пробвах,преди се оправях с клеева,но немога да я впъскам така надълбоко както спрея,а сега ми е чак най-нависоко до мозъка чак са се качили гадовете...,
Успех, Peace  bouquet

# 40
  • Мнения: 0
Да споделя и аз метода в който се кълна !!! Изпитан е многократно и работи безотказно !!!
Див кестен (сух) - маха се кафявата обвивка, стърже се на ситно ренде, прибавят му се няколко капки прясно мляко (за спойка) колкото да стане на нещо като тесто. Правят се две малки топчета и се хващат с марля на тампон.  Слага се по едно във всяка ноздра и се седи така с тях минута - две... Прави се два/три пъти на ден. Обикновено всичко тръгва още след първия път. Да се чудиш откъде изтича всичко това ?!?! Поради липса на марля ми се случи да си сложа топчетата направо (не е проблем) но после трудно се вадят, та обзаведете се с малко марличка.  Не казвам, че е приятно, но при мисълта за пункция, съм готова на всичко !!! 

# 41
  • Мнения: 5 591
GIULIA ,ползвала съм този спрей,но без ефект,даже явно съм алергична към някоя от съставките му,защото след като съм си пръснала от него и ми се запушва носа,носната лигавица ми изсъхва.
Продължавам да търся лек.

# 42
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Тъкмо щях да пиша за лека,който е даден от rossi4ka .Моя близка така си излекува синузита.И тя сподели,че от тогава не е имала проблем.

# 43
  • Мнения: 206
Ще пробвам с кестена.Иначе на мен ми изписаха новия препарат Назонекс и имуномадулатор,но незнам,след 4 АБ вече какво да правя.
GIULIA спрея помогна ли ти,аз мисля,че и моя синузит е на алергична основа,заото кихам и имам хрема ,но в момента без болки.Гъдел в носа.

# 44
  • Мнения: 425
Ще пробвам с кестена.Иначе на мен ми изписаха новия препарат Назонекс и имуномадулатор,но незнам,след 4 АБ вече какво да правя.
GIULIA спрея помогна ли ти,аз мисля,че и моя синузит е на алергична основа,заото кихам и имам хрема ,но в момента без болки.Гъдел в носа.


 Peace

Да, помогна ми, но по-важно е да разбереш от какво ти е алергията и да я бориш:АЗ избрах с хомеопатия,защото традиционната медицина с нейните антихистамини   вреди мн.... Peace

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт