Ваксини и Ваксинационни Програми

  • 135 735
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 343
здравейте,
имам въпрос към Birdie:
живея в австрия, бебето ми ена 10 седмици, и скоро започваме с ваксините. интересува ме мога ли в БГ да купя Prevenar (здравната каса не я покрива за съжаление) и колко би струвала. тук дозата е 117 евро, което не е малко ...
благодаря предварително.

# 406
  • Мнения: 8 585
здравейте,
имам въпрос към Birdie:
живея в австрия, бебето ми ена 10 седмици, и скоро започваме с ваксините. интересува ме мога ли в БГ да купя Prevenar (здравната каса не я покрива за съжаление) и колко би струвала. тук дозата е 117 евро, което не е малко ...
благодаря предварително.
Доколкото знам от лична кореспонденция Превенар не се търгува още в БГ. Има противоречиви становища кой е виновен... . Но не съм чул някой да си го е купил от Бг. Нито пък Превенар (както и Акт-Хиб) влизат като задължителни имунизации в Бг календар. Тук (Гърция) дозата Превенар е 74Е.
Моля, споделете как и по какъв ред се имунизират децата в Австрия. Какви са Вашите лични наблюдения? Родителите как приемат ваксинациите на децата?

# 407
  • Мнения: 343
актуалния имунизационен план може да се види тук

http://www.bmgf.gv.at/cms/site/attachments/1/4/0/CH0016/CMS10389 … impfplan_2006.pdf

на стр. 5 е таблицата с ваксините и интернац. им обозначения.

започва се с 6 валентна ваксина в 3тия месец, по желание заедно с превенар.

член съм и на един подобен форум на немски , и мога да кажа че дискусиите относно ваксинирането са също така бурни както и тук в този. привърженици и  противници на ваксинирането има по целия  свят, всеки родител сам решава кое е добро зая детето му.
поздрави

# 408
  • Sofia
  • Мнения: 14
Имам един въпрос, за полиото - бяха ни сложили 4 приема живо полио - през устата, но последното наскоро ни го сложиха инжекционно - убитото (за БГ става дума), от прочетеното до тук стигам до извода, че това не е правилно! Sad Защо? Има ли някакъв риск за детето или какво? Ние сменихме педиатърката, а и детето направи силна алергия - беше обрината цялата и спряхме доста групи храни, поради това новата педиатърка препоръча да сложим инжекционното полио въпреки, че до сега е слагано другото! Благодаря!

# 409
  • Мнения: 8 585
Имам един въпрос, за полиото - бяха ни сложили 4 приема живо полио - през устата, но последното наскоро ни го сложиха инжекционно - убитото (за БГ става дума), от прочетеното до тук стигам до извода, че това не е правилно! Sad Защо? Има ли някакъв риск за детето или какво? Ние сменихме педиатърката, а и детето направи силна алергия - беше обрината цялата и спряхме доста групи храни, поради това новата педиатърка препоръча да сложим инжекционното полио въпреки, че до сега е слагано другото! Благодаря!
Смята се за нежелателно да се смесват орално с инжекционно полио. Ако е наложително се следи само да е направен общият брой дози полио съответен на възрастта на детето.

# 410
  • Мнения: 3 164
Извинявам се , ако се повтарям, но ме интересува-къде се бие ваксината Имовакс полио, в ръката или в крачето newsm78 въобще има ли значение ooooh!

# 411
  • Мнения: 8 585
Извинявам се , ако се повтарям, но ме интересува-къде се бие ваксината Имовакс полио, в ръката или в крачето newsm78 въобще има ли значение ooooh!
За деца до 1.5г е добре да се постави по предно-страничната част на бедрото. Има огромно значение във връзка с адсорбцията и резултатността.

# 412
  • Мнения: 8 585
Нова ваксина срещу Рота-вирусни инфекции и гастрентерити бе одобрена за ваксинация и използване в САЩ.

Препоръчителният комитет по ваксинациите (Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP) гласува на 21/02/2006 да се препоръча за използване нова ваксина срещу Ротавирусни заболявания. Ротавирусните заболявания причиняват гастрентерити, дехидратация, а понякога и летален изход. Всяка година по данни от страницата на CDC ротавирусните заболявания са причина за 400.000 лекарски визити, повече от 200.000 визити в спешни приемни кабинети, 55.000 до 70.000 хоспитализации, 20-60 смъртни случая на година във втзрастовите групи под 5 годишна възраст. За развиващите се страни ротавирусните инфекции са причина за смърт на над 500.000 деца годишно във възрастовата група под 5 години.
Ротавирусната ваксинация не предотвратява гастрентерити от други вирусни причинители,но е много ефективна за целта, за която е предназначена. Изследванията показват, че предпазва около 74% от всички ротавирусни заболявания и около 98% от най-тежките случаи, включая 96% от ротавирусните инфекции, изискващи хоспитализация. В клиничен опит се доказа, че ваксинацията предпазва 59% от всички случаи на хоспитализация, което пък от своя страна показва колко е голям процентът на ротавирусните гастрентерити в общият брой вирусни гастрентерити.

Ваксината е RotaTeq™(Merck and Company). Орална е и се дава по схема-2,4,6 месеча възраст. По технология на производство ваксината е нова. Няма нищо общо и не е усъвършенствана стара (RotaShield®).
Старата ваксина (RotaShield®) бе в употреба много кратко и поради доказан повишен риск от инвагинация бе оттеглена от пазара.

Ето тук повече информация:
http://www.cdc.gov/nip/pr/pr_rotavirus_feb2006.htm

За никаква реклама естествено не става въпрос. Просто това е първата страна, даваща указания за използване на такъв вид ваксина. И както всяка информация е за свободно ползване.

Последна редакция: сб, 11 мар 2006, 20:12 от Birdie

# 413
  • Мнения: 343
Alex dnes stana na 11 sedmizi i beshe vaksiniran - 6 valentna+Pneumokokken...
koga moga da ochakvam povishavane na temperaturata? i kakvo da mu dam- mexalen ili homeopat. globuli??? newsm78

# 414
  • Мнения: 8 585
Alex dnes stana na 11 sedmizi i beshe vaksiniran - 6 valentna+Pneumokokken...
koga moga da ochakvam povishavane na temperaturata? i kakvo da mu dam- mexalen ili homeopat. globuli??? newsm78
Мексален e paracetamol нали?

# 415
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Четох,четох и накрая се обърках.Моят син след една седмица ще навърши 5 месеца и досега е ваксиниран против хепатит B,туберкулоза,полиомиелит,дифтерия,тетанус и коклюш.До колкото разбрах е хубаво да се направят и други ваксини,които не са задължителни.Кои бихте ми препоръчали и против какво са те.Само да отбележа ,че против ДТК сме поставили инфанрикс,като последна манипулация ще бъде на 22.03.2006.Препоръчайте ми възможно най-доброто без значение от цената.
Предварително благодаря.

# 416
  • Мнения: 343
Alex dnes stana na 11 sedmizi i beshe vaksiniran - 6 valentna+Pneumokokken...
koga moga da ochakvam povishavane na temperaturata? i kakvo da mu dam- mexalen ili homeopat. globuli??? newsm78
Мексален e paracetamol нали?


da, 125 mg za kurmacheta.
i ot kolko gradusa se dava, sega ima 37,6 temperatura Confused

# 417
  • Мнения: 8 585
Четох,четох и накрая се обърках.Моят син след една седмица ще навърши 5 месеца и досега е ваксиниран против хепатит B,туберкулоза,полиомиелит,дифтерия,тетанус и коклюш.До колкото разбрах е хубаво да се направят и други ваксини,които не са задължителни.Кои бихте ми препоръчали и против какво са те.Само да отбележа ,че против ДТК сме поставили инфанрикс,като последна манипулация ще бъде на 22.03.2006.Препоръчайте ми възможно най-доброто без значение от цената.
Предварително благодаря.
Какъв тип полио ваксина използвахте?
Доволни ли сте от Инфанрикс?

# 418
  • Мнения: 8 585
Alex dnes stana na 11 sedmizi i beshe vaksiniran - 6 valentna+Pneumokokken...
koga moga da ochakvam povishavane na temperaturata? i kakvo da mu dam- mexalen ili homeopat. globuli??? newsm78
Мексален e paracetamol нали?


da, 125 mg za kurmacheta.
i ot kolko gradusa se dava, sega ima 37,6 temperatura Confused
Зависи детето дали е спокойно и колко мястото е зачервено.
Ако детето е неспокойно или мястото е зачервено и болезнено можем да дадем 1 доза Парацетамол (и като болкоуспокояващо).

# 419
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
От Инфанрикса съм доволна,никакви странични реакции,дори той си е весел като всеки друг ден.За полиото незнам,дава се през устата,това което е по календар за всички болници в България.Инфанрикса си я купувах,защото ми казаха ,че ваксината която е безплатна има странични реакции.

Общи условия

Активация на акаунт