Ваксини и Ваксинационни Програми

  • 135 777
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 8 585
Всичко е въпрос на това ОТКОГА детето ще е защитено...
Ако почнете от 12 месец още 4 месеца ще трябва "да стискаме палци"....
Можете да ползвате или "Хиберикс" или "Акт-Хиб"-която намерите. Има и други комбинирани ваксини, но те не се продават в Бг.

От 7 месец нататък дозите са три, а не от 6-ият.
Можете да разпечатате това:
http://www.immunize.org/catg.d/rules1.pdf
Там всичко е написано много добре...

Забележете, че там пише, че ако доза 1 се слага в интервала възраст 12-14месец трябва да се даде бустер (реимунизационна доза) след 8 седмици. Тоест дозовата схема в този случай е от ДВЕ дози, а не от една.

# 751
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Благодаря за бързият отговор.Коя схема е за предпочитане 8,9,12 или 8,10,12 месеца.

# 752
  • Мнения: 8 585
Ако почнете от 8 месец-8,10 и трета доза задължително след навършване на 12 месец и на разстояние минимум 2 месеца (8 седмици) от предишната Акт-Хиб доза.

# 753
  • Мнения: 8 585
От 8/06/2006 официално е разрешена за употреба първата ваксина за превенция на рака на шийката на матката, преканцерозни лезии и генитални папиломи ("брадавици") причиняващи се от човешки папиломен вирус (HPV). Ваксината, която се нарича Gardasil покрива типове 6, 11,16,18.
Спектъра на приложение са момичета във възрастта 9-26.
http://www.fda.gov/bbs/topics/NEWS/2006/NEW01385.html

Човешкият папилома вирус е най-честият сексуално предаван агент. По оценка около 9710 нови ракови случаи и 3700 смъртни случая се отбелязват годишно, съгласно FDA. В световен аспект това са според ФДА 470.000 нови случая и 233.000 смъртни случая годишно.
При повечето жени заразяването води до самоочистване от вируса. Някои типове на вируса обаче причиняват абнормно клетъчно присъствие в цервикалната част или да предизвикат т.нар. цервикални брадавици.
Ваксината покрива ефективно типове 16,18 които причиняват 70% от случаите на цервикален рак и типове 6,11 които предизвикват 90% от случаите на генитални брадавици.

Gardasil НЕ съдържа жив вирус-тя е рекомбинантна ваксина и дозовата схема е през 6 месеца ТРИ ДОЗИ ОБЩО.
Ваксината НЕ предпазва при вече инфектирани индивиди.
При неинфектирани индивиди протекцията е близко до 100%.

Gardasil е ваксина на Merck & Co., Inc., of Whitehouse Station, NJ.

Изпитана е върху популация от 11.000 доброволки без забелязани странични ефекти, изключая локално зачервяване и болезненост, траеща ограничено време след ваксинацията.


P.S. Моля човека написал това в съседен форум:
"И друго интересно има...
Милиони деца по света умират от лоШа хигиена,липса на вода и храна и никой не го е грижа и не се инвестират пари,а в сьЩото време са много zагрижени zа 200 000 жени,които умират от цервикален рак и влагат милиарди zа нова ваксина...
Преz ориzова хартия по нямаШе да проzира...    Wink"

Да не се включва по тази тема и да НЕ пише поредните толкова характерни за него нонсенси...

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 19:21 от Birdie

# 754
  • Мнения: 4 150
Няма да пиШа,спокойно...темата тук явно е "Тьрговия",а аz се zанимавам с други неЩа.

# 755
  • Мнения: 8 585
Само и един човешки живот да можеше да бъде спасен с ваксина, лекарство, нов подход, това би си струвало труда.
Рака на шийката на матката, както и рака на млечната жлеза са едни от най-честите женски заболявания.
Само този, който никога не е бил в досег с пациентка, чакаща резултатите от един ПАП тест, може да говори за 200.000 като за цифра...

# 756
  • Мнения: 4 150
Човеко Бьрди,zнам много добре какво оzна4ава.Засегнат сьм сьвсем пряко,моя блиzка роднина,отделно на ден анестеzирам поне 2 мами и то на все по млади жени.
Каква е превенцията на теzи zаболявания и zаЩо така ряzко се увели4иха последните десетилетия?Да не мислиШ,4е искам жените да имат цервикс са или мама са и да не могат да имат деца или да ходят като zомби след химиотерапия и радиация... Shocked
Това са данни на ФДА zа 200 000 жени годиШно...В сравнение с други zаболявания 200 000 са на дьното.Пове4е умират от инфаркт.
Сравнението го направих с друга цел.За 2 милиона ниЩо не се прави,zа 200 000 всичко се инвестира.Пак мириШе само на пари.
И колко струва ваксината?
 
Цитат
Ваксината НЕ предпазва при вече инфектирани индивиди
Има инфекции,,които минават неzабеляzано.Трябва ли да се прави пьрво иzследване дали не си ве4е zараzен или няма zна4ение?

# 757
  • Мнения: 1 080

Ясно  е  че  странични  ефекти  има  ,  ясно  още  че  на  българските  лекари  доверие не  може  да се  има  .Тогава  накъде.
И  още  нещо  аз  например  имам  хепатит  С смешно  ми  се  струва  да  ваксинират  детето  ми  срещу  В при  положение  че  никой  не  рачи  да  му  се  направи  изследване  за  С Shocked Shocked ShockedИ  каква  отговорност  поема  държавата  за  детето  ми  ако  бъде  увредена  щом  ме  задължава . #Crazy #Crazy #Crazy

# 758
Педиатърът ни ме посъветва да сложа на сина ми, който е вече на 5 години, ваксина против менингит. Разрових се в мрежата и съм объркана - прочетох, че тези ваксини се слагат само до 5-годишна възраст. Защо? Детето след това си изгражда естествен имунитет и няма смисъл от имунизация ли?

И вторият ми въпрос - на коя ваксина да се спра?

# 759
  • Мнения: 8 585
@catch
Изследване за Хеп С естествено трябва да се направи.
Това обаче няма никаква връзка с възможна ваксинация срещу Хеп Б.
За никакви "увреди" от ваксинация не може да става реч ако правите ваксинациите по ред и правилно.

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 20:30 от Birdie

# 760
  • Мнения: 8 585
Педиатърът ни ме посъветва да сложа на сина ми, който е вече на 5 години, ваксина против менингит. Разрових се в мрежата и съм объркана - прочетох, че тези ваксини се слагат само до 5-годишна възраст. Защо? Детето след това си изгражда естествен имунитет и няма смисъл от имунизация ли?

И вторият ми въпрос - на коя ваксина да се спра?
Изяснете за коя ваксина става въпрос, и ще мога да ви дам повече информация.
Няма такова нещо като "естествен имунитет", ако не детето не е преболедувало от определената болест.

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 10:49 от Birdie

# 761
  • Мнения: 1 080
Ако  детето  ми  е  заразено  с  хепатитС е  противопоказно  по  закон , защото  ваксини  при  хронични  заболявания  не  се  бият .Определени .Но  все  още  малко  лекари  тук  знаят  какво  е  хепатитС вярвайте  ми  чувала съм  какви  ли  не  смешки .
Но  повече  ме  интересува  вие  какво  смятате  относно  това  че  детето  ми  е  силно  алергично към  белтъка  а  искат  да  го  имунизират?

# 762
  • Мнения: 8 585
АБКМ няма никаква връзка с имунизациите. Тоест, можете да имунизирате детето без да променяте схемата. За съжаление трябва да си вземете качествени ваксини и да ползвате само тях. Тези от НЗОК не влизат естествено в съображение. Никоя от тях!
Наличието на хеп С НЕ Е  противопоказание да ваксинирате детето срещу Хеп Б. Много от децата до 12 месечна възраст се "самоочистват" от вируса на Хеп С предаден от майката. Така че към тази възраст детето може да е съвсем здраво. Просто изследвайте го! Просто е!

АБКМ трябва да се докаже-РАСТ тест е подходящ за тази цел.
Имунизациите нямат нищо общо с АБКМ. Само един невежа може да спира тези деца от ваксинации-механизмите на пост-ваксиналните реакции (ако изобщо има такива) нямат почти нищо общо с тези на една АБКМ.

# 763
Педиатърът ни ме посъветва да сложа на сина ми, който е вече на 5 години, ваксина против менингит. Разрових се в мрежата и съм объркана - прочетох, че тези ваксини се слагат само до 5-годишна възраст. Защо? Детето след това си изгражда естествен имунитет и няма смисъл от имунизация ли?

И вторият ми въпрос - на коя ваксина да се спра?
Изяснете за коя вакасина става въпрос и ще мога да ви дам повече информация.
Няма такова нещо като "естествен имунитет", ако не детето не е преболедувало от определената болест.

Педиатърът препоръча Превнар, но каза, че около месец след нея можем да поставим и друга (не уточни коя точно), понеже различните ваксини предпазвали от различни причинители на менингита.

# 764
  • Мнения: 8 585
5-годишна възраст е гранична за приложение на Превенар-оценете доколко ще Ви е полезна с оглед епидемиологичната обстановка.

Общи условия

Активация на акаунт