Ваксини и Ваксинационни Програми

  • 135 767
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 4 150
Цитат
Простете, но как точно "опознахте" имунната система на детето си? Би било много интересно.
Иначе, има друга тема за противниците на ваксинациите.
Ваш е изборът и решението, но тук темата е "ЗА" ваксинациите

На мен пьк ми е интересно как един педи опоzнава имунната система на едно чуждо дете,виждайки го ведньж на 3 месеца,примерно...???

За пореден пьт дискриминирате мнение раzли4но на ваШето,като праЩате жената в другата тема...Форума не е ваШ.

И ми се иска да видя данните,zа които Кеч помоли преди...Ще ги предоставите ли тук?

# 781
  • Мнения: 667
Ако  детето  ми  е  заразено  с  хепатитС е  противопоказно  по  закон , защото  ваксини  при  хронични  заболявания  не  се  бият.

И бихте ли споделили в кой точно ЗАКОН е предвидена тази разпоредба. Аз имам тука една нищожна наредбичка, в която се говори само за отлагане. В същата тази НАРЕДБА № 15 от 12.05.2005 г. за имунизациите в Република България, издадена от министъра на здравеопазването, обн., ДВ, бр. 45 от 31.05.2005 г. е предвидено:
Цитат
Условия и ред за извършване на препоръчителни имунизации
......
IV. Имунизация срещу вирусен хепатит тип Б
....
5. Пациенти с хронични чернодробни заболявания, независимо от етиологията, включително носители на вируса на хепатит тип С.

# 782
  • Мнения: 1 080
А  повечето  дори  не  знаят  че  има  Д, Е и Ж -  за  хепатит  става  въпрос.

Ами отиди при онези по-малкото които знаят, че има такива хепатити. Това е то, прочиташ 2 статии в Интернет и вече си професор, ст. н. с по всички букви на хепатита.
...и за какви белтъци в картофите говорим? Съдържанието на белтък във варения картоф е точно 1,71%.
Бе  моля  ви  се  чете  за  какво  става  въпрос и  статийй  не  съм  чела  драги от  професори  имам  информация  просто  мога  да  ви  пожелая да  ти  се  случи  това  което  мен  ме  сполетя  пък  тогава  да  те  видим  колко  си  смел  и  борбен  пфу  #2gunfire

# 783
  • Мнения: 750
Дали  е  вярно  или  не - когато  попитах  педиатърката  тя  ми  каза че втората   винаги  се  понасяла  по-  тежко.  newsm78

Във връзка с това, аз да кажа какво беше положението при нас. Първата ваксина  ДТК се понесе тежко- повръщане, рев до небесата, обривът й по бузите се засили, не можа да си намери място детето два дни. Втората, сякаш не я бяха слагали. А третата- ела да видиш- 3 дни не можа да свали температурата, не ще да я кърмя, пищи, същата вечер ми повърна един голям гьол, чак се чудя откъде излезе всичката тази течност... Звъня на педиатърката, а тя ми казва, че не може една ваксина да даде толкова тежка реакция, " инструктира" ме да съм правела компреси с оцет и вода и ми затвори. Да отбележа, че ваксината е от "Касата". Педиатърът ме беше уверила, че няма проблем с тези ваксини.  Е, доверих се. И си изкарах акъла. Нали с такава бяхме започнали, а не трябва да се сменят.
Та, незнам аз, втората ли, третата ли се понася по- тежко и коя партида къде отива, защото моето дете като е понесло третата по този начин, на някое друго може да му е я първа, я втора.

Та и аз като catch искам статистика!

# 784
  • Мнения: 1 080
"Полиомелиттната  например  не  защитава  детето  напълно..."
->>Няма такова нещо! И двете ваксини дават много добър и траен имунитет.
За съжаление трябва да си вземете качествени ваксини-в Бг се продават и Сабин-ОПВ и "Имовакс".

"имах  нещастието  да  живея  до  цигански  блок казвам  ви  че  децата  им  се  умножиха  на  н-та степен..."
->>Децата им се радват на сигурната епидемиологична обстановка, създадена от практиките на масовата имунизация. Иначе ако има проблеми, те са първо засегнати. Здравето на тези деца (по отношение на честите заболявания) се дължи на условията на отглеждане, които ги правят по-"устойчиви".
Е къде  е  тази  епидемиологична  обстановка  в  гетото  те  не  излизат  от  там Laughing Laughing Laughing

# 785
  • Мнения: 1 080
Ако  детето  ми  е  заразено  с  хепатитС е  противопоказно  по  закон , защото  ваксини  при  хронични  заболявания  не  се  бият.

И бихте ли споделили в кой точно ЗАКОН е предвидена тази разпоредба. Аз имам тука една нищожна наредбичка, в която се говори само за отлагане. В същата тази НАРЕДБА № 15 от 12.05.2005 г. за имунизациите в Република България, издадена от министъра на здравеопазването, обн., ДВ, бр. 45 от 31.05.2005 г. е предвидено:
Цитат
Условия и ред за извършване на препоръчителни имунизации
......
IV. Имунизация срещу вирусен хепатит тип Б
....
5. Пациенти с хронични чернодробни заболявания, независимо от етиологията, включително носители на вируса на хепатит тип С.[/q
Ами сам  си  отговаряте - ОТЛАГАНЕ

# 786
  • Мнения: 1 080
2Национална програма за лица, пострадали  в следствие на ваксини
Програмата е федерална система, чрез която се обещетяват лица или семействата на лица, получили увреждания или починали в следствие на ваксина. Чрез програмата не се търси гражданска или наказателна отговорност на лицата и организациите, натоварени с произвеждане, контрол, доставка и поставяне на ваксини
 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 787
  • Мнения: 4 978
2Национална програма за лица, пострадали  в следствие на ваксини
Програмата е федерална система, чрез която се обещетяват лица или семействата на лица, получили увреждания или починали в следствие на ваксина. Чрез програмата не се търси гражданска или наказателна отговорност на лицата и организациите, натоварени с произвеждане, контрол, доставка и поставяне на ваксини
 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

Можеш ли да дадеш линк към тази НП?

# 788
  • Мнения: 39
Здравейте Birdie,
Обсъждали сме с вас доста по темата за ваксините, по специално Prevnar i Neis-Vac-C.
Въпросът ми е следният: в кой мускул се поставя Neis-Vac-C ? Потърсих доста но така и не разбрах делтоиден или предно странична част на бедрото- детето е почти на 18 месеца.
Не успях да намеря Prevnar, но ako все пак успея да си набавя тази ваксина, какъв е приемът между 18-24 месеца и на какъв интервал от Neis-Vac-C (ako такъв е необходим).

Благодаря ви предварително.

# 789
  • Мнения: 750
Ще ми се да попитам следното: защо ваксините, отпускани от ЗК са по- лоши? Те на втора ръка деца ли се поставят!? Що за чудо е това!! На леля ми детето е ползвало ваксини само от държавата, леля не ми се е оплакала от подобни проблеми. Нека да кажа, че те живеят в Испания. Първото си дете тя отглеждаше тук. Е, с него проблемите в това отношение бяха налице. За незнам си кой път се казва, че за деца с АКБМ трябва да се купи качествана ваксина, че за да нямаме проблеми ние също трябва да си купум качествена ваксина. Е за какво, по дяволите, се отпускат тези ваксини. За хора, които нямат пари да свържат двата края, че родителите да гледат как се мъчат децата им?!  Това втора ръка деца ли са, пак питам! И изобщо на говоря за циганите!

# 790
  • Мнения: 8 585
Здравейте Birdie,
Обсъждали сме с вас доста по темата за ваксините, по специално Prevnar i Neis-Vac-C.
Въпросът ми е следният: в кой мускул се поставя Neis-Vac-C ? Потърсих доста но така и не разбрах делтоиден или предно странична част на бедрото- детето е почти на 18 месеца.
Не успях да намеря Prevnar, но ako все пак успея да си набавя тази ваксина, какъв е приемът между 18-24 месеца и на какъв интервал от Neis-Vac-C (ako такъв е необходим).

Благодаря ви предварително.

Дозовата схема на Neis-Vac C е една доза само за тази възраст. Тази ваксина обаче се лицензира за всяка страна поотделно. За Германия, за същата възраст, може да е лицензирана в две дози. Тук правим само една доза (за възраст 18 месеца) и нямаме проблеми с липса на резултатност.

За Превенар, ако почнете с първа доза във възрастта 12-23 месеца, ще са Ви нужни две дози. Поставяте ги през 8 седмици минимум разстояние.

Neis-Vac C от Превенар е уместно да разделите на около 10 дена, макар че по принцип те се слагат и на една визита (няма противопоказания за това).

# 791
  • Мнения: 4 150
Тцвет

Аz мога да ви пратя Превенар.Струва 300 евро.Искате ли я?

Цитат
Ще ми се да попитам следното: защо ваксините, отпускани от ЗК са по- лоши? Те на втора ръка деца ли се поставят!? Що за чудо е това!! На леля ми детето е ползвало ваксини само от държавата, леля не ми се е оплакала от подобни проблеми. Нека да кажа, че те живеят в Испания. Първото си дете тя отглеждаше тук. Е, с него проблемите в това отношение бяха налице. За незнам си кой път се казва, че за деца с АКБМ трябва да се купи качествана ваксина, че за да нямаме проблеми ние също трябва да си купум качествена ваксина. Е за какво, по дяволите, се отпускат тези ваксини. За хора, които нямат пари да свържат двата края, че родителите да гледат как се мъчат децата им?!  Това втора ръка деца ли са, пак питам! И изобщо на говоря за циганите!

Дойдохме си  на думата...

Кеч

Цитат
2Национална програма за лица, пострадали  в следствие на ваксини
Програмата е федерална система, чрез която се обещетяват лица или семействата на лица, получили увреждания или починали в следствие на ваксина. Чрез програмата не се търси гражданска или наказателна отговорност на лицата и организациите, натоварени с произвеждане, контрол, доставка и поставяне на ваксини

Хайде и тук.И кой е виновен в крайна сметка.Детето,4е се е родило на тоzи свят.

Бьрди,дайте статистиката,всички чакаме.


# 792
  • Мнения: 8 585
Ще ми се да попитам следното: защо ваксините, отпускани от ЗК са по- лоши? Те на втора ръка деца ли се поставят!? Що за чудо е това!! На леля ми детето е ползвало ваксини само от държавата, леля не ми се е оплакала от подобни проблеми. Нека да кажа, че те живеят в Испания. Първото си дете тя отглеждаше тук. Е, с него проблемите в това отношение бяха налице. За незнам си кой път се казва, че за деца с АКБМ трябва да се купи качествана ваксина, че за да нямаме проблеми ние също трябва да си купум качествена ваксина. Е за какво, по дяволите, се отпускат тези ваксини. За хора, които нямат пари да свържат двата края, че родителите да гледат как се мъчат децата им?!  Това втора ръка деца ли са, пак питам! И изобщо на говоря за циганите!
Вижте, винаги когато пиша за ваксините от НЗОК и споменвам "некачествени" имам пред вид страничните им ефекти. Доколко те дават добър имунитет, това не знам, защото никой в БГ не може да представи официално изследвания колко резултатни са. Но силните странични ефекти от само себе си са показание за оттегляне на една ваксина.

По останалото, за което пишете, не мога да взема отношение, защото не живея в Бг.
Тази тема е създадена ИМЕННО с цел по-добри имунизационни практики и информация за по-добри решения и избор на добри ваксини.
Не разчитайте на държавата-вземете си качествени ваксини!

# 793
  • Мнения: 8 585
"Аz мога да ви пратя Превенар.Струва 300 евро.Искате ли я? "
->>Превенар струва 75 Е дозата. В Гърция. Пак лъжи...

# 794
  • Мнения: 667
Ще ми се да попитам следното: защо ваксините, отпускани от ЗК са по- лоши?
Закупуването на ваксините от Министерство на здравеопазването става чрез търгове по Закона за обществените поръчки. А тези търгове се печелят от този, който даде най-ниска цена за даден продукт или услуга, това по принцип. Сега сами си направете изводите от общото правило към частния случай с ваксините.
...още разяснения нужни ли са?

Чувал съм в по-развитите страни става така: Родителят избира ваксината, с която иска да му се ваксинира детето (ако въобще е решил да се ваксинира) и Здравната каса покрива цената.

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 13:05 от SafeHeaven

Общи условия

Активация на акаунт