Ваксини и Ваксинационни Програми

  • 135 717
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 4 150
Цитат
Act-Hib няма никакви странични ефекти, изключая локални (редки) и много рядко температура

Това е мнение на един педиатьр(ако е такьв),което не отговаря на световната практика.

Ето ви опаковката на ваксината с всичките й сьставки,предупреждения и странични ефекти,които може да има.
http://www.vaccineshoppe.com/US_PDF/545_05_4045.pdf   АctHib

Цитат
Няма страна в Европа, в която Акт-Хиб да е "по-желание".

На мен ми омрьzна да льжете и с льжите си да подвеждате родителите. Close
В Западна Европа НЯМА zадьлжителни ваксини,най малкото ActHib e zадьлжителна.Да не слагам пак линкове,4е ми писна.Всеки интелигентен човек може да се раzрови в страницата дори на СЗО и да види календара.

Цитат
Никакви "алергии" не "отключва"
Ако на медицината й беШе ясна етиологията на алергиите,тогава бихме могли да даваме такива твьрдения.Поради факта,4е досега никой неzнае как се отклйу4ва една алергия,не може да се твьрди,4е една ваксина не е може да е при4ина. Naughty

Валентина
Цитат
Не, тук никой не предупреждава, че ако стане нещо, носим вина единствено ние, а не държавата, лекарят или някой друг. И то поради факта, че тук тези ваксини са задължителни и ако не се сложат, семейството се глобява докато не имунизира детето. Несъвместимо е задължителното с носенето на отговорност от задължения

Наистина сьжалявам,но така е регламентирано в zакона,колкото и несправедливо и нелогично да ви zвучи.Ако ви се наложи да се сбльскате с "тьрсене на отговорност",Ще раzберете zа какво става дума.Дано никога не го иzпитате. bowuu

# 886
  • Мнения: 8 585
"Поради факта,4е досега никой неzнае как се отклйу4ва една алергия"
->Ако ти не знаеш, не значи че и другите не знаят... просто е.

Задължителни се има пред вид че са в Имунизационният календар с препоръка "да се направи". И така се започва ваксинацията на едно дете. Например за дозата на 2 месеца задължително има и "Акт-Хиб". Акт-Хиб е една от най-резултатните у добри ваксини в календара. Невключването и в Бг имунизационен календар е израз на крайна некомпетентност по темата. От която и страна да произлиза това.

Всяка страна сама си решава правната база за реда на ваксиниране. Е, разбира се глоби и друг вид "пост-комунистически" комплекси няма.

# 887
  • Мнения: 4 150
Цитат
"Поради факта,4е досега никой неzнае как се отклйу4ва една алергия"
->Ако ти не знаеш, не значи че и другите не знаят... просто е.

Това няма да го коментирам,под нивото ми е,а и е чиста иzмислица.Отделно нарочно не е правено иzследване дали ваксините отклйу4ват алергии или не.Но,това е друга тема.

Цитат
Задължителни се има пред вид че са в Имунизационният календар с препоръка "да се направи". И така се започва ваксинацията на едно дете. Например за дозата на 2 месеца задължително има и "Акт-Хиб".

Всяка страна сама си решава правната база за реда на ваксиниране. Е, разбира се глоби и друг вид "пост-комунистически" комплекси няма

Това ве4е е друго.Но с предиШния постинг човек остава с впе4атление,4е ваксините са zадьлжителни навсякьде,а това не е вярно.

Цитат
Няма страна в Европа, в която Акт-Хиб да е "по-желание
".
Това иzре4ение zву4и с 100% убеденост и повелителност,а не отговаря на истината.ЗаЩо се иzраzяваШ така?

Когато питах в бг Министерство какво zна4и zадьлжителни ваксини,ми отговориха по сьЩия иzвьртян начин.Задължителни се има пред вид че са в Имунизационният календар с препоръка "да се направи".
Т.е да се получи тотално обьркване на родителите и лесна манипулация в последствие.Това е и целта.
Който иска,нека им вярва. Peace

# 888
  • Мнения: 667
Когато питах в бг Министерство какво zна4и zадьлжителни ваксини,ми отговориха по сьЩия иzвьртян начин.Задължителни се има пред вид че са в Имунизационният календар с препоръка "да се направи".

ееее Christian, ама ти сериозно ли си говорил с МЗ? По телефон или с официално писмо? Това изречение което съм цитирал абсолютно не може да ти го е казал държавен служител от МЗ. То просто не е вярно.
Има доста нормативни актове регламентиращи имунизациите и задължителността им (кои са задължителни и кои препоръчителни мисля че знаем всички). А неимунизирането си е административно нарушение(държа да сме точни, защото някои го окачествиха като престъпление). Цитирам ти чл. 209, ал. 1 от Закона за здравето:
Цитат
Чл. 209. (1) Който не се яви на задължителен профилактичен медицински преглед, изследване или имунизация, се наказва с глоба от 50 до 100 лв., а при повторно неявяване - от 100 до 200 лв.
(2) Наказанията по ал. 1 се налагат и на длъжностните лица, които са възпрепятствали явяването на лицата за извършване на задължителен профилактичен медицински преглед, изследване и имунизация.
(3) Родители или настойници, които не осигуряват провеждането на задължителните имунизации на децата си, се наказват с глоба от 50 до 100 лв. При повторно извършване на нарушението глобата е от 100 до 200 лв.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 15:04 от SafeHeaven

# 889
  • Мнения: 4 150
Да,говорил сьм с официално лице.БеШе жена лекарка.Не помня ве4е името,но мисля някьде иz темата сьм го писал.С "Ц" мисля почваШе.Цветанова или подобно.

член 209 е така,но има и други наредби,които го иzклиу4ват.Не им zнам числата.Трябва йурист да го намери в zакона.

Трябва да се иzиска Научна Риск/полzа аналиzа от министерствата.Щом има "наука" трябва да има вьzможност zа проверка и докаzване на дадено явление и твьрдение.
Има определения zа "инфекциоzно предаваЩи се болести" и "болестотворни микроорганиzми" в zакона.Ако се иzискат подробни докаzателства и научни сведения zа теzи дефиниции,Ще иzляzат много неЩа на бял свят,които да опровергаят zадьлжителното ваксиниране в БГ.Но на кой ли му се zанимава с такива сложни неЩа... newsm78

Кьде са докаzателствата zа наличие на болестотворни вируси иzдадени в научни списания по стандартния ред на такива твьрдения и zаформени в като "реалност" в zакона?

Кьде е научно иzложено ,4е точно теzи вируси причиняват теzи болести?

Някой да ги zададе теzи вьпроси в Министерството,...Ще ми е интересен отговора им.

# 890
  • Мнения: 4 150
На мен ми е интересно друго неЩо конкретно zа БГ.
Вижте таzи страница на СЗО и календара zа ваксини zа БГ.
http://www-nt.who.int/immunization_monitoring/en/globalsummary/C … ProfileResult.cfm

В Imunization Indicators по долу в дясно има следното

Monitoring of adverse events following immunization  NО  ,

Което оzна4ава,4е в БГ не се докладват странични ефекти на ваксини.От там следва,няма странични ефекти,има zадьлжителни ваксини,няма виновни,ако има ефекти,няма обеzЩетения от никого.Много хубаво са се подсигурили.Харесва ми... Twisted Evil

# 891
  • Мнения: 667
член 209 е така,но има и други наредби,които го иzклиу4ват.Не им zнам числата.Трябва йурист да го намери в zакона.

Ще се опитам да ти обясня, защото не си прав. Всички тези въпроси които задаваш нямат никаква юридическа стойност.
Първо, като правило, Законът е акт на законодателната власт, а наредбата е акт на изпълнителната власт. Законът е над наредбата и ако има някакво противоречие, се изпълнява закона, а не наредбата.
Ето ти чл. 58 , ал.1 от Закона за здравето.
Цитат
Чл. 58. (1) За предпазване на гражданите от заразни болести се правят задължителни имунизации.
Тук законодателния орган е оставил възможност на изпълнителния такъв в лицето на МЗ да определи кои са задължителни и кои препоръчителни имунизации. Това е направено с Наредба №15. Сега ще ти цитиран няколко члена от тази наредба:
Цитат
Чл. 2. (1) Задължителни планови имунизации и реимунизации са тези срещу туберкулоза, дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит, морбили, епидемичен паротит, рубеола и вирусен хепатит тип В.
....
Чл. 19. Имунизацията се счита за завършена при:
1. три приема ваксина срещу полиомиелит;
2. три приема ваксина срещу дифтерия, тетанус и коклюш (ДТК);
3. три приема ваксина срещу дифтерия и тетанус (ДТ и ТД);
4. три приема ваксина срещу хепатит В;
5. два приема тетаничен токсоид (ТТ);
6. един прием ваксина срещу туберкулоза (БЦЖ);
7. един прием триваксина морбили-паротит-рубеола.
...
Чл. 20. (1) Задължителните имунизации и реимунизации могат да бъдат отлагани при наличие на медицински противопоказания съгласно приложение № 10.
Приложение №10 вече сме го коментирали...
Това е положението. Тук за никаква наука и за никакви анализи не може да има място. Законодателят го е казал, МЗ го е уточнил. Ако не се ваксинираш си нарушил чл. 58 от Закона за здравето, за което се носи административна отговорност дефинирана в чл. 209. Като това е нарушение както от родителя, така и от педиатъра. И днавата подлежат на наказание.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 15:11 от SafeHeaven

# 892
  • Мнения: 4 150
Раzбирам те.Има отделни zакони zа медицинските продукти и тяхното приложение,както и zакони определяЩи епидемиология,контрол и тн...В следствие на теzи zакони се оформени теzи zа ваксините.
Там има неЩа,които са важни и могат да се прилагат.Но,zа сьжаление не ги zнам на БГ еzик,нито zнам кьде то4но са вписани,zа да кажа конкретно.Но сьм сигурен,4е ги има.Затова си трябва и добьр йурист.

А който не си плати глобата пиШе ли какво Ще стане? НиЩо.
А и никой не може да налага медицинска процедура беz писмено сьгласие,но това ве4е го обсьждахме.

# 893
  • Мнения: 667
Раzбирам те.Има отделни zакони zа медицинските продукти и тяхното приложение,както и zакони определяЩи епидемиология,контрол и тн...В следствие на теzи zакони се оформени теzи zа ваксините.
Там има неЩа,които са важни и могат да се прилагат.Но,zа сьжаление не ги zнам на БГ еzик,нито zнам кьде то4но са вписани,zа да кажа конкретно.Но сьм сигурен,4е ги има.Затова си трябва и добьр йурист.

А ти защо смяташ, че България е ратифицирала тези разпоредби и се е съгласила да ги спазва?
Christian, между другото ти писах мейлче, вероятно не си го отворял.

# 894
  • Мнения: 4 150
Имам на документ (хартия,списание с zакони и наредби),кои дьржави какво са подписали и кога.БГ вкл.
Ще погледна. Peace

# 895
  • Мнения: 8 585
Не ми "спамвайте" темата с "адвокатски" работи. Цял живот съм се пазил от адвокати...

 smile3516 smile3513

# 896
  • Мнения: 4 150
Цитат
Не ми "спамвайте" темата с "адвокатски" работи. Цял живот съм се пазил от адвокати...

А,ето кьде бил клйу4а от палатката...ЗаЩо ли се паzиШ...може би има zаЩо...и то лекар да се паzи от адвокати.. newsm78
Сори zа спама.Подобно както и ти спамиШ в моята тема.Но тук Ще те уважа и спирам. Peace

# 897
  • Мнения: 8 585
Човече като чуя за наредби, разпоредби и т.н. лошо ми става. Един закон само не е ли достатъчен?

# 898
  • Мнения: 750
Човече като чуя за наредби, разпоредби и т.н. лошо ми става. Един закон само не е ли достатъчен?

Бърди, не е достатъчен! Но не ми се теглят локуми защо. Ако не познаваш наредбичките покрай него, не мож разбра за какво иде реч в закона в повечето случаи. И естествено, в доста ситуации, изискващи такова познаване на наредбички и нормативни актове, няма да успееш да се защитиш. Само дето има една грозна подробност- с познанията си на човек, не работещ в областта на законоприлагането очакваш да сринеш този, който би трябвало да е наясно с тази материя, отнасяща се до работата му. Да, ама не. Като се окаже, че с незнанието си и извратеното тълкуване на определени алинеи и букви, е пълен профан, може да ти срине всичките опити за привеждане на доказателста, и пак да " надвие".
Извинявам се за отклонението.

# 899
  • Мнения: 310
Искам да попитам, тъй като ваксината, която се поставя против менингит е само за един вид (поне така ми обясни ДП-то) дали е достатъчна и има ли ваксини и за другите видове менингит и кога се поставят. Сега детенце е на година и 1 месец.
И втория ми въпрос е кое е по-добре да се преболедува варицелата (според моето ДП епо-добре) или да се ваксинираме?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт