Нощно хранене

  • 1 068
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
При мен пък се получи следната ситуация...дъщеря ми се роди на 20.08. и до 15 ден я хранех стриктно на 3 часа с Аптамил 1...но около петнайстия ден тя започна да ми отказва шишето в 24 часа и да се буди сама около 2-3 през ноща...от което си извадих извода ,че наистина стомахчето и има нужда от почивка.Лекаря ни ме посъветва да я будя в 24,за да спи после до 6,но аз опитах вечер две и видях ,че няма да имам особен успех в това начинание...Сега продължаваме така-яде в 21 след къпане,после когато се събуди(което обикновено е между 2-3) и след това сутринта в 6.Така и тя и аз сме спокойни.От голямата ми дъщеря си спомням,че нощното хранене те сами трябва да го откажат,въпреки че в дебелите книги пише друго ,а и лекарите широко агитират за "терапията с шишето с вода",но...от опит знам ,че така трудно се получава...
Да са ни живи и здрави... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 46 524
..... до 15 ден я хранех стриктно на 3 часа с Аптамил 1...но около петнайстия ден тя започна да ми отказва шишето в 24 часа и да се буди сама около 2-3 през ноща...от което си извадих извода ,че наистина стомахчето и има нужда от почивка ......

Коремчето на бебето расте, както и бебето като цяло  Wink започва да побира по-голямо количество храна, да я обработва по-пълноценно и така да се засища за по-дълъг период. Постепенно ще се увеличава количеството мляко, за сметка на броя хранения. Аз също не бих будила, щом спинка спокойно Grinning

# 17
  • Мнения: 1 006
Откакто се е родила, досега (да чукам на дърво) бебка не е яла през нощта  в 2-3 или нещо подобно. Така ми казаха в болницата, където прекарахме само две нощи, а и тя не се будеше и така си продължихме и в къщи. После махнах и яденето в 12 - много трудно ни беше да я събудим, за да я нахраним Embarassed Embarassed
И така и до днес- яде в 9-9.30 след къпането и се буди  (ние я будим) в 6.30 сутрин
Ами това  от мен, както го свикнеш Naughty, пък бебетата сами си показват - с някои става , с други  - не!
Успех!

# 18
  • Мнения: 730
I moita bebka e na 7 meseca i ia kyrmia noshtem,niama da go dyrja gladno deteto,slabo me vylnuva,che pedito ne e na moeto mnenie Whistling

# 19
  • Мнения: 642
Аз имах и един друг проблем. Синът ми струва ми се можеше да пропуска храненето в 3 през нощта, но аз не издържах - в смисъл гърдите ми толкова се подува и боляха, почваха да текат сами и алтернативата беше или да го събудя да суче или да действам с помпата, което си беше мъчение. В моментите, когато решавах, че няма да го събудя той се будеше към 4;30 - 5 ч. а аз откъм 2:30 - 3 ч не мигвах от болки - имах наистина много кърма. Това обаче беше през първия месец, после и кърмата ми се урегулира и детето взе да се буди към 6-6:30. Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 3 688
Светльо все още се буди нощемда яде
иска ми се да спи по цяла нощ ама засега съм го оставила той да решава

# 21
  • Мнения: 122
И моито детенце съм го кърмила нощно време. На пук на всички съвети и задължителни препоръки даже го кърмих когато е гладен, а не стриктно на 3 часа. Резултата беше спокойно дете и усмихната мама. След като отказа кърмата и започнах хранененто с Миломил сам се отказа от нощното хранене. 

# 22
  • Мнения: 1 645
Синът ми сам се отказа от нощното хранене,когато стана на 1 месец

# 23
  • Мнения: 1 107
...Сега продължаваме така-яде в 21 след къпане,после когато се събуди(което обикновено е между 2-3) и след това сутринта в 6...

Много е вероятно съвсем скоро да започне да се буди направо в 6 сутринта  Wink
При нас така беше, още в началото на втория месец ме изненада, събудих се в 4 часа подгизнала от кърма, а той спи, спи, та чак до към 6...

# 24
  • Мнения: 3 663
копирах си мнението от една друга тема, за да не пиша пак

има два варианта -
първият е да чакаш търпеливо докато бебето самичко се откаже от буденето нощем за мляко, което никой не може да ти каже кога ще стане, защото за всяко бебе си е различно - както виждаш някои бебета спират още 2я месец, някои и до годинка го правят
вторият е да си го научиш сама, за което също ще ти трябват доста инат, нерви и сили
аз лично избрах втория и не съжалявам
Таня се научи за 2 седмици, беше на 2 навършени месеца и наддаваше стабилно (това също е важно)

# 25
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Нашия син се отказа сам на около 2 месеца. Не мисля че е добре да държиш бебето гладно! Аз ако съм гладна не мога да заспя и невиждам защо да причинявам такова нещо на бебето си.

# 26
  • Мнения: 2 673
най-късно съм го хранила в 1-2ч сутринта, до 2 мес  , но не всяка нощ , а само като ревне

# 27
  • Мнения: 1 613
Зори сама се отказа от нощното хранене към 2-рия месец.

Общи условия

Активация на акаунт