Една година мина,откакто се събра ОКТОМВРИйската дружина!

  • 19 338
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ехо Hug

Прелетях като стрела и само пуснах темата.Радвам се ,че ви харесва заглавието.Щукна ми преди няколко дни ,когато си говорихме за бебеправенето и първите ни стъпки в Октомврийската темичка Simple Smile

Рефератът мина чудесно.После цял следобяд и по немски се изпитвахме и накрая вече едвам гледах,но съм доволна от добре свършените задачи Sunglasses.Сега ми останаха само още 2 изпита през февруари Flutter

Лилчо Hug

Никитали,сигурна съм,че се справяш чудесно.Пък и батко тийн не е хич лесна задачка Wink

За сядането и Дидка се напъва в последно време,но да си се напъва-като заякне сама ще седне.Така процедирах и с Криси и никога не съм го изправяла или подпирала.Около 6-тия месец си седеше вече без проблеми,на 7-8 май се изправяше вече  на дръжките на кошарата.Пак около 8-мия пропълзя и на 10 и половина проходи.Ще видим и с Дидинка как ще е,но и нея за нищо не бих насилила или подпомогнала(в смисъл с проходилка,каишки и т.н) ,както и  при батко и,а ще я оставя сама да се труди Laughing

За гърдите не ми говорете Sad.Бяха си хубави,стегнати,с нормален размер.Сега са нацепени и увиснали Cry

# 46
  • София
  • Мнения: 1 573
Ani Bani, като отидеш в аптеката и кажеш, че искашна Мустела крема за бюст веднага ще те разберат. Той е само един. Другите са за стрии, за крака и т.н. Аз съм определено доволна от всичките им продукти за бременни и кърмачки. Кремчето е доста леко и не е мазно и стига за много време - към 3 месеца поне.

Целулит си имам малко по краката, но е доста по-добре от преди да родя. Имам на Веледа едно масло срещу целулит, ама нали докато кърмя не можело да се ползват такива продукти, та засега си го отглеждам и това е  Laughing

Снимката на Чебурашка я махнах защото бях приготвила една много хубава дето е с татко му ама видях, че Еди ме е изпреварила и затова не я сложих  Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 1 197
прочитането наистина е мисия невъзможна!!!
малко за нашето пътуване: на отиване Оги спа през целия път 4 часа. баба и дядо много му се радваха. не знам от смяната на обстановката или от какво, но беше друго бебе почти не плачеше, многооо спеше и беше общителен и усмихнат. явно започват да ни мъчат зъби. като цяло беше страхотно - хубаво време, 3 - 4 часови разходки /по равен терен Peace/, приятели и бебе мечта Party Party Party
от както се прибрахме нещата тръгнаха по старо му Rolling Eyes вчера цял ден не е спал а снощи беше страшно. явно колики, но такъв рев ... той реве и ние с татко му също Rolling Eyes днес е по - спокоен, но пак едвам го излъгах да дремне 30 минути навън и 30 преди малко.
относно килограмите .... Embarassed върнала съм си 3, 4 след изписването Rolling Eyes добре, че миналата зима се бях усвинила Embarassed та сега да имам какво да облека
за стрийте имам си и по корема от последната седмица на бременността и сега и по гърдите от кърменето. помня, че една приятелка ми говореше за вълшебна мазилка против стрийте, ще я питам как се викаше и ще пиша Peace
Деска дано бързо се оправя баткото Praynig Praynig Praynig и да се размине Сашко Praynig Praynig Praynig
за сядането малкия и той се напиня и от пълно легнало положение се вдига до 45 градуса #Crazy реших няма да му помагам, но няма и да му преча, когато тогава Peace
ние сме утре сутрин на консултация и ваксина, дано всичко е наред и ни е юначе детенцето.

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 17:28 от atadar

# 48
  • Мнения: 571
Атадарче радвам се, че сте прекарали добре.
Адри запали ме за Мустелата. А за снимката не се оплаквай, ти като ни изпревари във визия какво да кажем а? Най-безсрамно свали килограмите, почти си заличи белега и изглеждаш прекрасно  Joy
Моя и той се опитва да се надига и аз го слагам или върху възглавничка замалко или по корем, пак върху възглавница, защото умира да гледа наоколо.
Миркам, браво за реферата  Hug

А какво мислите за токсините, които се отделят при диета? И доколко бихте рискували с това?

# 49
  • Мнения: 3 641
Мира, браво за реферата Hug
Раде, хубаво сте си прекарали Simple Smile и Ого се е представил подобаващо послушно Hug
Стрии нямам никакви, но ще се радвам да споделите мазила за целулит Simple Smile
иначе съм доволна от машините за корем във фитнеса, доста ми се стегна.За солната част, която най-трудно се стяга си вдигам краката 4 серийки по 20 повторения=мн добър ефект.
И аз слагам Габиподпряна на възглавница, обича да оглежда остановката и гледа ТВ Laughing

# 50
  • Мнения: 103
Аддри, прозвуча така, че все едно ви е един и същ таткото, та ще направиш повторение  Joy.
Раде, добре дошли с Ого !!!

# 51
  • благоевград
  • Мнения: 164
  bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • Мнения: 364
Здравейте и от нас,
днес цял ден обикаляме по гостита и малкия се държа повече от прилично, доста и си поспа та ще видим тая нощ какви ще ги къдрим newsm78
Миркам, поздравления и за темичката и за реферата  smile3501
Аз стрии нямам, но за сметка на това се сдобих със завидно количество целулит и нямам никакво мърдане на килограмите въпреки едномесечната ми упоритост всеки ден да ходя на плуване и сауна. Искрено се надявам като спра да кърмя да се повталя, че иначе не ми се мисли...За това не си и купувам дрехи сега, да не свикна с тях, имам два анцуга и две поли и закърпвам положението за всякакви поводи. Оня ден се затворих в дрешника и взех да си разглеждам дрешките и щях да ревна като се погледнах в огледалото, ама нали само най-доброто за детето та ще устискам още малко  Peace
Браво и на пътуващите мами. Ние само се чудим и мислим как, кога, къде и още нищо не сме измислили  newsm78
Ники нито се надига, нито се обръща - търтей Mr. Green
ПП Мерси за пожеланията, няма да качвам картинка, че като гледам колко е часа ще трябва да е на пържолка и винце Laughing


# 53
  • Мнения: 1 668
Деска, бързо оздравяване на Дани. За теб  Hug
Днес не съм имала и 1 секунда да ви надзирая и сега забравих какво съм чела и какво исках да отговоря...

# 54
  • София
  • Мнения: 1 573
Аддри, прозвуча така, че все едно ви е един и същ таткото, та ще направиш повторение  Joy.

Хахах, не е един и същ, ама има бая прилика  Laughing Ама нашият татко е толкова носат, че не може да се сбърка  Laughing

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 20:21 от Addri

# 55
  • Мнения: X
Здравейте!
Не съм ви чела, ще се върна по-късно, но искам да ви питам едно въпросче. Днес бяхме на ортопед. Според доки няма нищо притеснително, но се оказа, че малката е с дисплазия на дясната тазобедрена става. Нормата е 74 градуса, а нейната се оказа 65. Отклонението е 9 градуса. Препоръча ни да си вземем ортопедични гащички. Според доки няма повод за притеснение, но било хубаво да се носят около един месец. Чувала съм обаче, че това отклонение може да се подобри и само с гимнастика. newsm78 Вие как мислите?

# 56
  • Мнения: 1 668
Хриска, ортопедични гащи е добре да се носят и от деца, които нямат констатирани проблеми... По-добре един мчесец гащи сега, отколкото с упражнения да не успееш и след месец примерно на контрола да ти изпишат примерно 3 месеца гащи... Аз не разбирам какво те притеснява... Аз лично не съм срещала ортопедични гащи в магазините, които съм посещавала, иначе съм я нямъкнала Ева от раз, независимо, че при нас прегледа не констатира нищо притеснително. Девойки са - трябват си хубави крака  Joy

# 57
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Аз от утре (ако не ме домързи) ще започна да играя и аеробика (свалих си 2 диска от замундата).
Сега съм по 30-40 мин на степера, което е крайно недостатъчно като се има предвид колко шоколад и сладко ям на ден .....
Доки каза, че всички части са ми се прибрали, което означава че излишъците по корема са сланинки Simple Smile

*Jeny* , за долната част на корема може да пробваш и следния номер: лягаш по гръб, залепяш краката един за друг и ги изправяш, след това започваш да пишеш числата от 1 до 10 по следния начин -> 1 - нормално както се пише и обратно, тръгваш от основата и след това късото ченгелче, след това 2 - нормално, след това полегатата чертичка, извитата част и заобленото ченгелче, след това 3 и така до 10; не знам дали разбра смисъла ... има страхотен ефект

styllisima, ние сме чак на 25-ти, но това не пречи да сверим мненията на двете педиатърки Simple Smile

# 58
  • Мнения: X
Герчо, притеснява ме това, че аз вкъщи имам отропедични гащи. Бях ги купувала още като ни изписаха, тъй като от родилното ни посъветваха да ги слагаме профилактично. Слагах ги две седмици и спрях. И като му казах на лекаря, че имам вкъщи такива, той ми заяви, че не можело такива, а трябвало еди какви си и то от еди кой си магазин /естествено нещата са навързани  Peace/. Ето това ме притесни-дали наистина има нужда от такива гащи или просто, защото лекаря трябва да си вземе комисионната или процента от магазина  Peace Но си права, че ако наистина има проблем по-добре един месец, отколкото три. И все пак са девойки-да Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1 668
Хриска, ако имаш съмнение в ортопеда направи контрола при някой друг. Амън от шмекери, а просто ми писна от такива, дето искат да вземат пари, играейки на тънката струна, че всеки ще направи най-доброто за детето си. Ти от кой град си... В Сф мога да ти препоръчам ортопеда в 14 ДКЦ - добър е и не е комерсиален. работи с направления и не взема допълнителни пари

Общи условия

Активация на акаунт