На каква възраст сме захранение ние - майките пишещи тук

  • 15 266
  • 421
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Кърмена съм била точно 1 г., а съм захранена след 10-тия месец (каша, сок, домашни зеленчукови пюрета). След годинката са почнали да ми дават попара, супички и обща храна.
Нямам алергии. Имам проблеми със стомаха, но него го развалих в студентските години.

# 16
  • Мнения: 6 012
ако киселото мляко като заместител на кърмата е захранване (а според мене е) то аз съм била захранена на 20 дена, но за останалите неща ще трябва да попитам майка дали си спомня,аз лично съм за късно захранване - след 6 -7 месец.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
АЗ съм захранена на два месеца със сок

# 18
  • Мнения: 2 131
За сокчета, пюрета и т.н. не знам.
Но кисело мляко са ми дали още като съм била съвсем малко бебе. Майка ми е нямала кърма, а аз съм повръщала от АМ.

# 19
  • Мнения: 920
Хм, според мен киселото мляко не е точно захранване, по скоро целта ми е да се види на каква възраст сме поели сок, пюре, каша.
Както казах, целта на темата е да се разбере кога са ни захранили майките ни, а не кой е за ранно или късно захранване Peace

# 20
  • Мнения: 539
Рано съм захранена,на 1месец,проблеми до момента никакви.На 29год съм.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 075
Захранена съм към 4-5 месец с оризова каша по съвет на педиатъра. Майка ми е нямала кърма, но съм кърмена до към 10 месец от друга майка кърмачка. После на обща храна. Нямам алергии и проблеми с храносмилателната система.

# 22
  • Мнения: 6 012
как да не е захранване киселото мляко,на моето дете ми позволиха да му давам едва на 11 м newsm78

# 23
  • Мнения: 198
Рано съм захранена - преди втория месец със сок. След втория с плодово пюре. Кърмена съм десетина дни, майка ми влиза за близо месец в болница заради мастит.

# 24
  • Мнения: 53
на 3 мес.

# 25
  • Мнения: 2 960
Кърмена съм близо 1г.6м-Захранена съм на 11-12  месеца

# 26
  • Мнения: 920
как да не е захранване киселото мляко,на моето дете ми позволиха да му давам едва на 11 м newsm78
Добре де, имах предвид захранване със сок, каша, пюре, ориз и т.н. , не даване на кисело мляко поради липса на кърма или непоносимост към АМ.
Интересно, до тук се оказва, че доста от нас са захранвани къснично, ще ми е интересно да чуя още мнения  bouquet

# 27
  • Мнения: 712
Родена съм 83год. От третия месец съм дохранвана с кисело мляко, тъй като кърмата на майка ми е намаляла, а адаптирано мляко (от наличните тогава) просто не съм приела.
Даван ми е сок, първоначално от ябълка и морков.
Майка ми е педиатър, от нея знам, че сокът (но само тези два, като не съдържащи дразнещи вещества, и то само бистър сок, без фибри) НЕ се определя като захранване. Сокът не е храна. Той се дава в много малки количества, по една чаена лъжичка, само за да подготви бебето към новите вкусове при предстоящото захранване. И да добави някакви витамини и минерали.
От майка си знам, че педиатърът съветва, но родителят определя как, кога и с какво да храни децата си. Но от нея знам, а тя постоянно има над 1000 деца в пациентската си листа, че, в разрез с форумската статистика, изключително кърмените до над шестия месец деца масово са с хемоглобин под нормата при изследванията на шестмесечна възраст.
Не агитирам никого за нищо, просто споделям обобщени наблюдения. Към днешна дата. 

# 28
  • Мнения: 1 796
Не съм кърмена(в нашата рода кърмата е дефицит)и съм захранена по старата схема- плодово пюре на 3 месеца.

# 29
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз идея си нямам.

Общи условия

Активация на акаунт