дойде есента ... пак за цветята

  • 2 057
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Не ми стиска  Embarassed всеки път като мина с количката покрай едни големи саксии въздишам тайно, но не смея да пипна. Знам, че никой нищо няма да ми каже, но...съвестно ми някак си
Ади , ни сЪ прай на толкоз възпитана Wink

# 16
  • Мнения: 780
И аз помня как моята майка прибираше мушкатата както са си със саксиите на тъмно я в мазето, я в гаража за през зимата - никакво поливане!  Важното е да не измръзнат. После рано през пролетта ги пресаждаше и режеше източилите се стебла. По този начин старите мушката пускаха нови клончета и ставаха като малки храстчета, а отрязаното засаждаше в нови саксии.

# 17
  • Мнения: 1 220
 И на мен майка ми даде такъв съвет, да подрежа , 4епките във вода, а сандъчето в мазето. На пролет вадя от мазето, а имам и нови 4епки! Дано стане, стра6но ми харесват богатите на цвят сандъци!

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А някой зазимявал ли е теменужки?
Нали съм си щура и реших да експериментирам, посях теменужки, сега са поникнали, и ми е любопитно дали ще стане нещо от тях  newsm78

# 19
  • Мнения: 4 244
А някой зазимявал ли е теменужки?
Нали съм си щура и реших да експериментирам, посях теменужки, сега са поникнали, и ми е любопитно дали ще стане нещо от тях  newsm78

Нищо няма да им стане - те са многогодишни растения и държат много на студено
Като знам при вас какъв е бахър зимата Sad

# 20
  • Мнения: 392
Жалко, че нямам снимки, да ви покажа какви мушката има тук - на о. Спецес това лято видях 3-метрово мушкато - жив плет по оградите на къщите. Огромна работа, окичена със страшно много цветове.

# 21
  • Мнения: 2 452
Здравеца може да се разсажда само от коренището - т.е. вадиш един корен и го разкъсваш на 2 и го садиш наново.
Но тъй като здравеца е държеливо животно можеш да го оставиш спокойно навън и единственото което можеш да направиш за негова защита е да го загърлиш с шума, пръст и пясък - заради студената ви зима.
Иначе аз не полагам особени грижи а си расте и плевясва вече 3 г на двора ми  Mr. Green

А ти защо си с кучо в ръце? Да не е болен?

Не съм с кучето В ръце. Тя не може се побра там; а с каишка в ръце, защото аз съм в мазата, а тя до мен лежи. Нали имам гости, правя се на добра домакиня и си прекарвам нощите в мазата с кучето. Друг път ще обяснявам; сега не мога да пиша.

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Саксийте с мушкатото аz ги слагам в маzето и поливам от време на време, zа да не иzсъхнат. Преz пролетта ги иzваждам навън и им махам остарялите части, сменям и пръстта и те цъфтят като луди.

# 23
  • Мнения: 964
Мъжа ми каза че съм гробар.квото посадя все не никне Cry Е на преди мецец насадих едно драконово нещо си там му казват на български и днеска го гледам гътнало се вече.Не ми върви нещо китки да гледам  bouquet

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А тук незнайно как се появиха листни въшки и опасоха листата на теменужките и розичката  Cry  Това стана веднага след пресаждането, дали нещо не е имало в пръстта newsm78 Но пък от Баумаркт я взех, не съм я ровила от поляната долу, да му се не види Cry а така се радвах, че тръгнаха добре Cry Cry Cry

Общи условия

Активация на акаунт