!!!КУЧЕГОНА Е МНОГО ОПАСЕН!!!

  • 73 011
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
И аз имах намерение да си купувам такова чудо, защото изпитвам панически страх от кучета дори домашни. Но ме предупредиха, че не нямат никакъв резултат при глухи кучета и са много опасни за кучета, които са били обучавани за кучешки боеве. Няма гаранция на какво ще попаднеш и мисля, че точно такъв е бил и случая при теб. Много съжалявам и искрено ти съчувствам за това, което ти се е случило. 

# 16
  • Мнения: 2 478
Никол, кажи ми повече за този спрей, моля те.На какъв принцип действа? Изпитвам безумен страх от уличните кучета ( и не само от тях), не мога да го овладявам.

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 19:37 от Le Soleil

# 17
  • Мнения: 46 518
Никол, кажи ми повече за този спрей, моля те.На какъв принцип действа? Изпитвам безумен страх от уличните кучета ( и не само от тях), не мога да го овладявам.

И аз не мога да го овладея ... и от улични, и от домашни, от всички ме е страх, също като теб не мога да го овладея (а и не знам дали искам). Бях на 14 г., когато куче разкъса майка ми - всички крайници  ooooh! при това куче, което аз и приятелките ми бяхме намерили като бебе, бяхме лекували и отгледали  Confused

Намерих го в нета, но го има и във всеки оръжеен магазин, ето описанието:

"СПРЕЙ PEPPER, PROTECT
Защитен спрей срещу нападащи животни с лютив газ. Съдържа 80 мг CS (орто-хлоробензилиденмалонилнитрил). Съдържа 3% раздразващо вещество Capsicum.
ЦЕНА: 5лв."

Този в дясно на снимката е моят:
http://www.oragie.net/images/defence/piper.jpg

http://www.oragie.net/defence.htm

# 18
  • Мнения: 222
Не насочвайте уреда директно към хора. От непосредствена директна близост до човешкото ухо SUPER DOGCHASER може да увреди слуха. В този смисъл, ако SUPER DOGCHASER се ползва от дете, убедете се, че то е добре инструктирано.

http://sotisbg.com/shop/ultrazvukov-kuchegon-personalna-zashtita … r-977f-p-864.html

# 19
  • Мнения: 43
Надявам се бързо да се оправиш и да преодолееш ужаса,който си преживяла Hug

# 20
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Такива спрейове има във всички оръжейни магазини и горещо ги препоръчвам на всяка жена за самозащита не само от кучета  Peace

# 21
  • Мнения: 399
Това е един от кошмарите ми и една от причините, заради която искам да напусна страната.
 Confused
Peace И аз така! Никой от близките ми не разбира моя ужас,но това е друга тема... Rolling Eyes Хапали са ме като ученичка и от тогава кучетата са най-големия ми кошмар!  Sad
А някога ги обожавах и дори си имах домашно такова... Tired
Досега съм използвала кучегона си само няколко пъти,последния бе днес  Crazy Засега ми върши работа,но задължително ще си набавя и спрей!  Peace
Желая на всички вас по-малко поводи за ужас от кучета! Hug

# 22
  • Мнения: 4 555
Не е неефективен, а е именно опасен. Навремето точно заради това се отказах да си вземам кучегон. При около 5% от кучетата действа засилващо на агресията им. Точно каквото се е случило на авторката.
В повечето случаи кучето ще се отдръпне, но има макар и малка вероятност да нападне още по-свирепо, отколкото е възнамерявало, и това е доста опасно.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592

За пръв път чувам за такова нещо... не бих нито купила, нито използвала, но това е напълно логично. Бих го предположила.
Ако пък бях чак толкова страхлива, навярно по- скоро бих купила газов пистолет.
Впрочем от него може и да има наистина полза... за съжаление, опасностите по улиците далеч не са само на 4 крака.  Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 353
че то си пишеше някъде, че не действа на всички кучета, есента ги разучавах всички модели и т.к. не установих кой е най-действащ така и не си купих.
Една позната пък разказва как е упражнен върху немска овчарка - ами човека си е бил на косъм от разкъсване, тъй че по-добре да се молим да изчезнат уличните кучета, или да намалеят отколкото да се доверяваме на разни машинки

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 10:53 от tinta

# 25
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Преди около две години работата ми налагаше да излизам много рано от дома. Една такава сутрин се срещнах буквално пред входа със една глутница. Тогава ми се размина с уплахата, но съпруга ми реши и купихме кучегон. Още при закупуването жената, която ни го продаде тихичко ни предупреди, че не е желателно да го имаме. Наистина той действа на по-малките кучета, а по-големите ги настървява още повече и те нападат... Naughty

# 26
  • Мнения: 145
Това е един от кошмарите ми и една от причините, заради която искам да напусна страната.
 Confused

Аз също! И това е съвсем сериозно - всеки път изживявам истински стрес като вървя по улиците. Ами не мога да си съсипвам нервната система повече!

Дори заради бездомните кучета не мога да си позволя да карам колело, а така ми се иска да се шматкам из града с колело, но като знам кучетата колко много обичат колоездачи......... Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 787
Не е неефективен, а е именно опасен. Навремето точно заради това се отказах да си вземам кучегон. При около 5% от кучетата действа засилващо на агресията им. Точно каквото се е случило на авторката.
В повечето случаи кучето ще се отдръпне, но има макар и малка вероятност да нападне още по-свирепо, отколкото е възнамерявало, и това е доста опасно.

Да, опасен е. В крайна сметка кучегона причинява дискомфорт (дразнене, страдание) на кучетата, някой от тях ще отстъпят пред това, други, по-агресивните и "смели" кучета ще реагират на "атаката" с атака. Проблема е че кучегона има съмнителен ефект точно при кучетата от които обективно трябва да се пазим - силните, агресивни кучета.

# 28
  • Мнения: 796


Вече 6 г. ходя със спрей. Не ми се е налагало да го ползвам, но със сигурност действа. Продават ги в оръжейните магазини, специални са с/у животни, към 5 лв.


Ето това е най-правилното решение... пък и не е скъпо

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573

За пръв път чувам за такова нещо... не бих нито купила, нито използвала, но това е напълно логично. Бих го предположила.
Ако пък бях чак толкова страхлива, навярно по- скоро бих купила газов пистолет.
Впрочем от него може и да има наистина полза... за съжаление, опасностите по улиците далеч не са само на 4 крака.  Crossing Arms


При използването на газов пистолет е много важно на къде духа вятъра. Може да си направиш много лоша услуга....  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт