!!!КУЧЕГОНА Е МНОГО ОПАСЕН!!!

  • 73 508
  • 288
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 145

Темата за отговорността, когатогледаш куче е огромна. Аз затова се колебая дали да си вземем такова, въпреки че сме с двор. Не знам дали ще имам време и възможност да откликна на всичките му нужди и т.н. А все повече се чудя как да се боря с патологичния ми вече страх от улични кучета. Лошото е, е малката също я е страх. Сигурно от мене го е попила, макар че никога не съм я плашила с куче, разправяла съм й хубави работи за тях, водила съм я да играе с такива и т.н.

Съгласна съм за отговорността! Когато човек си взима куче, трябва да е наясно, че ще го гледа поне 13 - 15 години и да се замисли ще е способен ли да носи такава отговорност за толкова дълго време!!! Защото в случая не става въпрос само да храни и извежда кучето, ами и да се съобразява и с другите хора - пречи ли им, не им ли пречи, как да направи така, че околните да не се чувстват засегнати по някакъв начин от тжва, че някой си е решил да гледа куче!

В БГ обаче никой не поема отговорност, когато се грижи за куче! И излиза, че хората, които ги е страх, нещо с тях не е наред!!! За мен задължително, когато се гледа голяма порода куче, трябва да му се слага намордник, да не се извежда на места, където има деца и пр. На мен ми е писнало парковете да имат функция на кучкарници и да не може човек да се разхожда спокойно! А аз толкова да обичам разходките в парка, обаче като стане някъде към 17 - 18 ч. и да се прибирам, че тогава става "нашествие" от тези животни Sad

# 226
  • Мнения: 145
Страхът е ирационален. Някои ги е страх от паяци, други от бездомни кучета.

Аз се опитвам да давам пример със страха от паяци, когато някой ми каже, че не е нормално толкова да ме е страх от кучета! А аз съм срещала хора, които ги е страх от паяци и това от моя гледна точка не е нормално, но не ги упреквам или съдя хората. А на мен ми е писнало други да ме съдят и да ми казват, че не е нормално да ме е страх чак толкова! А да не говорим, че страхът от кучета е обоснован повече отколкото този от паяците - защото паякът няма опасност да те захапе или разкъса за разлика от кучето!!! Така че за мен страхът от куче си е напълно рационален!  Но е факт, че хората са различни и могат да имат страхове от различни неща!

# 227
  • Мнения: 3 158
Четохте ли това?:
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2746431
В нощта на 22 срещу 23 януари глутница от кучета влезе в територията на зоопарка и умъртви 8 муфлона, 4 женски елена лопатари и малка сърна от същия вид

# 228
  • Мнения: 646
Да, четохме го още тогава  Cry

Лошото е ,че отново общината няма да направи нищо. Идва пролет - ще се нараждат и доста малки... Crossing Arms

# 229
  • Мнения: 48 067
Мда, мили животинки, много мили, ми гладнички са били, кво толкова

# 230
  • Мнения: 3 158
Ми те вече са се народили доста:
От около 8500 на 9000 животни се е увеличила популацията от безстопанствени кучета в столицата за последните десет месеца, според и.д. директорът на общинското предприятие "Екоравновесие" Петър Петров.

Естествено Екоравновесие си вършат съвестно работата:
Общо 5200 са прибраните от улицата и обработени кучета за миналата година.

От тях 3500 кучета са обработени и върнати по местообитанията им. Други 1400 са евтаназирани заради агресивно поведение и болести. Общо 500 са осиновените кучета от граждани.


# 231
  • Мнения: 646
Естествено Екоравновесие ИЗОБЩО НИЩО НЕ ВЪРШАТ - това от личен опит.Прибарат купища пари..и замазват очите на хората , че многоооо работят  #2gunfire

# 232
  • София
  • Мнения: 1 508
Ми те вече са се народили доста:
От около 8500 на 9000 животни се е увеличила популацията от безстопанствени кучета в столицата за последните десет месеца, според и.д. директорът на общинското предприятие "Екоравновесие" Петър Петров.
[/i]


Много малка част от тях са се "народили", увеличената бройка се дължи на масово изоставяне на некастрирани домашни любимци и тяхното потомство, както и докарването в София на вече ненужните кучета от близките градчета и села (нещо, което научих сравнително скоро, но което ме потресе до дъното на душата ми).

# 233
  • Мнения: 48 067
И с каква цел ги докарват?

# 234
  • Мнения: 646
То и без това си е пълно с некастрирани кучета в София. Точно по този повод звънях в Екоравновенсие.
Ето виждам от прозореца  5-6. А на разстояние от 1-1.5 км. са поне 30-40 на брой. Познайте какво ще стане след като родят всички женски.

# 235
  • Мнения: 4 555
Исках да пускам линк с историята в зоопарка. Направо е потресаващо, все едно сме в джунглата  Close
А ако бяха нападнали хора!!!
Изядените животни са толкова много, че се чудя колко голяма е била тази глутница!? Дали са ги хванали или продължават да се разхождат в района, а тъпанарите от Екоравновесие се правят, че не могат да ги открият?
Това просто не е нормално!

# 236
# 237
  • Мнения: 145
Исках да пускам линк с историята в зоопарка. Направо е потресаващо, все едно сме в джунглата  Close
А ако бяха нападнали хора!!!
Изядените животни са толкова много, че се чудя колко голяма е била тази глутница!? Дали са ги хванали или продължават да се разхождат в района, а тъпанарите от Екоравновесие се правят, че не могат да ги открият?
Това просто не е нормално!

И мене ме потресе този случай! Не знам как хората ще си водят децата там, аз също не знам дали ще стъпя скоро - а от време на време обичам да посещавам зоопарка! Единственото решение за мен на този проблем са крайните мерки!!! Без компромис!!!!!!!!!

# 238
  • Мнения: 4 555
Ми че те си нападат и хора,голяма част от пишещите тук също са били нападани от кучета.

Имах предвид конкретно тази глутница да беше попаднала на хора. Едно е да те захапят, друго е да са толкова озверели, че да разкъсат 12 огромни животни.

# 239
  • София
  • Мнения: 10 426
Видях новината по телевизията, но веднага превключих да не види малката. Тамън се бях навила да ходим там на разходка, че е тихо и спокойно  Sick
Днес паднах особено ниско по моя стандарт - седях с една жена да храни няколко бездомни кучета, за да свикнат с мен и да мога да минавам сравнително спокойно през тях. Те лаят всичко що минава по улицата. Ужас! А съм толкова против точно това подхвърляне на храна. Но страх, майко!

Общи условия

Активация на акаунт