!!!КУЧЕГОНА Е МНОГО ОПАСЕН!!!

  • 73 512
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7
а и да ви кажа повечето кучешки стопани заобикалят майки с колички и малки деца след инцидентите които даваха по телевизията. поне така аз виждам. но има много бездомни кучета. на мен ми е интересно- защо ги пускат бездомните ( които са с номер на ухото)- защото са безвредни ли.....?

# 256
  • Мнения: 1
Аз съм си взел една такава Електрошок Твърда електрошокова гумирана палка JSJ 908. Не ми се е налагало досега да я ползвам по предназначение, но съм сигурен , че ще ми свърши работа  Grinning .

# 257
  • Мнения: 234
Най-добрият кучегон е 9 mm.

# 258
  • София
  • Мнения: 309
а и да ви кажа повечето кучешки стопани заобикалят майки с колички и малки деца след инцидентите които даваха по телевизията. поне така аз виждам. но има много бездомни кучета. на мен ми е интересно- защо ги пускат бездомните ( които са с номер на ухото)- защото са безвредни ли.....?

Защото за тях гарантират "кучкарите" от квартала.Някоя бабичка,дето за внучето няма да се сети,ама мило и драго дава за песовете отива и казва,че тя се грижи за това куче и те го пускат,като преди това му маркират ухото и правят ваксина.Така то пак се озовава на улицата,но бабата скоро забравя,че трябва да се грижи за него и го оставя гладно и озверяло да скача по хората.

Иначе кучегони раздават на всички пощальони,от един такъв близък знам,че действа безотказно.

# 259
  • Мнения: 1


Иначе кучегони раздават на всички пощальони,от един такъв близък знам,че действа безотказно.
Да не би да е такъв Кучегон Дейзър

# 260
  • София
  • Мнения: 309
не ми излиза линка,като метални свирки изглеждат.

# 261
  • Мнения: 2 484
Eто, заповядайте малко инструкции за справяне с кучета:

"А за нас простосмъртните е добре да владеем някои техники за прогонване на кучета. Ако усетим, че ни следва куче и се завъртим рязко към него, то се стъписва. Ако хукнем да го гоним, то не чака, а веднага хуква. Ако спре наблизо можем да повторим и потретим упражнението. След такова прогонване това същото куче ще ни заобикаля отдалеч. По-сложно е, ако бяга към нас. Но дори и тогава, ако ние скочим да го гоним, то обръща веднага в обратната посока. Колкото по-ентусиазирано скочим да го гоним, толкова по-бързо то изчезва. Възможно е към гонитбата да прибавим "Чиба" или друго, както и хвърляне на камъни. Всичко това е успешно и ако е цяла глутница дори през нощта. Тогава и фенерче върши работа. Най-важното е, ние да не се страхуваме, а кучетата да ги е страх от нас. Представете си Баба Меца и куче-кой от кого ще се уплаши??? Ние сме в ролята на Баба Меца. Вероятно тази техника на прогонване  ще може да се усвои и от по-големите деца.
Всичко това важи и за уличните и за домашните кучета, когато са на улицата-там те са страхливи. Много по-сложно е, ако са на тяхна територия-в къщи или на двора. Не зная какво ще се получи, ако имаме лошия късмет да насъскват куче срещу нас, дали тази методика ще действува ефективно тогава. Не е зле да си носим антидог-винаги е в джоба ми, но не е използуван. Ако някой знае дали е ефикасен, може да ни осведоми. Доста деликатен е и случаят, когато кучето е на сантиметри от нас. Ако имаме чанта можем и с нея да го изгоним, настъпвайки безцеремонно към него. Ако сме върху велосипед, също  възможно да ни подгонят кучета-скоро ми се случи с цяла глутница. Веднага обърнах и аз ги погнах.
Често ми се случва да гоня глутница. Дори неотдавна изгоних една такава от 7-8 кучета, които наобиколиха 2момичета на автобусната спирка. Момичетата хапваха някакви закуски. Веднъж попаднах и на кучка с няколко малки кученца над Княжево до 1 ресторант. Като наближихме, започна да лае. Веднага я погнах. Тя хукна, забравяйки за кученцата!
Не е вярно, че в момента, в който се обърнем, кучетата отново ще ни подгонят! Възможно е, ако са по-смели да тръгнат след нас, затова трябва да се обърнем 2-3пъти да видим дали е така. При необходимост повтаряме и потретваме гонитбата им. За предпочитане е, да ги гоним поне 20-30 метра, а не 5метра. Тогава вече са доста уплашени от нас. Не би трябвало да се оставим да ни заобиколи глутницата. Щом енергично подгоним част от тях, цялата глутница се изнася обикновено с лай. Колкото по-енергично скочим да ги гоним, толкова по-бързо изчезват. Дори понякога може да ни запомнят и отдалече да ни заобикалят. Най-глупавото нещо е, да се опитаме да избягаме от тях и да се оставим те да ни гонят. Тогава става страшно! Но ако бягаме по някаква причина и докато се усетим ни подгонят кучета, трябва да спрем незабавно и ние да ги подгоним. Няма проблеми! И това ми се е случвало! А някои случайни "зрители" на случката си мислеха, че ще гледат шоу!
Забравих, дори и салам да носим в чантата си, прогонването им пак е без проблем! Страхът е по-важен от глада. Когато бяхме спряли в кресненския проход, си купихме кебапчета. Едно куче веднага се завъртя около нас. Подгоних го така, както държах кебапчетата. Избяга!"

Дано тези неща да Ви бъдат полезни! Искрено се надявам!

# 262
  • Мнения: 4 392
vl , това с гоненето на кучета е идейно. Благодаря! Ще го пробвам, ако ми се наложи. Какво друго му остава на човек.
И аз съм имала разни случки с кучета, но съм действала добронамерено, колкото и налудничаво да звучи и може и да съм имала късмет просто, но са ме оставяли на мира. Просто съм слушала вътрешния си глас и не съм се поддавала на страха, защото много усещат, ако те е страх. Но вярно, че от куче до куче има разлика. То и с хората е така.

Тази тема ме вкара в едни размисли. Агресията и насилието са  взели чудовищни размери. Мисля, че и кучетата са жертва на това, пък ние ги мислим за поредните агресори, тъй като виждаме само една малка част от цялата картинка.  Rolling Eyes

Мърлящината на службите хич не ми се коментира. А някакво предложение за промяна има ли някой? Как го виждате?

# 263
  • Мнения: 1 754
Тази тема ме вкара в едни размисли. Агресията и насилието са  взели чудовищни размери. Мисля, че и кучетата са жертва на това, пък ние ги мислим за поредните агресори, тъй като виждаме само една малка част от цялата картинка.  Rolling Eyes


Колко си права...буквално си ми прочела мислите от днес, които дори не бяха така пряко отнесени към кучетата, но все пак те се намираха пред погледа ми като част от действителността, тъжна картинка. Хората стават все по-озверени, злобни, това е енергия, която се предава върху всичко живо наоколо и нещата ще стават все по-зле за съжаление...като гледам, че никой не иска да отвори очите си за проблемите. 

# 264
  • Мнения: 1
Много са ми интересни хора, които се опитват да изплашат кучето ми /ротвайлер  Simple Smile / с пръчка или с думи от рода на 'чиба'. Това е домашно куче и го е страх единствено от бухалката  Grinning . Но даже и с нея не смея вече да го плаша, че започва да му се променя вида като я види и не знам кога ще станем на кълбета Simple Smile Иначе кучето ми е много добро и е възпитано никога да не лае и заплашва хора, даже и на котките път прави Simple Smile , но се е случвало разни дядковци и бабички да се опитат да го сплашат, така както плашат помиярите. Естествено при него не влияе, но добре че не им обръща хич внимание, защото е добър, но представете си, че е някой зъл ротвайлер? Трябва много внимателно да се подхожда към домашните кучета. Повечето нямат този вроден страх от човека като уличните и неправилния подход може да отключи в тях агресия.

# 265
  • София
  • Мнения: 10 427
За да му каже някой чиба на твоето куче, то трябва да е в непосредствена близост до него и без каишка и намордник. Така че не ми чети лекции за кучопсихологията, моля те.  Laughing А ако му каже, а ти си до него, на другия край на каишката, какъв е проблемът? То и баби, и деца често са на един акъл и обществото трябва да се грижи за тях (примерно нали се сещаш как пресичат двете възрастови групи - смело и без оглеждане, на прибежки  и на абсолютно малоумни места).
Впрочем мен домашно куче досега не ме е нападало, за разлика от складови и полу-гледани, полу-изхвърлени едри, охранени помияри.  Crossing Arms

# 266
  • Мнения: 1 749
За да му каже някой чиба на твоето куче, то трябва да е в непосредствена близост до него и без каишка и намордник. Така че не ми чети лекции за кучопсихологията, моля те.  Laughing А ако му каже, а ти си до него, на другия край на каишката, какъв е проблемът? То и баби, и деца често са на един акъл и обществото трябва да се грижи за тях (примерно нали се сещаш как пресичат двете възрастови групи - смело и без оглеждане, на прибежки  и на абсолютно малоумни места).
Впрочем мен домашно куче досега не ме е нападало, за разлика от складови и полу-гледани, полу-изхвърлени едри, охранени помияри.  Crossing Arms
Не е задължително - нашата госпожица по презумция се приема за агресивна и съм попадала на всякакви превземки. Като се има предвид, че се съобразявам винаги с околните... можеш да се сетиш за какви демонстрации става въпрос. Винаги си личи кой се страхува от кучета и кой просто се прави на жертва. Защото има и такива. Има всякакви идиоти.

# 267
  • София
  • Мнения: 10 427
Китанче, на очевидно хм, шашнати, хора няма какво да им се връзваш. Ти си водиш твоята хубавица по всичките правила, те да се превземат. Слагаш си розовите очила и толкоз. Тя нали е на повод? Няма да ги ухапе, очиведни, защото ти я държиш здраво. Ако те вече посегнат към нея, ей така, за ...кеф, пак ще можеш да реагираш, надявам се. Ама на изкукали бабички и дядковци не мога да се ядосвам. Те толкова си могат.

# 268
  • Мнения: 1 749
Аз разправях ли за един случай, в който един татко се опита да завре едва проходилото си дете в муцуната на кучето ми? Чакахме на едно място нашия татко да вземе цигари, кучето беше между краката ми почти.. Обърнах се да видя дали мъжа ми не идва и когато се завъртях отново... детето беше на сантиметри от главата на добика. Не, че ще го ухапе, разбира се. Но тя си е груба и невнимателна - ще го бутне, настъпи, може да скочи да се израдва...
За съжаление не само бабички има изкукали... То това явно е състояние на духа.
Разбира се, че е на повод. Само на кучешката поляна я пускам. Когато ходим сред хора я държа до крака си.
Страшно ми е неприятно отношението на някои хора, особено след като виждат, че всичко е както трябва. Имам чувството, че целта им е просто да се заядат. Има(ше) едни "майки", които бяха почнали да посещават кучешката градинка с двете си деца. Малко съоръжения, които има там са направо опасни - просто остатъчни железа от отминалия комунизъм. Тази градинка и съседната са кучешки - целия квартал си води кучетата там. Това е от много години. И в наредбата са записани като места за разхождане на кучета.
Имах лошото чувство, че го правят нарочно. Цялото им поведение говореше за това - сядат на някое желязо (защото пейки няма), пият бира, люпят семки, а децата им търчат навсякъде. Когато се случеше да сме там с кучето, очакваха то да се затърчи към някое от децата, за да направят проблем. Не мога да опиша точно, но съм сигурна , че е така. Е, останаха разочаровани - кучето ми, макар без повод, ходеше до крака ми без да отделя очи от мен, и изобщо ги игнорира, колкото и да се въртяха около нас. Бях толкова горда с нея... Heart Eyes Като поулегне още и ще е перфектна. Имам и клипче, но нямам как да го кача на комп-а. Яд ме е, защото определено искам да се похваля. Blush

# 269
  • София
  • Мнения: 10 427
Права си. Възрастта не е причина. По-скоро имах предвид, че е оправдание (възрастови изменения, да не кажа направо старческа деменция).
За бащата с бебето -  Stop Толкова си е гледал отрочето на къде щъпурка явно.  Tired. То като се замислиш и едно току що проходило сладко добиче какво може да направи с едно куче...

Общи условия

Активация на акаунт