Отговори
# 240
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
О, Мишолина, не ми се спори с повече противници, просто не видях никъде аргументи, иначе всичките са на нож, но не могат да обяснят защо те самите не го правят. Както и да е. Аз за себе си си направих изводите Peace
А за ключ - модератора ще реши Wink

# 241
  • Мнения: 5 713
Не, че не мога, а не желая. Има разлика. Simple Smile

А аргументи имаше и в тази тема. Не само алергията и живака. Който иска ги вижда.

# 242
  • Мнения: 33
Немога да разбера,защо продължавате да се напъвате и да се заяждате с неваксиниращите.
Мисля,че самото заглавие показва към кои хора е насочена темата. Peace
Не сме длъжни да ви се аргументираме за нищо.
Който има желание да получи дадена информация чете,не чака на готово.
Не са ми приятни изявления от сорта на "прекалено много обичам децата си,за да не ваксинирам",
а именно такъв беше един от първите отговори,които получих.
И да ,имам всички ваксини като дете.
Това обаче не означава,че ще сложа на моето,само защото така трябва.
Ако за всичко постъпвахме така.....

# 243
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
А, ти защо продължаваш да се държиш така с ваксиниращите. Хората питат защо не си ваксинираш детето, а ти отговаряш така
Не сме длъжни да ви се аргументираме за нищо.
Който има желание да получи дадена информация чете,не чака на готово.
и това е най-мекия отговор. Като не искаше и други да пишат в темата ти що я пусна тук, а не в здравния форум?
Не са ми приятни изявления от сорта на "прекалено много обичам децата си,за да не ваксинирам",
И на мен не са ми приятни изявления от сорта за естествения подбор и конспирацията.
Аз четох, четох, четох, и ваксинирам, защото прекалено много хора започнаха да НЕ ваксинират. Преди е било ОК за деца с проблеми, генетична и друга обремененост да откажат ваксини - сега мен лично повече ме е страх от болестите, отколкото от страничните ефекти. Има страшно много информация; човек си избира с кой страх може да живее. За децата с истински проблеми е най-трагично, защото сега те са още по-уязвими.

Не е нормално да има епидемии от тези болести в 21-ви век - и са виновни медиите, защото се преекспонират грешни и недоказани теории (като връзката ММР-аутизъм), а и на фарма индустрията не може да се вярва.

Авторката си получи отговора; в анти-ваксиновата тема ще я упътят много по-добре, отколкото тук в общия под-форум. Ключ?

Напълно съм съгласна с Мишолина, времето и мина на тази тема.

# 244
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
Мисля,че самото заглавие показва към кои хора е насочена темата. Peace

Когато пускаш една тема, обикновено я правиш така, че да е насочена тогава към определена таргет група, а не към всички. Пишеш в заглавието - глупавите ваксиниращи майки не трябва да четат, моля пишете ми само неваксиниращи.
Като не са ти приятни разни изявления - не пускаш тема, много просто. Човек трябва да е готов да чуе и неприятни неща, наред с приятните.

# 245
  • Мнения: 33
Доста хора изпсаха доста неща.
А вие все недоволни.Темата е тук,защото ме интересуваше как майките се справят в чужбина с неваксинирането.
А вие какво искате,така и не разбрах.Ако сте  на мнение,че ваксините са най-доброто нещо за децата ви-ок.
Никой не ви закача и не ви кара да пишете насила.
Мисля,че самото заглавие показва към кои хора е насочена темата. Peace

Когато пускаш една тема, обикновено я правиш така, че да е насочена тогава към определена таргет група, а не към всички. Пишеш в заглавието - глупавите ваксиниращи майки не трябва да четат, моля пишете ми само неваксиниращи.
Като не са ти приятни разни изявления - не пускаш тема, много просто. Човек трябва да е готов да чуе и неприятни неща, наред с приятните.
"Здравейте!Искам да попитам има ли майки,които никога не са ваксинирали децата си"
Незнам колко по- опростено трябваше да го напиша,за да бъда разбрана. newsm78

# 246
  • Мнения: 2 761
Omega аз не отричам нищо научно, но до тук тези натрупвания на живак дето ги пишете са си ваши умозаключение, нищо от науката токсикология не прочетох.

Ами понапрегни се да прочетеш тогава.Имаше инфо в темата,има си и на други места.Кoйто иска-намира.Който не иска-само се заяжда.Когато аз не вярвам в нещо,обикновенно го проверявам.
Освен това за натрупването на тежки метали се учи още в училище,но някой може и това да е пропуснал...
Освен за живака,има още много причини,които могат да се изредят срещу ваксините,но аз лично не виждам защо трябва да си губя времето,след като няма хора,които да вникнат в написаното.

# 247
  • Мнения: 19
Не искам да коментирам мнения,но не мога да се въздържа да кажа,че това да си информиран и да си наистина наясно с една такава сложна наука като медицината са две напълно различни неща. Освен статията,която предлагам на вниманието ви ще дам още една идея:навсякъде по света има книжарници с учебници,купете си този по  Инфекциозни болести и много внимателно прочетете ако не цялото съдържание,поне част от него.
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=4863& … 21&id=0001401

# 248
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ако единственият довод срещу ваксините е живака (консерванта тиомерзал), то той не се съдържа във всички ваксини. За алергиите мисля, че също се изяснихме, няма научно доказателство, че те се предизвикват от ваксините. Честно казано, следя темата внимателно и други аргументи не намерих Peace.

В момента чета една книга и пише нещо много подходящо за случая: "Не разполагате с достатъчно факти за протестите си, затова апелирате към емоциите, за да наложите възгледите си"

# 249
  • Мнения: 19
Като заговорихме за факти,на сайта на СЗО има достатъчно статистика за заболеваемостта и смъртността от инфекциозни болести по страни, възраст, пол и т.н показатели, за тези,които се интересуват
Бих искала да попитам "неваксиниращите" майки: от гледна точка на глобалния свят и перспективата, когато децата ви пораснат да пътуват, учат и работят по света в осъзнатата си възраст , мислите ли дали ще одобрят изборът, който сте направили за тях и дали ще им е приятно да живеят с мисълта за евентуалните рискове за здравето и живота им?! Уточнявам, никого не упреквам, просто питам.

# 250
  • Мнения: 119
Това е безумно.
Как така няма да се правят никакви ваксини ?

# 251
  • Мнения: 2 761

Изключително интересна статия.Господин Кънчев,който следи темата тук и отатък да влезе и да напише,защо след толкова дълги проучвания на тези "високотехнологични" продукти се стига до изтегляне на партиди ваксини от пазара.Имам и други въпроси,които бих задала на него лично, ако благоволи да се появи.

Инфекциозните у4ебници бих ги скъсала и сложила в тоалетната.Същото става и с разпечатване на страниците на Световната заразна организация.

# 252
  • Мнения: 405
mimi gogo, ти да не смяташ, че ваксините дават доживотен имунитет?

# 253
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 814
mimi gogo, ти да не смяташ, че ваксините дават доживотен имунитет?

За целта има реимунизация

# 254
  • Мнения: 405
И каква част от родителите, които ваксинират децата си ходят да се реимунизират за болестите срещу които ваксинират мъниците?
Сред родителите, които познавам има точно едно семейство което се реимунизира единствено срещу тетанус, макар да е всеизвестно че прекарването на дет. инф. болести носи значително по-големи рискове когато бъдат изкарани в по-голяма възраст.

Общи условия

Активация на акаунт