Отговори
# 75
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 915
Не само - правила на определена провинция, на детска градина и т.н.

# 76
  • Мнения: 7 914
звездичка ,
би ли разказала,защо промени мнението си за ваксините?
Защото видях как се измъчи детето ми покрай една ваксина  Peace

Но тук е мястото да се обсъждат тези неща. Peace Единствено се разгаря спор, и никой няма да премине в противниковия лагер  Wink На човек трябва да му дойде времето, за да разбере някои неща Peace
В Холандия също можеш да откажеш ваксина, точно как ще ми предстои да разбера Mr. Green

Ако питаш за право на избор, много се дразня, че тук нямаш такова... нищо, че Холандия е демократична страна Mr. Green Например ако искаш да родиш със секцио не можеш -  прави се само по медицински показатели! Лично аз съм против секциото по желание, но мисълта, че ти налагат ми е крайно противна Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 2 093
не сьм съгласна че тук не може да се обсъжда тази тема. Въпросът по скоро е как темата е поставена и дискутирана. elli8211 е категорична че ваксините само вредят и съответно не се интересува от различно от нея мнение. Тя сама си го каза, че това е тема само за хората, който не са слагали ваксини на децата си.

# 78
  • Мнения: 7 914
не сьм съгласна че тук не може да се обсъжда тази тема. ...
 
Писах, че тук не е мястото да се обсъждат тези неща, понеже си има тема относно ваксините в "Хомеопатия, билколечение, алтернативна медицина". На въпроса й относното павото на избор  -  отговорих Peace

# 79
  • Мнения: 1 860
 Аз също не ваксинирам по желание. Сложих първите 2 ваксини до 3 месеца, след това спрях. Не съм имала конкретна причина да го направя, просто в един момент започнах да се интересувам повече за света извън козметичната ми чанта. Четох малко за и малко против, мислих много - с месеци и така взех решението си. Споделих след това с лекуващият лекар. Най-големите ми притеснения бяха, че може да има проблем да го запиша в детска група или по-късно в училище. Увериха ме, че това няма значение и ако някога реша да ваксинирам на ново, мога да го направя по всяко време.
 Често си мисля дали е за добро или лошо. Надявам се никога да не ми се доказва, че решението ми е било правилно или не.
 Когато се заговори преди месец - два за ваксините за Свински грип и раздадоха листовки и лични писма по пощите да си запазим час (подчертавам по желание, но препоръчително), говорих с учителките на детето и дали, ако не ваксинирам това би било проблем за тях. Отговориха отрицателно. Говорих с други родители (местни с малки деца), различни мнения чух - едни биха, други не.
 Харесва ми, че имам избор. Доколко той е правилен само времето ще покаже.
 
 В Шотландия съм.  Peace

# 80
  • Мнения: 277
Въпреки ,че живеем в Африка и ваксините тук са задължителни,приеха неваксинираното ми дете във всяка една детска градина.Обиколих ,повече от 20 ,всички ми казваха ,че щом съм решила ,че няма да ваксинирам детето си ,отговорноста си е моя.Но не могът да ми откажат правото на детето ми да посещава учебно заведение,макар че,по мое мнение , по скоро не могът да ми откажат да ми вземат парите  Wink
Това по темата
И малко спам и от мен  Wink
Взех това решение ,не само на база на прочетеното ,но и на видяното.Четем и слушаме разни американски статистики ,а неможем да се обърнем назад и да видим и научим за живота на нашите родители ,на техните.Да ,чувала съм разни приказки ,че имало много детска смъртност ,а сега няма ли?За сметка ,на старите болести ,сега се появават нови ,още по-опасни.
Лично за мен ваксините нито предпазват ,нито изграждат някакъв имунитет.Ако наистина допуснем ,че чрез съприкосновенито си с бактерии и вируси изгражда имунитета ни ,то смятам ,че еволюцията вече би трябвало да е изградила такъв имунитет у хората.

# 81
  • Мнения: 7 605
Да ,чувала съм разни приказки ,че имало много детска смъртност ,а сега няма ли?За сметка ,на старите болести ,сега се появават нови ,още по-опасни.

Т.е. сега без ваксини, детето ти не ли е изложено на двоен риск - и старите болести, и новите? Тогава рискът от детска смъртност не ли е повишен?

# 82
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 915
Татяна, ти пък, какъв риск има в Африка....

# 83
  • Мнения: 7 605
Татяна, ти пък, какъв риск има в Африка....

и в Европа да е, аз не виждам логика.

# 84
  • Мнения: 4 399
Татяна, ти пък, какъв риск има в Африка....

и в Европа да е, аз не виждам логика.

Тъй като както писах и нагоре не мога да се определя като "zа" или "против" ваксините, винаги съм си мислила, че ако съм в Африка бих ваксинирала детето си доста повече отколкото тук, че сега може и да му се раzмине някоя ваксина, но там бих му сложила всичко. И така си мислех... докато не прочетох това

http://www.forbes.com/feeds/ap/2010/01/11/health-eu-med-unicef-f … lure_7265742.html

Вероятно сега някой ще каже че УНИЦЕФ няма опит с ваксинирането, но истината според мен е точно както zвеzдичка е каzала

На човек трябва да му дойде времето, за да разбере някои неща Peace

# 85
  • Мнения: 277
Татяна, ти пък, какъв риск има в Африка....

и в Европа да е, аз не виждам логика.
И за мен няма.Ако беше прочела поста ми по-задълбочено щеше да разбереш ,защо за мен в това отношение е без значение ,къде живеем.
По въпроса за старите и новите болести,мисълта ми беше че ,СЗО ,твърди ,че повечето от тях са изчезнали в по-голяма част от света.
И щом медицината е толкова напреднала ,а ваксините са превенция защо все още има болести.

# 86
  • Мнения: 7 605
По въпроса за старите и новите болести,мисълта ми беше че ,СЗО ,твърди ,че повечето от тях са изчезнали в по-голяма част от света.
И щом медицината е толкова напреднала ,а ваксините са превенция защо все още има болести.


Нови болести се появяват - на медицината й трябва време докато изработва и тества ваксини срещу тях. Има болести които бяха изчезнали и хората спряха да се ваксинират и пак се появили. Медицината не е магия, за съжаление. Нови болести винаги ще има, но все още не разбирам защо това означава, че не е необходимо да се предпазваш от другите?

# 87
  • Мнения: 7 605
Татяна, ти пък, какъв риск има в Африка....

и в Европа да е, аз не виждам логика.

Тъй като както писах и нагоре не мога да се определя като "zа" или "против" ваксините, винаги съм си мислила, че ако съм в Африка бих ваксинирала детето си доста повече отколкото тук, че сега може и да му се раzмине някоя ваксина, но там бих му сложила всичко. И така си мислех... докато не прочетох това

http://www.forbes.com/feeds/ap/2010/01/11/health-eu-med-unicef-f … lure_7265742.html

Вероятно сега някой ще каже че УНИЦЕФ няма опит с ваксинирането, но истината според мен е точно както zвеzдичка е каzала

На човек трябва да му дойде времето, за да разбере някои неща Peace

Цитат
"Huge opportunities for saving more lives were missed," Bryce said. She said the UNICEF program didn't prioritize the top killers of kids: pneumonia, malaria, and diarrhea.

To treat those conditions, Bryce said trained health workers are needed, not just programs that distribute vitamin supplements and bednets.
- къде е връзката с ваксините?

И това, че на човека трябва да му дойде времето.....ами ще ме извините и двете, Вяра и звездичка, много ви уважавам, но лично аз приемам това изказване като че ли вие сте открили някаква висша истина и ние, простосмъртните, не сме достигнали още нужното ментално ниво.

# 88
  • Мнения: 277
По въпроса за старите и новите болести,мисълта ми беше че ,СЗО ,твърди ,че повечето от тях са изчезнали в по-голяма част от света.
И щом медицината е толкова напреднала ,а ваксините са превенция защо все още има болести.


Нови болести се появяват - на медицината й трябва време докато изработва и тества ваксини срещу тях. Има болести които бяха изчезнали и хората спряха да се ваксинират и пак се появили. Медицината не е магия, за съжаление. Нови болести винаги ще има, но все още не разбирам защо това означава, че не е необходимо да се предпазваш от другите?
На никого не му е приятно да е болен ,най-малкото пък детето му де е.Но се случва, без значение дали от "стари "или "нови" болести .В задачата се пита ,защо ги има болестите ,откъде се появяват,защо се разболяваме".Ако паднеш от високо ,99% сигурно е ,че ще си счупиш нещо.Все пак ,нали живеем в причнно-следствен свят.

# 89
  • Видин
  • Мнения: 4 922
Интересна дискусия...
Ако има някакво значение заставам изцяло зад мненията на Гея  Hug
Ваксинирам детето си, нямам смелостта да го оставя неваксинирано, точно в момента,когато болестите се правят в лаборатория и рискът е по-голям. Лично мнение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт