Какво е да си майка?

  • 14 944
  • 325
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 137
Цитат на: u2 link=topic=462230.msg13998982#msg13998982 date=126496487
A, е то ние с теб си имаме конфликт от както сме се запознали в този форум.Корекциа - [b
ти [/b]имаш конфликт с мен не аз с теб.
Италия , България, после Израел.  Joy Joy Joy Joy Joy

Благодаря, посетила съм ги!Да имаш друга корекциА?

# 271
  • Мнения: 5 577
 Thinking кой какво къде написал? изпуснах. някой да ме светне на лична бележка де.

# 272
  • русе
  • Мнения: 646
в началото преди да родя и аз бях като авторката на темата хем исках дете хем някак си не се чувствах готова за това и винаги странях от децата на мой близки ,когато и с мен се случи ЧУДОТО\тъй като ми трябваха няколко години за да се получи\единственото което осъзнавах беше че това малко нещо е мое но до там с времето чувствата се развиха,чувства каквито никога преди това не съм изпитвала - безгранична обич,жертвоготовност все неща който може да изпита само една майка към детето си и към никой друг това не може да се обяснява и колкото и да ти говори някой друг никога не можеш да осъзнаеш и да разбереш това е нещо което се преживява за да се разбере децата това е смисъла на живота-виждаш себе си в тях,те носят твоя частица  ако трябва да избирам отново бих избрала тях

# 273
  • Мнения: 753
Бих избрала още деца.
Дават ми неща, за които не съм мислила докато не съм ги имала.
Преди да имах свое не можех да знам какво е.

# 274
  • Мнения: 1 464
Е,стига де Crossing Arms
Хайде някой най-накрая да каже какво е написала u2.
Пусто любопитство ooooh!

# 275
  • Мнения: 1 542
темата май вече поема неприятен обрат. Simple Smile
Цялата я прочетох, аз по принцип много чета във форума, но не пиша много, но се замислих и реших, че има неща, които искам да споделя.
Първото дете беше полупланирано.... Blush не мога да обясня какво точно значи това, но както и да е. И аз искам да благодаря на всички, които написаха, че не са почувставали нищо нито през бременността, нито при първото гушкане. И аз бях така, много си обичам свободата и знаех, че до голяма степен ще съм ограничена (подчертавам не казвам загубена, а ограничена, толкова съм пътувала след като се роди Марти, че не мога да се оплача въобще) .
та с първото просто беше едно постепенно нагаждане, приемане, споделяне... и накрая до степен, в която изпитваш болезнена болка само при миълта, че нещо може да се случи.
Забременях с второто, планирана - реакцията ми: Оооо, сега пък още едно дете, което трябва да обичам и да деля времето за Марти?  Shocked Реално изпитвах ревност, че ще имам второ дете и няма да обръщам внимание на първото. Реших, че тотално съм откачила. мъжът ми не се чувстваше така.  Rolling Eyes
Роди се второто... уауууу - сега разбирам майките от типа "Гушнах бебето и сърцето ми вече не ми принадлежеше".... Коренна разлика с първото раждане - не можех да и се наситя, да и се нарадвам, просто я боготворях.....
Когато се случи да са на бабин дом и да сме вкъщи с мъжа ми (аз обичам да ми е подредено и спокойно).... - оглушителна тишина.... ама тишина, от която те болят ушите.... не я искам, не я понасям, не мога да си представя това да е ежедневие. и в същото време не липсват моментите, в които както казва Пипинка искам да хвана гората....не знам, неуписуемо е, те просто са част от мен..
Разликата между чувставата ми при появата на двете отдавам на това, че с второто съм била по-подготвена, знаела съм какво да очаквам, не съм имала толкова неща за губене....
не знам дали ще ти е от полза, просто си споделям...  bouquet

# 276
  • Мнения: 257
Сигурно ще ми се смеете, но да ви кажа аз как добих "бегла" представа какво е да си майка Simple Smile
В историята, която разказвам, изобщо не правя аналогия с деца!!! да не се обидят майките Simple Smile моля ви...
Имам котарак от 8 години. През август се метна от 4-тия етаж. След дълго издирване през нощта го намерих... ще ви спестя подробностите... От денонощната клиника ми казаха, че има пневмоторакс и счупен таз на 2 места... и, че най-вероятно ще умре през нощта или в следващите няколко дни...
В тези няколко дни добих "беглата" представа какво е да си майка...
когато на някой му спре дъха... спира и твоя...
когато някой изпитва болка ... теб те боли...
ако е буден... ти не можеш да заспиш...
списъка може да бъде продължен до безкрайност Simple Smile
Попитах една приятелка, която има дете: "Добре де, разбирам, това е котка! Ако ми беше дете какво правя!", а тя ми каза: "Същото, но усещането е много по-силно и страшно!"
Котака е добре - с винтове и пластини в задника и все така любопитен Simple Smile
А отговора на въпроса (доколкото аз имам право да го дам) е: да си майка е най-голямото удоволствие и най-голямата отговорност, която можем да си представим!


# 277
  • Мнения: 1 615
u2 лъже най-безсрамно, а може и просто да не помни в коя тема каква отрова е изсипала. Тук беше грозно и аз информирах модератора. Няма да я цитирам за нищо на света и умирам от яд, че още й се обръща внимание. Тя и без друго бе достатъчно самодоволна да изземе ролята на говорител на Господ.
А за Перуника, ето и моята формулировка: да си майка е щастие, което, уви, често спохожда хора, които не го заслужават и понякога подминава такива, които не бива...

# 278
  • Мнения: 627
... да си майка е щастие, което, уви, често спохожда хора, които не го заслужават и понякога подминава такива, които не бива...

А понякога Господ си знае работата и не дава там, където не трябва да дава. Съботното издание на Карбовски за разсиновеното дете още ме тресе, простете...

# 279
  • Мнения: 133
А понякога Господ си знае работата и не дава там, където не трябва да дава. Съботното издание на Карбовски за разсиновеното дете още ме тресе, простете...

За какво става дума?

# 280
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
И аз съм разсиновявала. Не е било трагедия, а добре за детето.

# 281
  • Мнения: 627
И аз съм разсиновявала. Не е било трагедия, а добре за детето.

Първо си осиновила дете, после си го разсиновила, а сега разсъждаваш по темата какво е да си майка, правилно ли съм разбрала..... newsm78

# 282
  • Мнения: 58
Най-голямото щастие на света.Просто не знам как бих живяла без децата си но този свят те са най-безценното нещо което имам.Това да си майка няма как да се опише това трябва да се изживее за да се разбере.

# 283
  • София
  • Мнения: 9 517
И аз съм разсиновявала. Не е било трагедия, а добре за детето.

Първо си осиновила дете, после си го разсиновила, а сега разсъждаваш по темата какво е да си майка, правилно ли съм разбрала..... newsm78
Мисля, че авторката нещо съвсем се обърка  newsm78

# 284
  • Мнения: 4 841
И аз съм разсиновявала. Не е било трагедия, а добре за детето.

Първо си осиновила дете, после си го разсиновила, а сега разсъждаваш по темата какво е да си майка, правилно ли съм разбрала..... newsm78
Мисля, че авторката нещо съвсем се обърка  newsm78

 А може би просто е съдия и е решавала дела за разсиновяване  newsm78 Предполагам просто, на мен поне така ми прозвуча.

Общи условия

Активация на акаунт