Какво е да си майка?

  • 14 924
  • 325
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 249
Естествено, че се мъча да се убедя, че не си заслужава чак толкова. Така, както виждам, ако майчинството облагородява, не ви личи особено.

Ей девойче мило,

Много  Hug за теб от мен.

Тука какво ли не се изписа. За втори път се включвам.
За мен у вас сте в нещо като революционна ситуация: единият иска, но не може да живее както преди, а другият може, но не иска да живее вече така.
Къде ще му излезе краят не е ясно.

Може да няма външен израз на нещата и всичко да е мирно и тихо, но дълбоко пластовете се местят, по мое скромно виждане.
С две думи: не си пред избор между добро и зло. То този избор е лесен, ама ние се изправяме пред избора кое е по-малкото зло. Този избор е труден, поне за мен.
Имайки дете (няма значение био или осиновено) може и да сбъркаш и да си почерниш живота ако си от типа жени, за  които това не е нещо, което би ги изпълнило с нов и щастлив дух.
Ама ако не опиташ, шансовете да сбъркаш май са по-големи.
Ти си знаеш.
 Hug

# 316
  • Мнения: 212
E, добре, от какъв зор след 20 страници разсъждения, някой я изрови, за да подхване от начало със същите мъдрости? Верни-грешни - няма значение, защото вече всичко се превъртя по 3 пъти.
И триста хиляди пъти да се превърти всичко,авторката няма да намери отговор на въпроса си по простата причина,че тя трябва да го търси в себе си,а не в други хора. Никой няма да я убеди колко е прекрасно да си майка,след като тя се опитва да се убеди сама че не е вярно.

# 317
  • Мнения: 676
Тя се опитва да се убеди, че не е прекрасно, защото има проблем. А както стана ясно и партньорът й не иска да осиновят.
Наистина ли нямате капчица милост към това?

Да, да си майка вероятно е най-великото усещане на света, но трябва ли да накараме тези, които не могат да бъдат майки да се чувстват непълноценни хора?

# 318
  • Мнения: 212
Ами Либи,аз не я съдя. То си е нейна работа иска или не иска. Освен в първоначалния й пост (където само е споменато,че имат проблем със зачеването) никъде не видях да го изтъква като причина за отрицание.

# 319
  • Мнения: 114
в началото преди да родя и аз бях като авторката на темата хем исках дете хем някак си не се чувствах готова за това и винаги странях от децата на мой близки ,когато и с мен се случи ЧУДОТО\тъй като ми трябваха няколко години за да се получи\единственото което осъзнавах беше че това малко нещо е мое но до там с времето чувствата се развиха,чувства каквито никога преди това не съм изпитвала - безгранична обич,жертвоготовност все неща който може да изпита само една майка към детето си и към никой друг това не може да се обяснява и колкото и да ти говори някой друг никога не можеш да осъзнаеш и да разбереш това е нещо което се преживява за да се разбере децата това е смисъла на живота-виждаш себе си в тях,те носят твоя частица  ако трябва да избирам отново бих избрала тях



И при мен ситуацията беше същата.Ако трябва да избирам,пак бих избрала детето .

# 320
  • Мнения: 1 615
Е, аз неслучайно попитах - защо отново всичко отначало?!

# 321
  • Мнения: 676
Ами Либи,аз не я съдя. То си е нейна работа иска или не иска. Освен в първоначалния й пост (където само е споменато,че имат проблем със зачеването) никъде не видях да го изтъква като причина за отрицание.

В никакъв случай не визирах теб.  Peace

# 322
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Цитат
Ами Либи,аз не я съдя. То си е нейна работа иска или не иска. Освен в първоначалния й пост (където само е споменато,че имат проблем със зачеването) никъде не видях да го изтъква като причина за отрицание.

Не съм споменала това за причина, защото някъде вътрешно си мисля, че когато няма ясна причина, човек започва да си мисли, че нежеланието може да създаде проблемите. Знае ли човек...а може и нежелание към партньора, незнам, може аз да съм причина да ги убивам нежеланите войни...

# 323
  • Мнения: 1 325
Перуника, хубаво е да си майка. Не се отказвай, опитай. Ще си останеш същия човек, просто ще станеш по-значима, по-материална, по-видима, по-истинска.

 Hug

# 324
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Не съм споменала това за причина, защото някъде вътрешно си мисля, че когато няма ясна причина, човек започва да си мисли, че нежеланието може да създаде проблемите. Знае ли човек...а може и нежелание към партньора, незнам, може аз да съм причина да ги убивам нежеланите войни...

Перуника, когато няма ясна причина човек си мисли какво ли не, така е. От личен опит ти го казвам.
Доколко мислите ти са отражение на реалността само ти можеш да си прецениш. Един шизофренен диалог със себе си в такива моменти много помага.
И ако откриеш, че искаш да имаш дете но наистина има пречка да имаш биологично - няма нищо страшно да го потърсиш и извън своята утроба. То пак ще е твоето дете (или деца).

Когато за себе си вече бях наясно, че да имам деца за мен е особено важно за да се чувствам пълноценна като жена и като личност пак за себе си открих много логична причина защо нашите деца не можем да ги заченем ние със съпруга ми.
Сега имаме две деца и нито за миг не сме съжалили, че нарушихме спокойствието и подредеността у дома си. Напротив - той стана много по-уютен.
И не мога въобще да си представя живота без именно тези две деца.

За да те вълнува толкова сериозно тази тема - значи има причина и е хубаво да си я изясниш за да продължиш напред.

# 325
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Цитат
открих много логична причина защо нашите деца не можем да ги заченем ние със съпруга ми.

много си точна. Определено търся логичната причина.

Общи условия

Активация на акаунт