Какво е да си майка?

  • 14 943
  • 325
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 62
да си майка е много ангажиращо,но и много емоционално изживяване.понякога е изморително,но пък е много мило когато малкото дойде и ти каже"бичам мама!(обичам мама)"

# 301
  • Мнения: 6 365
Уау, драма!

Да си майка е да си всичко, което Перуника не е:

- да си уверена в силите си
- да хванеш бика за рогата
- да не си губиш времето с празни въпроси и Lurking в "Майки-Бъдещи и настоящи" с цел емоционален туризъм
- да отречеш егото си и дори стремежите си, като се довериш, че майчинството ще ти върне всичко хилядократно

И много други неща, поради които сме е*ати пичовете и не се занимаваме с нищене на въпросите на нюейдж духовността. Е, поне някои от нас.

# 302
  • Мнения: 676
Ама как лепите етикети само!  ooooh!
Страшни съдници сте...

# 303
  • Мнения: 1 748
Сериозно се замислих, аз майка ли съм или не съм Joy

# 304
  • Мнения: 6 365
Аз лично съм по-скоро баща:)

# 305
  • Мнения: 4 068
Да си майка е всичко, ама наистина всичко. Поне за мен е така. Да свикнеш сърцето ти цял живот да се разхожда извън тялото ти. Да си готов на най-голямото себеотрицание в името на друго човешко същество и най-важното-това да те прави щастлива. Да обичаш безрезервно и да си готова да простиш и непростимото. Да дишаш и да живееш за това друго човешко същество. Абе да си майки е най-големия дар от Бога!

# 306
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Mamacita Bandida, благодаря за изключително милите констатации и квалификации. Чудно ми е - как стигна до тях?

# 307
  • Мнения: 6 365
Като изчетох цялата тема, просто е. Сигурно и други са стигнали до подобни изводи.

Ето още нещо- да си майка не означава да си винаги мил. Това ни дава един по-печен и леко гаднярски поглед към живота.

Не е ли истина- Perunika в цялата тема се чуди и мае какво ли ще е и носи от девет кладенеца вода как светът й щял да се превърне в хаос...аз тук виждам страх. Да си майка е да нямаш този страх или да действаш въпреки него.

# 308
  • Мнения: 212
М,както казах и по-напред,според мен Перуника със цялото си същество иска да убеди себе си колко е гадно да си майка и че не си заслужава...

# 309
  • Мнения: 426
М,както казах и по-напред,според мен Перуника със цялото си същество иска да убеди себе си колко е гадно да си майка и че не си заслужава...
Вижте,ако жената наистина не може да има деца,реакцията й е логична. Всеки търси начин да понесе по-леко това което му тежи.Точно като приказката за гроздето и лисицата. И Перуника не е за нападане и сарказъм,а за разбиране.
Признавам че не съм изчела цялата тема,но това е което мисля за такива жени.

# 310
  • Мнения: 230
Цитат
М,както казах и по-напред,според мен Перуника със цялото си същество иска да убеди себе си колко е гадно да си майка и че не си заслужава...
Peaceнапълно съм съгласна!!!!!!

# 311
  • Мнения: 40
За мен да сьм майка означава всичко,но смятам че не за всеки е така...Има хора които се чувстват щастливи и пьлноценни по други начини.Какви сме ние за да ги сьдим?Важното е да го осьзнаеш преди да родиш дете,не всеки е дльжен да ражда...Точно заради предрасьдици от рода''Жената е родена за да бьде майка....'' много жени забременяват и децата им страдат цял живот.Ако беше толкова универсално и велико за всички, нямаше да има захвьрлени и изтормозени дечица-така че нека всеки си помисли и избере пьтя който за него е добьр...

# 312
  • Мнения: 991
Да, майчинството си има цена. Но е велико, вдъхновяващо преживяване. Откриваш най-голямата любов и себеотричане, на които човек е способен.

# 313
  • Мнения: 1 615
E, добре, от какъв зор след 20 страници разсъждения, някой я изрови, за да подхване от начало със същите мъдрости? Верни-грешни - няма значение, защото вече всичко се превъртя по 3 пъти.

# 314
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Естествено, че се мъча да се убедя, че не си заслужава чак толкова. Така, както виждам, ако майчинството облагородява, не ви личи особено.

Общи условия

Активация на акаунт