За детските филмчета

  • 7 811
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 250
Относно апокалиптичните битки - ако е на 9 години - няма проблем. Ако е на 5г - тогава има проблем.

Предполагам, че децата на тази възраст вече могат да понесат мисълта за живот-смърт-геройство и т.н.

Ами то още по наше време ни наливаха в главите апокалиптичните битки по Турско и героизма на партизаните. Така че 9 годинки е възраст, в която нещата могат да се възприемат и асимилират правилно - така мисля аз.

Но определено ако го видя да ги гледа предпочитам да смени канала, още повече има малка сестра, за която мисля че тези кървища не е желателно да гледа

# 16
  • Мнения: 102
Аз също съм много против тези отвратителни филмчета за битки ,умиране и чудовища.Нека се обединим и да пишем непрекъснато до тези телевизии и да ги спрат.Да пускат неща от сорта на татко барба или слончето нели или други които не учат децата на насилие и че всичко е чудовища и заклинания .Междо другото като книжка има ли някой който да е срещал в книжарниците въпросният татко барба?

# 17
  • Мнения: 2 531
Ellypr с коя програма се отварят тези филмчета че не успявам нещо. newsm78

# 18
  • Мнения: 421
Ние сме маниаци на рекламите и на филчето Книга за джунглата-гледала го е поне 100 пъти newsm78.
Отдавна не пускам Картуна, заради отвратителните физономии на уж детски герои, дразня се на детски филми пълни с агресия, но за съжаление от екрана ни заливат именно с такива Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 1 250
Ние сме маниаци на рекламите и на филчето Книга за джунглата-гледала го е поне 100 пъти newsm78.
Отдавна не пускам Картуна, заради отвратителните физономии на уж детски герои, дразня се на детски филми пълни с агресия, но за съжаление от екрана ни заливат именно с такива Twisted Evil

Не съм съвсем съгласна. Филмите с най-много кървища ги дват точно по нашите родни телевизии. Филмите на Дисни също не са много добри за детската психика - не мисля че едно дете на 3 годинки трябва да гледа филм, който го кара да изпада в рев, каквито са повечето им филми. "Книга за джунглата" и "Омагьосаният Император" са изключение и може би най-неангажиращи от цялата поредица.
Филмите давани по cartoon network не са с особено добри физиономии, но историите в тях са добре описани и няма толкова черни картини.

Намерих в и-нет филмчета, които като малка съм гледала в кино "Култура" - за Гуфи, за Доналд, които са идеални за 4 годишни дечица. Намерих и "Татко Барба", но за съжаление на френски, без дублаж на български.

Не знам защо има закони, които забраняват филми на лица под 18г или 12 години, но трябва да се сложи и такава цензура на детските филми - малките деца са по-чувствителни към чуждата болка и психиката им е най-ранима.

# 20
  • Мнения: 7 821
Ellypr с коя програма се отварят тези филмчета че не успявам нещо. newsm78
Ами това са торент файлове и трябва да ги свалиш с програмка. Погледни тази тема. Ако имаш въпроси питай ме на ЛС ще се опитам да ти помогна.

# 21
  • Мнения: 230
Тез филмчета добре, че "може" да се отварят Линковете извън България или пък потребители на БТК. Сега ще се мъчим като грешни дяволи, но пък какво да се прави нали ги искаме да ги имаме. Тук с привилегия са софиянците и най вече те теглят доста  бурзичко.
Не искам да обидя никой, но като пускате такива линкове пишете, че отвън няма да се отворят.

# 22
  • Мнения: 7 821

Извинявам се, но нямах никаква представа, че линковете са видими само от София  Embarassed Embarassed.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
А я по-добре да направим списък на качествени филмчета, които могат да се намерят сега Simple Smile И ако може по възрастови групи - идеално ще е.

Мая (2г2м) харесва Франклин (купих 2 касети), Котки и кучета, Ел Дорадо (заради коня), Мадагаскар (заради лъва), Спирит (коня), всякакви Мечо Пух, Шарк тейл и Немо(риби, риби).

Общо взето гледам да не й пускам детски с насилие и т.н., ако има Йекшън сцена, ми е лесно да обясня, че си играят, но простотии като тези по Картуун, където от началото до края се трепят, е трудно да обясня... Confused

# 24
  • Мнения: 5 877
Ами аз досега съм й пускала само Книга за джунглата /беше малка и стоя по 10 мин, не повече, но сега го иска пак. Класическа анимация, много приятен, песничката на мечока Балу е върхът!/, Шрек /много го хареса и все иска пак да й го пускам, но го гледахме заедно да се уверим, че Шрек не е страшен. Много готино филмче! И без детето бих го гледала. Абсолютна метаприказка, разбива всички стереотипи, плюс това смешна, пък и поучителна, тъй де!/
Цар Лъв - красиво нарисувано, хубави песнички, но не бих му дала точки колкото на предишните две - историята е далеч по-проста и традиционна. Доста се стресна от хиените, даже се гушеше в полата ми.
Все пак определено си заслужава да се гледа, дори и само заради прасето Бумба и онова дребното животинче, дето пеят заедно за "Хакуна Матата".
Ледена епоха не съм й пускала още, но аз го гледах преди 2 години и много се забавлявах. Сигурно и тя ще го хареса. Няма страшнотии.
Бих си изтеглила отнякъде улица "Сезам" и Кукленото шоу, кефят ме максимално.
За детски предавания по телевизията харесвам сутрешния блок на БиБиСи Прайм - като изключим Телетъбисите. Имат едни Туийнис, четири човечета, които пеят готини детски песнички, танцуват, майсторят разни неща, четат книжки и така нататък. Сега има едно Тикабила, което е подобно, но с възрастни актьори. Вижте сайта на БиБиСи Прайм, там има текстове на песнички, МР3-ки, видео, картинки и още много неща.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 300
Филмите давани по cartoon network не са с особено добри физиономии, но историите в тях са добре описани и няма толкова черни картини.

аха...гледах веднъж една такава добре описана история, при която таткото, на когото му беше писнало от ревовете на бебето, го хвана за крака и отиде да го дави в тоалетната чиния... #Crazy
наистина много добре описано и много поучително ... и много подходящо за психиката на сина ми...

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Тези на Картуна-а половината са изродски. Аз за това пускам само видео - да й подбирам какво гледа. Като се има предвид, че гледа една касета без да й омръзне години на ред, инвестицията си струва. Най-любими са и двете за костенурчето ФРАНКЛИН, ГРИЖОВНИТЕ МЕЧЕТА, КНИГА ЗА ДЖУНГЛАТА, КРАСАВИЦАТА И ЗВЯРА, НЕМО, тези за БАРБИ

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
BBC Prime е различно от BBC World, нали? И при нас не се хваща...

# 28
  • Мнения: 5 877
Да, различно е. Нашата кабеларка го пуска, специално за него кандисах да се включим.
ето сайта на Туийнис
http://www.bbc.co.uk/cbeebies/tweenies/
всъщност като уеб-ресурс също може да се ползва.

# 29
  • Мнения: 2 531
Аз освен CARTOON и JETIX не хващам детски канали!

Общи условия

Активация на акаунт