В стотна тема, юбилейна, всяко ЮНЧЕ със зъбче грейна! - Тема №100

  • 16 459
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 29
Честита минала  и настояща месечинка и  всякакви други приятни поводи newsm24
Ние също още сме от беззъбата група  Blush и не виждам никакви подутини по венеца- има само страхотно лигавене и  постоянна смяна на лигавници.
Откакто се е родил Антон е на Памперс-вече 4-ка. Купуваме ги почти винаги от Кауфланд и понякога от Метро.
Моят мързелан може само да се обръща от гръб по корем и то само в едната посока. Трудно му е да стои и дълго време седнал, пада на една страна и  почва да мрънка да го вдигна.На крака подскача само ако го държа. Иначе вече схвана  какво е това проходилка и за какво служи и само се блъска в шкафовете Banghead

Относно яденето сутрин яде мляко, в 12 му давам зеленчуково пюре с жълтък или месно. Към 2-3 похапва малко мляко и пловодо пюре и в 17,30 яде каша или му правя кисел. После има още 1-2 млечни яденета преди да легне и поне 2 през нощта. И при нас най-често заспиването е на гърда, а от адаптираното мляко изпива много малко. Проблемът е че аз вече нямам толкова кърма.Понякога преди лягане му давам от пюретата Лека нощ, но пак се буди през нощта.
От пюретата съм му давала пилешко, пуешко и заешко- през ден му давах различно, не съм изчаквала няколко дни, но въобще не е във възторг. Едва си отваря устата- от него да мине просто. Thinking

# 46
  • София
  • Мнения: 2 658
yaya, предполагам, че си изнервена от болките, но щом не са ти отговорили, значи хората четящи в момента, нямат отговор на въпроса ти.

sunflower,това, което описваш е всичко друго, но не и готовност за отбиване.  Wink Нормално е да суче по 1-2 минути, защото в момента иска бързо да се върне към игрите си. За готовността за отбиване, прочети в кърмаческата библиотека. Тя рядко настъпва преди годинка. Прочети и информация за диетите(най има версия на Дюкян подходяща за кърмещи), а спортът никак не вреди. Simple Smile

ins, май няма. Аз мислех, но тъй като не готвя изцяло здравословно, се отказах. Сега давам само , когато нещо от нашето ядене е подходящо, за да се приучва да дъвче.

# 47
  • Мнения: 13
Уфф днес явно трябва по два пъти да си пиша постовете - много се ядосвам така  #Cussing out
Аморе, Нина мерси за отговорите. След малко тогава отивам да сътворявам пюре с ориз  chef
Yaya извинявай, че се намесвам където не ми е работа, но защо смяташ, че някой те игнорира. Аз в интерес на истината в начолото много се засягах когато никой не ме отрази, но като се замислих реших, че никой не е длъжен да ми чете и коментира писаниците и спрях да се засягам. Аз също не коментирам всичко, което прочета. Когато искам да ми обръщат внимание говоря с ПРИЯТЕЛИ. Почти съм сигурна съм, че и Гъди не пише поради същата причина.  Hug на всички и мислете малко по.... абе радвайте се на живота и не се ядосвайте с такива незначителни неща.
Петя аз диета си имам подходяща, но съм чела че при отслабване се отделят токсини, които отиват директно в кърмата  Blush може и глупости да са, но това е причината все още да съм си със същите кг, просто не  посмях да започна диета и спорт. А това за отбиването как ме разочарова...
А за блъскането и Адриана се блъска постоянно във всичко, дори като стигне стената започва да я блъска с ръка и глава да се помести (стената де). Днес отново падна от леглото (за пореден път), вече дори не плаче, толкова често се случва това, ама така е със заспала майка...
За пиенето съм пробвала чаша, чаша с накрайник и шише. То проблема май е в съдържанието - като усети вкуса на АМ или вода и плюе

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 16:19 от ♥sunflower♥

# 48
  • Мнения: 57
Yaya като го написа и се сетих, че Албена пък е пострадала с опашката си, доста болезнено ми прозвучаха и двете и честно, ме е срам, че нищо не коментирах, дори само като подкрепа. Но затова пък се нахвърлих да публикувам нова тема... голяма съм ....!  Hug  Hug

Все забравям да добавя, че заглавието на темата е измислено от Анелия Златанова  Hug

# 49
  • Мнения: 5 138
Yaya, не се ядосвай наистина е нормално да нямаме отговор на въпроса ти
аз и представа си нямам от невролог за възрастни, но за детски невролози
цял списък мога да ти предложа, така че нищо лично.

Аз като чета чета всичко, но отговарям само тогава  когато мога да бъда полезна.
За мен постове от типа "незнам" или "не мога да помогна" някак си се обезсмислят.
В крайна сметка всеки да пише каквото си иска, но да се сърдим че не са ни обърнали достатъчно внимание е пресилено.

ООО Гретхен, благодаря че ми позволи и аз да блесна пред форумо  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 9 814
Понякой път и съчувствието е вид помощ.

# 51
  • Мнения: 269
Златанова smile3501

# 52
  • Мнения: 639
Нана, разгледах, имат интересни продукти. Няколко неща ми направиха впечатление:
- месни имат: пилешко, пуешко, заешко, телешко, конско, говеждо, телешко (щраус няма, а щеше да ми е интересно);
- веднъж отворено, да се съхранява в хладилник до 24ч.;
- съдържание в месните пюрета - бульон, 40% месо, царевично нишесте, слънчогледово олио, сол, лимонов сок;
- рибни - пастърва, сьомга, моруна;
- съдържание в рибните пюрета - бульон, риба 18%, зеленчуци 18% (картофи и  моркови), оризово брашно, царевично нишесте, слънчогледово олио, сол, лимонов сок;
- плодови - има монокомпонентни от ябълка, слива, и круша и комбинации с банан, кайсия, портокал, манго;
- съдържание в плодовите пюрета - освен плод (различни %), има и царевично нишесте, захар, витамин С, лимонов сок.

ins, и аз не знам някоя мама от нашата тема да захранва педагогически.
sunflower,  Франчи - Peace

Нели, браво за музата!  Hug


# 53
  • Мнения: 5 138
Понякой път и съчувствието е вид помощ.

Така е Франчи, но това за мен е друга тема.

# 54
  • Мнения: 27
Цитат
Публикувана от: anelia_zlatanova
Вмъкни Цитат
Цитат на: Франческа Салиери в Четвъртък, 14 Януари 2010, 16:57
Понякой път и съчувствието е вид помощ.

Така е Франчи, но това за мен е друга тема.
Hug Hug Hug

Удари по главата и Еми отнася,когато я оставя в кошарата.Също така гризе решетките и дърпа всичко от повивалника...
Тя също се изправя като се държи за повивалника,но стои на коленца.

По колко време  държите в бънджито вашите подскокчовци,моята дивачка може да скача с часове,стига да ме вижда и да и хвърлям по някоя усмивка за поощрение.
Ето сега скача от около 30мин,плюе,бръмчи и се хили Mr. Green

На мен ми е мъчно за момичетата,които се оттеглиха от форума-отдавна се чудя какво стана с Катеринка,защо спря да пише newsm78

По този повод Ins, Lsb,Yaya Hug

# 55
  • Мнения: 3 294
Рая , аз го държа на бънджи и повече от половин час , понякога и час и нагоре е откарвал , по 2-3 пъти дневно , според зависи какъв график спазваме  Mr. Green Peace

Аз имам въпрос , при нас се получава следното , винаги след ядене , било то млечно или пюре или каша , като свърши въпросната манджа и Юли започва да реве неистово , сълзи и сополи пуска . Така няколко минути . Изключвам вариянта да не му стига храната , защото след това си издържа до следващото хранене 3.5-4 часа . Предполагам че може би се храним много бързо / тъй като още щом е глътнал едната лъжичка зяпа за друга и като се забавя се нерви / и не усеща засищане .... някакви идеи  Rolling Eyes newsm78 Пробвах и днес да го храня възможно най-бавно , но пак ревна като свърши пюрето . Иначе всичко яде с охота ... но какво е това чудо незнам  ooooh!

# 56
  • Мнения: 27

Mindi, Еми е така след млякото.Но само когато и давам по малко през деня за приспиване.
Тя не плаче от глад а защото и давам малко по 80мл и тя иска още.

Юли може да плаче заради удоволствието да похапва...

# 57
  • Мнения: 165
Yaya като го написа и се сетих, че Албена пък е пострадала с опашката си, доста болезнено ми прозвучаха и двете и честно, ме е срам, че нищо не коментирах, дори само като подкрепа.
И аз така Embarassed, а и с никакво инфо не можех да помогна. Момичета пишете как сте.

Юли може да плаче заради удоволствието да похапва...
Моите пък плачат от храната #Crazy, вчера като казах на голямата, че готвя и ще й сипвам пилешка супичка, ревна с глас, чак уплаши малкото.

# 58
  • Мнения: 269
Искам да попитам вашите бебенца сънуват ли кошмари?!Алиджан от 3 нощи плачи на сън и диша ускорено Cry.Консултирах се педито и той ми каза,че няма нищо което да ме безпокой. newsm78Много ме е жал да го гледам така,гушкам го заспива спокойно но оставя ли го и всичко почва отначало ooooh!Имам чувството,че го страх от нещо но не знам какво е.Моля се само всичко това да свърши по скоро. Praynig

# 59
  • Мнения: 5 138
Минди, незнам дали има друга причина за поведението на Юли,
но като прочетох поста ти си казах: Типичен телец  Grinning
 
Сенайде, за много деца знам че сънуват кошмари,
понякога и Тони го прави, насън плаче и сълзи лее даже и след като го гушна и успокоя
все едно нищо не е било, а съм сигурна че не плаче за мен, защото спи плътно до мен.

Общи условия

Активация на акаунт