Външна настилка

  • 39 726
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 561
Луда, aniese, покажете снимки!

# 31
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Все още довършвам и ремонтирам много неща, включително и по двора, но

ето от тук назад има снимки: http://luda1.snimka.bg/other/gradina.594812.24381448


# 32
  • Мнения: 962

Все още довършвам и ремонтирам много неща, включително и по двора, но

ето от тук назад има снимки: http://luda1.snimka.bg/other/gradina.594812.24381448



Супер е! Много ми хареса градината ти. Peace

# 33
  • Мнения: 0
Тъй като харесвам природния стил избрах следното решение за алеите по двора: намерих големи плочи от естествен камък /без да са обработени, големи около 50/50 см. или нагоре като имат поне една плоска страна/. Поставят се, така че да се стъпва от плочка на плочка /шахматно, но не се старах  да е перфектно/. Този стил предполага и пътеките да не са перфектно прави, а по-скоро с обли завои. Плочите трябва да са наравно със земята, тъй като са доста големи и тежки след като се наместят не се клатят. За да се поставят се изкопава малко повече от дебелината на плочата и се слага малко пясък. За да няма кал трябва около плочите да е добре затревено /гъсто/.
Не знам как изглежда написано, но като се види изглежда супер ефектно, стига човек да харесва природния стил.

# 34
  • Мнения: 169
За да няма кал трябва около плочите да е добре затревено /гъсто/.
Вместо трева, може да ползвате и Мащерката (Thymus).
www.facebook.com/video/video.php?v=2224137093384

# 35
  • Мнения: 0
Какви точно са неудобствата при чакъла?

# 36
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Какви точно са неудобствата при чакъла?
А какви точно са удобствата?

# 37
  • Мнения: 0
Ви я сте с опит. Харесва ми, че няма фуги, няма какво да се спука и изглежда еднородно, но не ми се ще да потъвам като ходя.

# 38
  • Мнения: 15
Чакълът не позволява да се мете и мие. Ако наблизо има дървета и храсти, падналите цветове, листа и плодове  се набиват между камъните и много трудно се отстраняват. Използваното на прахосмукачки за листа / или както там се наричат / е невъзможно, защото засмукват по - дребните камъчета и тогава единствения вариант е ръчното обиране, което за мен  е недостатък на този вид външна настилка. Освен това под чакъла следва да си подложи специална мушама, която позволява  водата да се оттича и не позволява поникването на трева, което оскъпява и трябва да се има предвид при калкулация. И не на последно място се замислям за употребата на маса и столове. До колко стабилни и нивелирани ще бъдат и дали при сядането на един по тежък човек няма да потънат краката на  стола?
    За себе си съм избрала варианта естествен камък - по - тънък за нисък цокъл на цялата къща и част от едната стена и по - дебел за площадките, стълбите и терасата. Остава до пролетта да избера вида и цвета на камъка и ще следя с интерес вашите мнения.

# 39
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Ох ,и на мен ми предстои това и съм в голяма чуденка. Хем искам да е по "естествено", хем да се поддържа лесно  newsm78

# 40
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И да е евтино Wink.

# 41
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Най-вече  Joy



ТОВА не ми стои особенно естетично, много повече ми допада ,настилката на luda
Meggysan, я си признай вие какво измислихте  Wink

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 18:10 от *mimoza*

# 42
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Честно казано и аз не знам. За момента сме изляли бетон около къщата. Принципно  мислим павета, нещо подобно, 8-10 см високи. Но не знам, умуваме все още защото не ни е точно на дневен ред. Или някакъв вид тухли си мисля, защото ми се иска цокъла да е с тухли и не знам кое как ще ми се върже.
Та, не, че те ориентирах нещо. Всичко е с цена около 35 лв/кв, което горе-долу ми харесва. Няма да са тротоарни плочи или разни гранитогреси. Евентуално клинкер, но зависи пак от цената.

# 43
  • Мнения: 296
А защо не ви харесва ивайловградския камък - какво по-естествено, евтин е, лесно се поддържа /зависи как ще се направи фугата/...Не съм чела напред темата, ако сте го обсъждали....

# 44
  • Мнения: 962
А защо не ви харесва ивайловградския камък - какво по-естествено, евтин е, лесно се поддържа /зависи как ще се направи фугата/...Не съм чела напред темата, ако сте го обсъждали....
е чак ефтин, не е!

Общи условия

Активация на акаунт