Частна ясла "Доверие" в Редута

  • 44 324
  • 200
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 622

Малко е крайно да правиш подобни изказвания за медицинския контрол, не мислиш ли?
Моето дете, когато беше в яслата, боледуваше през 2 седмици. Не обвинявам яслата, защото бях напълно наясно, че тръгвайки на ясла или детска градина, децата боледуват.

А да не би наистина да има медицински контрол там?
Имам няколко колеги на които децата им бяха в тази детска градина и всички те без изключение казват, че няма контрол.
Една от колежките сподели, че през деня детето и вдигнало температура и въобще не са и се обадили да и кажат. Даже вечерта като си взимала детето и предложили да го доведе пак на другия ден но да си носела лекарства. Хубаво е да споделяте и за подобен род "екстри" в детската градина, защото ако вие нямате проблеми децата ви да боледуват много често то други родители може да не са на същото мнение.
Само да кажа, че въпросната колежка се отказа от тази детска градина след като детето и се разболя от пневмония...
Да всеки родител сам преценява къде да пусне детето си на градина. Аз определено не бих си пуснала моето в тази. И да таксата е прекалено висока за това което предлагат. Но както казва зам. кмета по образованието "Трябва да се стимулира и частния бизнес" и като гледам всички ние много добре го подкрепяме...

# 136
  • Мнения: X
Детето трябва да си изболедува определени болести, характерни за израстването. Затова не мисля, че е правилно да се упеква яслата за това, че детето ти е било често болно. Нормално е все пак.
Пожелавам ви от тук нататък да се разболявате по-рядко и много успехи. Peace

Това имах и аз предвид. Когато родителят е подготвен за това, боледуванията се приемат по-спокойно. Няма виновни, просто са периоди, които трябва да се израстат. Убедих се и от собствен опит и от опита на децата около нас.

# 137
  • София
  • Мнения: 1 504
Колко да е подготвен за боледуване? Да приемем /както всъщност повечето родители го правят/, че цяла зима е нормално детето да е със сополи и кашлица, да диша през устата...и щом не вдига Т е оки???Да се примирим, че ще имаме астматици от честите инфекции или алергични ринити или че е нормално детето да е на поддържащи сиропи целогодишно??? За това как трябва да се боледува, за да се изгради имунитет..мога много да пиша, но не това е предмет на темата...Има доста мед.статии, които отричат това твърдение... Peace
А за мед. контрол - да има в яслата на ул"Детелин войвода" Там е кабинета на сестрата. Едва ли тя има магически способности сутрин да е на още трите места, където имат помещения Доверие. Като отиде на обяд /ако въобще отиде и констатира, че детето е болно - каква полза след 3 4 часа дето вече децата са си контактували...
Подкрепям, че мед.контрол е слаб. За другото, както и преди писах нямам забележки...отношението на учителките, заниманията...За цената - ами въпрос на търсене и предлагане, след като групите са пълни...явно цената е добра...И едва ли е само това, че децата не са приети в държавна ДГ....и затова се посещава точно Доверие..Имам познати, които децата им бяха приети в държавна и не отписаха децата си от Доверие...пак въпрос на избор..нали...

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 09:45 от EmiR

# 138
  • Мнения: 9
Първо мога да пиша ......второ не съм влязла тук с цел да си губя времето с глупави коментари казах за яслата това беше моята цел за майките които избират часни ясли като мен от форумите ...трето медицински контрол трябва да има какво толкова ги защитавате това са 550лв и всеки нормален човек знае че децата боледуват не ме искарвайте проста какво значи да питам майки  разбира се че съм наясно  но неможе да се допускат болни деца а аз съм го виждала всеки сам си решава казах личния си опит

# 139
  • Мнения: 2 028
ох, и на маймуница, и на български все ми беше трудно да ти прочета писаниците ooooh! но аз само като стигнах до това, че няма да коментираш "отношението" и веднага разбрах, че написаното е пързалка, защото дори да има слабости "Доверие", отношението към децата не е една от тях...

аз съм писала и преди, и двете ми деца са там... от февруари тази година... при еднакви условия - големият е боледувал два пъти за по три дни, малкият - през седмица... имунитет се изгражда не с боледуване, а с възрастта  Peace и пет медицински сестри да има в градината, в която и да е градина, ако родителите си водят децата болни, никой нищо не може да направи...

баткото преди години беше в държавна ясла, после за кратко в държавна градина... не само че нямаше никакъв медицински контрол, не само че се скъсваше да боледува, ами и на нищо не го научиха, не ги занимаваха и не ги извеждаха... малкият ми син за 6 месеца в Доверие го преобразиха, хем, че пак казвам, боледува и не ходи непрекъснато... махнаха му памперса, научиха го да яде сам, да се съблича сам, научиха го на хигиенни навици, да общува с деца... така че просто като чета такива коментари, имам чувството, че не говорим за една и съща градина...

за едно си права де, градина не се избира от форумите, защото ако някой ти прочете мнението и си извади заключения, ще бъде много жалко...

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 15:37 от ray

# 140
  • Мнения: 9
Пързалка си ти с твойте  супер лативи и ревностно защитаване по скоро спри да заблуждаваш хората аз се замислям да не би да са ти роднини....?кой седи по форумите и защитава и чак пък се засяга защо казах си мнението а това е форум всеки казва през какво е минал направи си отделна страница за Доверие и там си пиши тук всеки има право да пише а бих се радвала ако след написаното от мен някой се замисли дали яслата си заслужава.

# 141
  • Мнения: 2 028
оххх, миличка, направо не знам какво да ти отговоря  Joy

# 142
  • Мнения: 1 114
Пързалка си ти с твойте  супер лативи и ревностно защитаване по скоро спри да заблуждаваш хората аз се замислям да не би да са ти роднини....?кой седи по форумите и защитава и чак пък се засяга защо казах си мнението а това е форум всеки казва през какво е минал направи си отделна страница за Доверие и там си пиши тук всеки има право да пише а бих се радвала ако след написаното от мен някой се замисли дали яслата си заслужава.
Ето аз го приемам лично, без да съм роднина с който и да е било от Доверие. Приемам го лично, защото и отношението на персонала към моето дете беше лично. Отношението на персонала е лично и  към всяко едно от поверените им деца, и повярвай ми това няма и не е така в държавните градини.

# 143
  • Мнения: X
EmiR, права си, че всеки родител сам си преценява. Моето не е било целогодишно на сиропи, дишало само през устата, нито е имало алергии. Но си мина боледуванията през цялата зима. Интересно ми е сега, когато е в детска градина, как цяла година децата, които не са посещавали ясли, се скъсаха да боледуват, вкл. и от пневмонии. Моето се разболя веднъж и за 3-4 дни оздравя. Дали не си е изградило вече имунитет? Дали другите деца не си изграждат имунитет при тръгването на детска градина? Хубави медицински статии има по въпроса, но не познавам майка, която да не е минала през това. Вероятно има родители, които и до първи клас могат да си ги държат вкъщи и да ги пазят от контакти с други деца, те си знаят.

Да, яслата беше на "Детелин войвода", там ни посрещаше всяка сутрин сестрата. В другите сгради как е било, не знам. И всъщност, ако не сте доволни, защо никой не е повдигнал въпроса, а се оплаквате във форума? аз всяко притеснение си го споделях с Илонка и всичко, което не ми харесваше, веднага й го казвах.

За другите мнения направо не ми се коментира. Да се дават категорични мнения на база коментари на колежки, на които децата им били там, е най-малкото неуместно. Не си водете децата на места, за които сте чули лоши неща, но не разпространявайте слухове. Плямпането по форуми може да навреди на работата на хора, които влагат много труд и средства в това.

И да, и аз приемам нещата лично. Не съм роднина с никого, просто никак не обичам да се плюе на общо основание. И последно, не прочетох пример за частна ДГ, в която таксата е по-ниска.

# 144
  • София
  • Мнения: 1 504
malko_mishlence за болестите няма да спорим - ясно е, че колкото по-малко, толкова по-добре и за детето и за нервите на  мама и тати  и за бюджета на семейството  Peace За това, че сме приели, че детето щом тръгне на ясла или градина ще боледува - и това е ясно...дали е правилно  - не знам...И дали ще изгради имунитет с боледуване - съмнявам се...
И всъщност, ако не сте доволни, защо никой не е повдигнал въпроса, а се оплаквате във форума? аз всяко притеснение си го споделях с Илонка и всичко, което не ми харесваше, веднага й го казвах.
Струва ми се, че споделяме информация или поне аз това правя във форума...И ако имам проблем с някой, няма да се оплаквам във форума, а ще си потърся правата  Peace
И да, и аз приемам нещата лично. Не съм роднина с никого, просто никак не обичам да се плюе на общо основание. И последно, не прочетох пример за частна ДГ, в която таксата е по-ниска.
Всички крайни постове и на мен не ми харесват, нито силно отрицателните, нито пък силно положителните...Но факт, че ги има...и факт, че ги четем...Дали са истина, най-вероятно всеки си има едно на ум...но все пак е хубаво, че има форумно простарнство и е хубаво, че се споделя или оплаква  Wink.
А за ЧДГ с по-ниска такса - еми има доста, също има доста и  с по-висока такса...Има тема... Peace

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 23:00 от EmiR

# 145
  • Мнения: 9
За да бъда по конкретна ще споделя .......водя дъщеря си на ясла в колата кихна два пъти с влизането казвам  на медицинското лице след прегледа ако има зачервено гърло или други симптоми да се обадят веднага ще я взема да се лекуваме минават два часа и се обаждам отговора беше няма зачервено гърло всичко е наред прибираме си детето и видимо не е добре на сутринта я водя на педиатър и оооо гнойна ангина такааа пихме антибиотик лекувахме се и карам я на ясла оставям я и чувам деца с същата кашлица добре ама след три дни отново на антибиотик за какво отношение говорите не мога да ви разбера и затова смятам че не трябва да има болни деца в яслата а това зависи от директорката относно това съм споделяла всичко с тях и отговора е един и същ всичко е наред и т.н. някой помоли да кажа ясла с по ниска такса има  много аз лично препоръчвам  uwekind таксата е с 50лв по висока но няма място за сравнение имат 1 декар двор учат езици и не се допускат болни деца и така е по лесно и за нас ...успех в избора на всички

# 146
  • Мнения: 6
Майче,сложи една запетайка поне,някъде.Мога да ти препоръчам една ЧДГ с много по- ниска такса.Ако се интересуваш,намери ме.

# 147
  • Мнения: 2 028
Всички крайни постове и на мен не ми харесват, нито силно отрицателните, нито пък силно положителните...Но факт, че ги има...и факт, че ги четем...Дали са истина, най-вероятно всеки си има едно на ум...но все пак е хубаво, че има форумно простарнство и е хубаво, че се споделя или оплаква  Wink.


ето това за мен е най-разумният подход... четеш, преценяваш, отиваш, гледаш, избираш... всеки си има глава на раменете и си преценява... за един най-добрата градина е една, за други - друга... в интернет никога не знаеш кой-кой е и с какви мотиви пише... винаги има вероятност някой да те подведе.. но майчиното чувство не може да те излъже...

аз лично препоръчвам  uwekind

а, ето, дойдохме си на думата най-сетне  Laughing

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 12:08 от ray

# 148
  • Мнения: 3
Здравейте, мили майки!
Обръщам се към всички, които четат и ще четат този пост.
Следя темата поради логично обяснение. Благодарна съм на всички, които споделят мнение, независимо какво, защото така се радвам на доброто и се уча от грешките.
В професията, която съм приела за своя мисия и призвание (както и всички, които работят с деца) думите „съжалявам”, „извинете”, „простете” едва ли могат да изразят чувството, което ме обзема всеки път, когато разбирам, че някоя майка е останала разочарована. Едва ли има някой, който си мисли, че аз или мои колеги умишлено създаваме условия за разболяване на децата. Факт е, че се случва. И родителите на болното дете изобщо не ги интересува, че останалите са здрави и всичко с тях е наред, защото това е нормално. Така съм учена от моите колежки като начинаеща учителка, а после и като директор на ОДЗ, че сто да сме огледали, едно да не сме – ние просто не сме си свършили  работата, защото това детенце е най скъпото нещо на мама и тати. Така уча и всички, с които работя.
Не мислете, че се включвам, за да се защитавам. Просто смятам, че е време всички заедно да мислим и действаме в една посока – здравето на децата. Здрави ли са е лесно и да се хранят, и да се обучават. Отговорността е двустранна.
Детско заведение се създава трудно. Нормативната уредба за лицензиране е тежка, но единствена, както за частните, така и за държавните. И аз, и много мои колеги с частни детски градини сме изминали този път и повярвайте ми никой, абсолютно никой не би заложил авторитета си  да му се носи славата, че приема болни деца. Вече 30 години отглеждам, възпитавам и обучавам деца, 26 години от тях и организирам този процес като директор на ОДЗ, а от 1999г. като собственик на „Доверие”. Време е не да плюем в кладенеца, от който сме пили вода, а да погледнем в една посока и да разберем, че грижата ни е обща. Защото всяко детенце, дори за един час да е било при нас, става  част от моя и на колегите ми живот. Ние сме го гушкали, хранили, приспивали, успокоявали... то е част от нас завинаги.
Ще съм благодарна, ако освен споделяне на каквито и да е впечатления, имате предложения за промяна. Ако вместо да се оплаквате, че няма медицински контрол, правите предложения и давате мнения как си го представяте този контрол и дали той е приоритет на Детската ясла и градина. Кога едно дете е болно? Защо да не се слагат капки и промиват нослетата преди да е станало късно?...

И сега специално се обръщам към „mai4eto m”:
      Скъпо МАЙЧЕ,
   Доверието и имунитетът се изграждат бавно. Трябва време, търпение, толерантност и за едното, и за другото. Краткото време, прекарано при нас, е  недостатъчно и за едното, и за другото. (Между другото, опитът сочи, че за да се изгради имунитет в детско заведение са нужни не по малко от шест месеца). Все пак съжалявам, че не сме успели! Съжалявам и че не споделихте по-рано с мен притесненията си! Почти не ми се случва, но явно ние не сме Вашата ясла. Имате прекрасно момиченце – да Ви е живо и здраво! Ще се радвам, ако сте открили подходящото заведение. Що се отнася до таксата – всяко нещо си има цена. Детската градина и ясла „Доверие” е с лиценз № РД 14-54 на МОМН, отговаря на всички условия и подлежи на непрекъснато наблюдение от всички контролиращи органи. Броят на децата и условията за отглеждане отговарят на норматива и капацитета. Всеки, който желае, може да го провери на място.
   Бъдете здрави и запомнете, че доверието и разговорите между нас са най-важните, за да гледаме ние спокойно децата Ви, а Вие спокойно да работите и да няма разочаровани!

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 18:22 от GoranovaI

# 149
  • Мнения: 4 877

GoranovaI, много ми хареса поста ви! Винаги съм смятали, че в един форум не трябва да се чува само едната страна, а да се даде шанс и на другата страна на отговор. Децата ми не са от вашата ЧДГ, но ми е интересна темата и следях дискусията. Харесва ми, че има вече повече източни на информация.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт