Детски ясли и градини в РУСЕ - II

  • 70 101
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6
Благодаря Ви момичета, намира се до църквата "Св. Георги" м/у ЦЮРовете. А договорката с директорката беше рече и отсече най-късно до 10.10. хе хе хе благодаря ви все пак.

# 496
  • Мнения: 89
а каква е таксата за частните детски градини и къде в русе мога да намеря такава

# 497
  • Русе
  • Мнения: 660
Аз мога да отговоря за Смехорания, понеже дъщеря ми е там от няколко дни.
12 лв е дневната такса.

# 498
  • Мнения: 541
Колди сподели мнение за там, детето ми е в ясла Йори, но чувам доста добри отзиви за Смехорания

# 499
  • Русе
  • Мнения: 660
Ами аз съм доволна засега. Дъщеря ми е на 3 години и не беше ходила в детско заведение до момента. Отива сутрин с огромно желание, яде, спи, играе с децата, учителките са 3 и отговарят за група до 20 деца, но в момента всъщност са 10, така че са добре обгрижени. Имат 4 хранения на ден, когато я взема никога не е гладна.

# 500
  • Мнения: 76
Здравейте мили майчета от Русе! Имам хиляди въпроси и много се надявам да можете да ми отговорите!
  На моето дете му предстои да започне да посещава ясла № 4, та в тази връзка ме интересува какви са отзивите на майки, чиито деца са ходили там или още ходят? Изчетох всичките до тук 33 страници и никъде не срещнах нищо за тази ясла. Направо взех да се притеснявам...
 

Моето дете беше в тази ясла и съм доволна от грижите на персонала. В сравнение с детската градина, в яслата боледуваше по-рядко. Като че ли причината е че връщаха болните деца /за разлика от градината/. Другите родители имаха съща добри отзиви. Директорката на яслата е опитна и е много добър ръководител.Не си сбъркала с избора на  ясла.

# 501
  • Мнения: 76
Здравейте всички,
Ако живеете в района на ЦЮР бих ви предупредила да не вземете  да запишете детето си в ДГ Иглика - в ЦЮР или пък даже на ул.Видин. Моето беше в ЦЮР 1 година и я преместих. Персоналът е изключително са разгащен. Учителките са само до обяд и след обяд кръшкат ,по правило ги няма изобщо следобед. След обяд децата биват предавани на родителите от лелка, всъщност следобед само лелките се грижат и отговарят за децата. Като отношение - там има една госпожа Иванова която всъщност изобщо няма отношение към децата. Веднъж посетих градината сутринта към 10 ч и я заварих да бие едно дете защото се качило на столче.5 минути я чаках да бие и да се опомни, защото така се беше вживяла че не чу че съм влязла.
Като цяло детето ми рядко посещаваше градина. Плащах на жена да я гледа, защото много често боледуваше от обичайните вируси. През м.Май ми се стори подходящо да я пусна и когато я заведох се разигра невероятна сцена която си струва да я знаете от мен, а не от ваш собствен опит.
Заведох детето една сутрин, г-жа Иванова дори не казва на децата Добро утро, а направо каза: Сега може да идва но от Юли - не. Представете си само какви са очакванията на децата от контакта с педагога...Попитах дали съм пропуснала срок да заявя желание да бъде в сборна група. Тя ми каза: Не, но вие ни правите напук като водите детето в летните месеци. Ние заради вас отпуските не можем да си вземем. Освен това през лятото идват само деца на работещи родители, а вие не сте. Аз отглеждам сама детето си и е записано на мое име. Обясних че винаги съм била на работа , плащах на жена да гледа детето и не съм преживявала всички трудности само и само да дойде  момента в който ще им правя напук/както тя инфантилно се изрази/.
Три дни след тази сцена взех детето от градината с 39 С температура без някой от персонала да съобщи предварително или да каже нещо при предаване на детето. Всъщност винаги когато се разболяваше на градината я вземах с висока температура без на персонала да им е направило впечатление.
Така че правете си изводите колко ги интересува състоянието на децата. Замислете се извеждат ли се децата навън следобяд като там има само лелка. Не съобщават за болни деца , защото е добре всички да се заразят от тях и да си останат в къщи.Иначе не пропускат да съберат по 50 лева за учебни материали и като че ли в тази градина всичко се изчерпва с това.

Ето и как завърши случаят с останалите деца.Те трябваше да бъдат преместени на ул.Видин от 01.07 а това се случи месец по-рано - още в началото на Юни. Причината за това е че изключително много деца внезапно се разболяли от летен вирус. Т.е. отпуските прекрасно са се уредили. Оказа се обаче че при това внезапно преместване багажа на отсъстващите деца е заключен в ЦЮР. Казаха ми че багажа НЕ НИ ТРЯБВА!!!. В ЦЮР ми останаха заключени чисто нови обувки за градина, което никой нямаше намерение да донесе от заключената градина. 1 месец чаках докато една лелка ги донесе на ул.Видин. Когато донесе обувките попитах я като е отворила шкафа да вземе обувките защо не е взела и останалия багаж. Тя каза че е донесла само това което са и казали. Пълна тъпотия и малоумие. Преди два дни - т.е. 3 месеца след заключването на ЦЮР, успях да взема заключените неща.
Тука изобщо няма да се спирам на такива романтични елементи за ролята на учителя, очакванията и вълненията на детето.
Просто не се записвайте там, а ако вече сте го сторили само ще се убедите във всичко казано до тук и бягайте надалеч от това място.Това не е градина а пълна порн*****фия.

# 502
  • Мнения: 758
***Kalina333***  направо ме втрещи с поста си  Shocked Shocked Shocked
Просто нямам думи, а и само да сигнализираш тук не мисля, че е достатъчно. Подай сигнал в инспектората и т.н. за да се спре това безумие, за което пишеш.
Тази детска градина е единствена в района и просто ще има родители, които няма да имат друг избор освен да си запишат децата там.

# 503
  • Мнения: 76
***Kalina333***  направо ме втрещи с поста си  Shocked Shocked Shocked
Просто нямам думи, а и само да сигнализираш тук не мисля, че е достатъчно. Подай сигнал в инспектората и т.н. за да се спре това безумие, за което пишеш.
Тази детска градина е единствена в района и просто ще има родители, които няма да имат друг избор освен да си запишат децата там.

Аз нямам намерение да работя за промяна. Те в инспектората си знаят стоката.
Да предприемат действия е въпрос на желание от тяхна страна. Същевременно
трябва да си припомним че това е България , а последното е факт с който трябва да се
съобразяваме преди да помечтаем за по-добро.
Но съм предупредила всички познати и тези от тях които така или иначе вече се записаха във
другия филиал - къщата на ул.Видин са повече от бесни, защото в група са над 30 деца.
Да не забравяме, че "колкото повече толкова повече" .... ще се разболяват... и така
по десетина от тях ще са вкъщи, така че обикновено ще са в наличие 20 и дори по-малко.

# 504
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Тази информация за "къщата" колко актуална е? Групата не е от 30, в никакъв случай, 100% сигурна съм. Грижата е чудна, обстоятелствени са винаги, за нищо не са ни направили забележка или пък да са "бесни". Просто сега като сравнявам градина и ясла...абе на светлинни години е отношението в градината. На колежката ми и двете деца са в същата градина, но в друг филиал, 3-та година не се е оплакала  Rolling Eyes

# 505
  • Мнения: 6

Моето дете беше в тази ясла и съм доволна от грижите на персонала. В сравнение с детската градина, в яслата боледуваше по-рядко. Като че ли причината е че връщаха болните деца /за разлика от градината/. Другите родители имаха съща добри отзиви. Директорката на яслата е опитна и е много добър ръководител.Не си сбъркала с избора на  ясла.


Благодаря за отговора Калина, моето дете започва от началото на октомври там и се надявам и аз да имам подобни позитивни впечатления, както и на нея да й хареса!

# 506
  • Мнения: 76
Тази информация за "къщата" колко актуална е?

Отнася се за момента и за първа група. В другите групи може да не е така, но мои приятели с които се виждам всеки ден и децата ни играят заедно, ми споделиха че децата им са по 33 в група.

# 507
  • Мнения: 758
......
Аз нямам намерение да работя за промяна. .......


Без да искам да те обиждам и с риск да предизвикам голям спор ще се изкажа.
След този твой пост мисля, че нямаш никакво право да се оплакваш от каквото и да е. Човек който не прави нищо, за да подобри ситуацията няма право на това. И честно казано ми е омръзнало да слушам как някой се оплаква от това и онова, а в същото време на прави каквото и да е, за да се почувства по-добре... Ето това е България, за съжаление - мрънкащи хора, без желание да отстояват мнението си.

# 508
  • Мнения: 250
......
Аз нямам намерение да работя за промяна. .......
Без да искам да те обиждам и с риск да предизвикам голям спор ще се изкажа.
След този твой пост мисля, че нямаш никакво право да се оплакваш от каквото и да е. Човек който не прави нищо, за да подобри ситуацията няма право на това. И честно казано ми е омръзнало да слушам как някой се оплаква от това и онова, а в същото време на прави каквото и да е, за да се почувства по-добре... Ето това е България, за съжаление - мрънкащи хора, без желание да отстояват мнението си.
newsm10-много добре казано!

# 509
  • Мнения: 820
......
Аз нямам намерение да работя за промяна. .......


Без да искам да те обиждам и с риск да предизвикам голям спор ще се изкажа.
След този твой пост мисля, че нямаш никакво право да се оплакваш от каквото и да е. Човек който не прави нищо, за да подобри ситуацията няма право на това. И честно казано ми е омръзнало да слушам как някой се оплаква от това и онова, а в същото време на прави каквото и да е, за да се почувства по-добре... Ето това е България, за съжаление - мрънкащи хора, без желание да отстояват мнението си.


Истината е, че аз работих за промяна в 9-та ясла. Говорих, молих се, плаках, обяснявах, заплаших с контрол от страна на родители, заплаших с контрол от страна на контролните органи и НИЩО! Получих инфо от тук, от там какво се говори по мой адрес и как нищо няма да се промени ... и си махнах детето от там! Грешка беше че въобще го записах там!

България е това, което виждаме - хиляди хора, които са сложени някъде и гледат да им мине деня ... хора, които са имунизирани срещу човешките проблеми, болката, неудобствата ... всеки си казва - на мен това няма да ми се случи.

Аз не знам къде е изхода от ситуацията, кое би оправило нещата ... толкова е забатачено положението, че наистина светлина в тунела няма  Sad

Общи условия

Активация на акаунт