Сняг се сипе на парцали, ОКТОМВРИйските мами ,4е са бременни са разбрали

  • 22 598
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Хайде и аз в кюпа.
Днес разбрах за новината.
Интересното, е, че преди две седмици ме хвана стомашно чревен вирус и като ходин при личния, той се узъмни за бременност и уж ме тества. Но явно е тествал урината, защото му показа негативен резултат. Днес, обаче, след 4 дни закъснение, видях голям, арък и тлъст + на теста.
Радостта е голяма  Grinning. Това ми е втора бременност, но все едно за пръв път ми се случва. Термина ми излиза по календара за началото на октомври, но ще почакам да видя личния какво ще каже.
Тук прегледите протичат по друг начин. Няма проверка на бреенността с вагинален ехограф, само взимат кръв и урина и това е. Първия ултразвук е чак в 4-ти месец и е само това. Повече не се отпуска от здравната каса. През първата си бременност, се наложи да ходя на частно, а цените са зашеметяващи. Нооо няма как, за да сме спокойни, плащам.

Лек ден   bouquet

# 61
  • Мнения: 270
Добре дошла, bob4enka! Честита бременост!  Hug

Ако докторът те е тествал преди две седмици, то е нормално да не е отчетена бременността- тогава тъкмо е станало оплождането. Но много ме впечатли това, че викат бременните на ехограф чак в 4-ти месец. Не дай си Боже да има някое момиче извънматочна бременност или мъртъв плод... 

На мен в София за ехограф ми взеха 30 лв- не знам много или малко е, но предполагам, че при теб е поне двойно.

# 62
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Да, така е, абе фермани мога да изпиша за тяхната здравна система и медицински услуги, при това, все негативи.

Добре, поне че частници има и при заплащане стават нещата. Но пък и там е едно голямо чаканееее....

# 63
  • Мнения: 283
Здравейте на всички!!! Hug

Добре дошли на всички бъдещи Октомврийски мами!!!  bouquet

Пожелавам ви лека и безпроблемна бременност, а на финала най-прекрасните здрави и красиви бебчета да гушкате!!! Heart Eyes


Поздрави: мама Октомврийка'07 Hug

# 64
  • Мнения: 617
Лелееее, момичета, как ме върнахте към спомени и каква носталгия ме натисна.Колко е хубаво една жена да е бременна и как ми се иска още един път /но няма да се почетвъртя/.....
Честити ви бременности!Аз съм октомврийка 2009.Пожелавам да ви е лека , успешна, пълна само с хубави емоции и здрави и послушни бебенца на финала!!!! Hug Hug Hug
Ще преминете през всички годишни времена, така, че подгответе се за яка смяна на гардероба. Laughing

# 65
  • Мнения: 65
Здравейте и от мен,да се разпиша и аз ,гледам ,че темата се разраства ,това само може да ме радва Hug
Днес мина и моят дългоочакван преглед,видяха плоден сак 9 мм  Simple Smile и ми записаха час за след 2 седмици за сърдечен ритъм.Иначе всичко изглежда наред,казаха ми да пия Но Шпа,ако имам болки,да продължавам с фолиевата киселина и завсеки случай да си взема дуфастон.Казаха,че имам хубава матка,хубава лигавица и стена,което ме успокоява.
Добре дошли, на новите мамчета и сърдечно благодаря за подкрепата на октомврийки от предните години.  bouquet

# 66
  • Мнения: 13
Bob4enka честито!   bouquet Лека и успешна бременност!

Nad1_Nad1 страхотно, а за кога ти е термина? Моят трябва да е около 3 октомври, живот и здраве..

# 67
  • Мнения: 270
Nad1_Nad1, браво! Много се радвам , че всичко е наред. И така ще бъде и занапред! Grinning

Мен нещо са ме налегнали едни притеснения, такава съм паника. Но не бива да се оставям страховете ми да ме завладеят, нали така. Wink

# 68
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Добро утро  Grinning

Стягам се за работа, а ми се спииии, немога да се събудя. Много рано ме налегна сънливостта нещо, с тези първи смени, незнам какво ще правя  Crazy.

Зеленоочка, да си призная и аз се притеснявам. Което ме чуди, защото с първата бременност нямах грам притеснения и всичко мина като по вода. Все едно не бях бременна. Иска ми се и тази да е такава, най- вече откъм качване на килограми. А, дано. С предната качих само 7  Mr. Green
Но се притеснявам, дали всичко ще протече както трябва, защото в момента съм подложена на много голям стрес, а както знаем, стреса има пагубно въздействие върху организма. Гледам да не го взимам навътре, нооо...

Мен ме почна апетита. През два часа съм гладна, направо ми стърже. По това и се усъмних, че нещо става. По принцип, като хапна, ми държи доста дълго, а сега, едва израйвам до следващото ядене. А на работа, например, няма как да дъвча постоянно (и по- добре де  Crazy) и се залъгвам със сокове. Другото- не ми се пие кафе. Не съм пила от седмица някъде  Peace

Друго нещо, което ме чуди е, дали ще мога да пътувам август месец със самолет до България. За тогава си насрочих отпуската, но нещо ме съмнява. Дори на идване да ме пуснат, то след месец на връщане, незнам  Thinking В голяма чуденка съм, дали да не я преместя юни месец  Thinking

Отивам да се трудя, лек ден ви желая   bouquet

# 69
  • Мнения: 51
Честито на всички момичета !
Не знам дали да се запиша или не с 24 дневен цикъл съм На 25 ден 25.01 си правих тест беше 2 много бледа черта На 27 ходих на лекар гледаме и вагинално и отгоре видя се нещо съвзем малка чертичка -не беше точка Каза ми да не се радвам предварително и да отида в пониделник на 01.02 пак Мисля си не е ли рано пак и незнам какво да правя ?

# 70
  • Мнения: 65
evrika123  Hug,според мен трябва да изчакаш поне 10 дни от закъснението и тогава да отидеш на лекар Peace


Hoppy
,терминът ми е за 02.10.2010 г.

Относно притеснението,според мен всеки го има в начална бременност,аз имам един спонтанен аборт преди година и сега даже съм доста притеснена,но според лекарката засега няма нио притеснително.

Аз в момента съм в болнични,мисля си,че точно в този период би било най-добре домашната почивка,все пак нали гледаме да минат тези дълги 12 седмици  Praynig

Що се отнася до напълняването,аз не мога да спра да похапвам и си мисля,че може и да кача някое килце в повечно,ама това според мен не е основното,важното е да имаме здрави и хубави бебчета на финала   bouquet

# 71
  • Мнения: 15
Здравейте на всички!
Добре дошли на новите мами! Над, много се радвам на резултата от прегледа. Аз си записах час за сряда. Стискайте палци. Еврика, и аз си мисля, че марко си избързала с прегледа, но те разбирам, че нямаш търпение. Аз все пак си наложих такова и отивам на преглед  някъде две седмици след закъснението. Относно притеснението, и мен ме е завладяло. Може би това се дължи на факта, че ми е първа бременност. Не знам, но съм малко уплашена. Отделно, моята работа също е доста стресова и съм си казала, че не трябва нищо вече да има значение освен бебчо, но не знам дали ще го постигна. Бобченка, хубаво е, че вече не ти се пие кафе. Аз точно това искам да ви питам. Като цяло нищо вредно не мисе яде и като че ли бебчо си иска все полезни неща. Много плодове и зеленчуци ми се ядат, сирене, мляко... Между храненията нагъвам мандарини и банани (когато мога, разбира се). Алкохол изобщо не ми се близва, но кафето ... продължава да ми се пие и аз си пия по една чаша на ден. Мислите ли, че трябва да спра? Странно ми е също, че не ми се яде месо. ИЗОБЩО !!! А преди си хапвах доста.
Има още нещо, което искам да питам. Болят ме ставите.. Дали е нормално? Може би причината е свързана с нуждата от калций?... По принцип в рода ни сме малко зле с кости и стави и предполагам, че сега нужния ми на мен калций отива за бебчо и заради това...
Над, и аз те подкрепям за това, че засега е важно да си хапваме, без да мислим за килограми.
Желая прекрасни и спокойни дни на всички ви   bouquet

# 72
  • Мнения: 65
stellty,ще чакаме новини след прегледа  Hug
Що се отнася до кафето,аз,която съм доста върла негова фенка,бих казала даже заклета,спрях да го пия изобщо.Направо не мога да повярвам  LaughingЗа храната,позволявам си някоя и друга тестена закусчица от време на време,но не мога да устоя на миризмата,какво да се прави  Embarassed Месо и на мен не ми се яде,но за сметка на това портокали,сок от портокал и всичко свързано с тях ми е любимо.И аз наблягвам на млечните продукти.
Аз се схващам и аз от време на време,но не знам дали е от промените в организма ми или от калциев дефицит,или от времевите промени.И аз съм чувала,че доста голяма доза калций се поема от бебето,но си мисля,че ние още не сме в такъв етап Simple Smile

Лек ден милички и само усмивки.Хапвайте,пийвайте и каквото ви душа иска  Hug

# 73
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Stellty, не мисля че кафето може да навреди ако си пийваш по едно на ден.

На мен проблем ми е, че много ми се спи, права заспивам, а тов ане е добре, защото работя пред компютъра и съвсем се приспивам. Едва го издържах днесшния работен ден  ooooh!
Аз мисля в понеделник да звънна и да зи запазя час за петък.
Ще ходя да записвам час и за малката за ваксина, та и за себе си. Тук може вариантът един месец да те гледа личния, а следващия само акушерка в поликниниката по местоживеене. Първия път бях доволна от този вариант и сега мисля пак така  Peace

Отиваме на разходка, хайде до после   bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 38
здравейте , момичета!
честито на всички ви, които сте разбрали че във вас се заражда нов живот и чакате с нетърпение октомври да дойде!!!
аз съм от октомврийки 2009 (и октомврийка 2003), и гледам че не съм единствена-доста от момичетата са писали тук Laughing!
едната ми принцеска е родена 17.10 2003, другата 26.10.2009, а аз 13.10.1976г. Всичките принцеси в нашето семейство сме октомврийки!!!

е, леко бременеене и успех  на всички ви!

Общи условия

Активация на акаунт