Висока температура - спешно

  • 5 202
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
4-5 капки течен аналгин разтворени в малко вода или сок.Има голям ефект
До сега не бях чувала, че може да се дава аналгин на бебе. Това някакъв специален аналгин ли е, или обикновения за възрастни?

# 16
  • Мнения: 5 577
Течен аналгин за бебе  Shocked
Не може да бъде, има някаква грешка, не е аналгина за големи.
Той за възрастни е опасен, а какво остава за бебче...

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аналгинът ефект ще има, разбира се, то на мен, дето съм 100 кила 5 капки ще ми подействат... ooooh! Само, че според мен е по- добре никой да не се възползва от този съвет Naughty

# 18
  • Мнения: 81
Аз скоро имах същия проблем. Давах Панадол, но докато чаках слагах на малката чорапки напоени с вода и оцет определено имаше ефект. Всичко продалжи точно 3 дни като през това време температурата не падаше, а после си отиде точно както и дойде изведнаж. Кураж, знам че е трудно и бързо да се оправите.

# 19
  • Мнения: 696
И аз подкрепям мнението да не се дава аналгин на бебе-може да стане много опасно.Аз имам алергия към течен аналгин, която ми откриха едва преди 7-8год.Не си спомням ,обаче, дали преди това съм пила на хапчета

# 20
  • Мнения: 1 205
Ако решиш да слагаш чаршафче с оцет и вода, не забравяй че водата не бива да е студена, а хладка защотото ще има шоков ефект.

# 21
  • Мнения: 6 315
Влажни чорапки и влажна кърпа на челото.При Т над 39 градуса събличам бебето по пампа и го покривам с хавлийка. Започвам да го масажирам по цялото тяло с хладка вода. Първо ръцете, после крачетата и накрая гърдичките. Редувам панадол с нурофен или слагам свещичка. Течен аналгин съм давала 1 път, когато детето повече от час не успя да свали 40 градуса Т. Така че течен аналгин само в краен случай.

# 22
  • Мнения: 206
Вчера и ние бяхме с много висока температура 39  Sad...викнах доктор у дома - гърди чисти, гърло леко зачервено.Имало някакъв вирус  Thinking. С Панадол я смъкнахме, но вечерта пак вдигна толкова, въпреки че сложих свещичка ефералган. Дадох пак Панадол и обух чорапки напоени с оцет - съотношение 1:1.Смъкна я за 40мин. Сега пак е с Т 38, но нищо не му давам - играе си спокойно.Ако вдигне по-висока пак ще давам нещо....Съвета на докторката е, ако задържи много високата Т и не пада с други средства да дам течен аналгин 5капки newsm78. Следобед ще ходим и при нашия доктор - да видим той какво ще каже Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 113
Мократа кърпа се слага само на ръцете и краката. Пазят се гърдичките, защото рязката промяна в температурата може да създаде проблеми.

Аналгинът действа безотказно, но много трябва да се внимава с дозата/ само лекар  я определя/. Давала съм, когато детето е с 40 и почва да се отпуска и става лениво и почти неконтактно.

# 24
  • Мнения: 507
При висока Т моята лекарка препоръчва следното: През 2 часа Панадол и Нурофен /тъй като нурофена не съдържа парацетамол/един път на ден може Прахче Нимезил /изсипва се в чинийка и се дели на 4 части, дава се една част/От Ефералган свещички също съм доволна.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Свещичките са идеални, ако нямате разстройство. При нас за 20 мин. Т. спада. Давам ги в критичен случай - Т към 39. При по-ниска Т ни действа само Нурофен. Т спада за около 40 мин. През това време можеш да слагаш и кърпички с оцет и вода на китките и на челцето.
Но и без тях ще падне.
Обаче щом има зачервено гърло то трябва да се лекува с нещо, защото то е причината за Т. Не ви ли изписа лекаря нещо за гърлото - антибиотик или спрей? Обикновенно на на при Т до 38,5 причинена от зачервено гърло ни предписват спрей Тамтум Верде.

# 26
  • Мнения: 2 807
Анита, как сте?
Смъкна ли температурата детенце?

Значи да кажа какво знам аз...
   -> Панадол/Калпол - при някой дечица действат бързо, но при други - не. Аз лично не бих разчитала на тях.

  ->Свещичките Ефералган - ефикасни са.
   Дани два пъти досега е вдигал температура - когато пробиваше първият му горен резец и когато лепна рубеола  Twisted Evil, за която характерна е високата температура.
   С тези свещички и двата пъти температурата се нормализира за около 10 минути.
   Трябва баче да попиташ лекаря си какви милиграми да е свещичката - различни са в зависимост възрастта и килограмите на бебето/детето.

   -> С Нурофена трябва да си много внимателна - това е, с което педиатърката ни предупреждава всички малки пациентчета, които са с температура.

   -> Аналгин - в никакъв случай на детенце, макар че някои лекари предписват на пациентите си, но не по-малки от годинка с упорита няколко дневна висока температура.
   Капките, които се дават на дечицата се изчисляват в зависимост от тяхното тегло към момента.

  -> с обтриванията с влажна кърпа трябва да си изключително внимателна, особено ако досега не си го прилагала.

   Остават: оцет на челцето, под мишниците, на крачетата - децата обаче недолюбват тази процедура  Thinking; честото проветряване и поддържане на невисока температура в стаята; поразсъбличане на бебчето...

   Дано изписаното от мен обаче НИКОГА не ти потрябва!  Praynig

   И да не забравиш още днес да пишеш, че детенцето се е възстановило напълно.

# 27
  • Мнения: 2 807
А, и забравих да ви пиша за зачервеното гърло - можеш да го мажеш с  Хексорал или Тамтум Верде.
Ако носленцето е запушено - капвай физиологичен разтвор.

Не мога да си обясня как така веднага решават, че трябва да се изпише антибиотик, и то на толкова малко бебче.  Twisted Evil

П.п. И нали знаеш, че не трябва да захранваш с нищо, докато детенце е болно?

# 28
  • Мнения: 883
Няколко пъти съм давала  този линк, мисля че е много полезен.
Бързо оздравяване ви пожелавам!

# 29
Аналгинът е опасен за толкова малко дете.Само при Т над 40 и то неспадаща.
И ние бяхме така 2 дни-Парацетамол-детски сироп,Нурофен...Вече са ти казали...

Общи условия

Активация на акаунт