А бихте ли гледали родителите си?

  • 1 114
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
Много трудна и болна тема zа мен. Иzживявам го в момента с баба ми. Горката е на 86год и освен 4е е стара, е сравнително добре, сама си живее но ве4е не може сама да си 4исти (не вижда) и да се къпи. Тя има 3 деца, ба6та ми е най големия, след това идва леля ми коята живее във Франция и най малкия е 4и4о ми. 4и4о ми живее със семейството си в съседния апартамент и докато и ба6та ми о6те живее6е в 4ужбина, тримата с леля ми и 4и4о ми се бяха раzбрали така 4е апартамента на баба 6те остане zа 4и4о ми, но той/те трябва да се грижат zа баба ми.
Как иzглежда таzи грижа....ами на баби ми й носят храна, пове4е от полувината на пенсията отива zа това. Ба6та ми й пра6та и пла6та една 4иста4ка, а приятелката на татко ми, да е жива и zдрава, я къпи и то макар 4е работи 6 дни в седмицата. 4и4о ми ходи да й пла6та сметките (ток, вода, телефон) но той и беz това ходи zа да пла6та неговите. Ина4е даже не й се обаждат всеки ден, а живеят преz една врата. На стринка ми баба ми й е досадна, то се ли4и много ясно и баба ми го усе6та. Ба6та ми се прибра да жибее в БГ и ходи да я види преz ден, купува й плодове и други работи и освен това й дава по 50 лева всеки месец, и тя да се 4уства като 4овек, да има малко пари в джоба, да има да дава на вну4ките. А 4и4о ми като zаминат на курорт примерно, тя йм дава по 200лева с надеждата те да се грижат по добре zа нея....надежди говежди  Cry А върхът е леля ми. Тя има средства, има 2 къ6ти, кара 4исто нова кола и купи и по една 4иста нова кола на всяка дъ6теря, носи дрехи на Gaultier, нека. Идва в БГ zа по 1 седмица всяка година и е стра6но стисната, та 4ак и с автобус се воzи 4е таксито било скъпо. Това лято като бе6е във Варна, даже не питала баба ми да ли има нужда от не6то, и дори 20лева не й остави. Обажда й се може би 4 пъти годи6но, а ина4е ходи всеки ден при свекито си да я види. На баба ми й е много мъ4но и на мен о6те пове4е, просто не zаслужава това. Тя ве4е няма намерение да живее и 4естно каzано я раzбирам  Sad

А zа родителите......пак много трудно при мен. Аz съм единственното дете и майка ми по4ина когато бях малка  Cry и с татко бяхме сами. Макар да сме като ку4е и котка (т.е. непрекъснато се караме), не можем един беz друг, луда работа е, бих направила вси4ко zа него ама вси4ко. Толкова съм му zадължена, как ме е гледал, сам в 4ужбина, само ние си zнаем колко трудно бе6е. Та ако се слу4и не6то с него, аz бих хванала първия самолет zа6тото не бих могла да си стоя тук...но лесно ми е сега да го кажа, zнам ли в каква ситуация 6те бъда самата аz тогава, дете 6те имам и т.н.? Дано да са о6те zаедно с приятелката му, на нея мога да раz4итам и тя е и доста по млада от него, тя би го гледала. Ина4е ако тогава сме се върнали в Германия, бих могла да вzема ба6та ми при мен, няма да е проблем zа6тото той е живял 30 години там и говори еzика, има о6те zдравна осигуровка там и т.н.

Свекито не бих я гледала но и тя не иска (сама го е каzала ве4е), така 4е това не е проблем. Тя има и о6те 2 дъ6тери, да се оправят.

# 16
  • Мнения: 4 244
Оранжевке, благодарско за темата!
Аз си имам само мама и ако на нея не помогна няма на кой друг. (с баща ми сме отдавна разделени и в много тежки отношения, жени се още 2 пъти, сега е захвърлен от последната си жена в старчески дом, където поне се грижат както трябва за него - след тежък инсулт)
Тук се грижих за свекъра си докато почина, беше като малко бебе.
А за майка си планирам да я изтегля тук след някоя и друга година, не че се съмнявам че брат ми ще се грижи лошо за нея, просто тук ще и е по добре

# 17
  • Мнения: 508
Без да се замисля въобще-имат ли помощ родителите ми веднага се прибирам и знам че никога няма да съжаля за избора си.Обичам ги много.Бих го направила и за сестра си и племенника си.Но..за свекър,свекърва и братята на мъжът ми НИКОГА.Ако имам самостоятелна къща идостатъчно средства за да не с ъм зависи от съпругът мибих ги вземала/родителите ми/ и при мен за по няколко месеца в годината когато времето е по-добро отколкото в Б-я

Общи условия

Активация на акаунт