Развод и среща с детето

  • 15 168
  • 178
  •   1
Отговори
# 60
  • някъде ...
  • Мнения: 37
И аз съм вълчица, но си показах ноктите когато създателя превърна синът ни в оръжие срещу мен. Иначе живеехме в един град и нямаше никакви проблеми детето да пребивава при него когато и колкото искат и двамата. Пари и издръжки не съм искала, в момента ( след 4 години ) се чудя дали да поискам, но това си има своите причини. За него аз съм к ..... за мен той е нещастник. Много грозно но факт. Хора сме и робуваме на страстите си. Всяка една история описана тук има своите герои, причини да се случи и последствия. Никой няма право да съди никой, всеки постъпва според собствените си разбирания. Тук просто споделяме мислите и чувствата си и винаги ще има мнения които са различни от нашите. Четейки този форум обаче стигам до следния извод - повечето от нас искат децата ни да имат родители дори и когато вече не сме съпрузи. На теория елементарно - на практика сложно изпълнимо.


Да , именно..
А я ми кажи мнението си относно следната ситуация :
Чакаме си развода  всеки момент.
Не живеем заедно.
МНД нама книжка/кола.
Всяка сутрин, отивам да го взема ( пред блока чакам ), за да го закарам на градина ( в съседния квартал - няма места в градините) .
Вечер го прибирам ( до пред блока - МНД слиза да си го вземе от колата ).
Та:

Малкия , в момента в който спра пред блока, започва да се разстройва, а в момента в който види майка си се разплаква, защото знае, че тръгвам ...
Плаче със сълзи.
Отделно - после ( горе ) пак плаче за тати ( обяснявам му, че съм на работа вечер ) .
Аз нямам за къде да бързам след работа - мога да си поиграя с конструктора 1 час, или да ходим някъде ( в моята квартира или Макдоналдс примерно ) , НО:
1.МНД смята че го разстройвам, като съм около него и НЕ иска да си играя с него - да съм си чакал моите съботи и недели ( всяка 2ра и 4та).
т.е. - не иска да си играя с него.
2.Ако го закарам на Макдоналдс - отсреща се приема за подкуп, и видиш ли - той затова иска с теб ... ( което го оставям без коментар - това може да мине само за пред хора, които не са идвали в нас ) ...
3.Ако го оставя 1 час при мен, веднага се започват телефони - къде си, жив ли е и т.н. ....

...
Въпросът : Кой кого ползва да си отмъщава?


ПП: Накарай ме да я разбера .....

Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 12:54 от ddragon

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Ddragon, накарай я тя да те разбере... Simple Smile
След последния ти пост мога само да кажа, че й завиждам благородно на майката, че има до себе си такъв бивш мъж. И тя ако е човек на място ще го оцени това, заради детето и заради себе си. В днешно време помощ не бива да се отказва, а и по този начин детето много по лесно ще понесе развода ви.
Живота е толкова труден, оценявайте това, което ви се предлага и имате НАВРЕМЕ!

# 62
  • Мнения: 11
Ама чакай бе....вие нали още не сте минали през съдебна зала? Какви са тия втори и четвърти недели?Или така сте се разбрали неофициално помежду си? Thinking

# 63
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Ама чакай бе....вие нали още не сте минали през съдебна зала? Какви са тия втори и четвърти недели?Или така сте се разбрали неофициално помежду си? Thinking
Не, чакам всеки момент да си получа повиквателната Simple Smile
За удобство на МНД сме се разбрали така .... ( било по-добре за малкия да не ме вижда всеки ден, защото му влияя зле, като не го бия като казва думичките научени в градинката ..... - това и майка и го мисли и 2те се навиват, че не ставам за баща, щото не искам да си удрям детето ... ) .
Бе ... нямам думи - после, бил съм озлобен и т.н. глупости ...

@Treasures - благодаря ти, малко майки разсъждават така, защото за тях мъстта над бившия е взела връх пред нуждите на детето ...

# 64
  • София
  • Мнения: 17 342
Е, с това за боя вече отиде в научната фантастика. Поспри се малко, недей така.
Не може да ме убедиш, че майка иска таткото да си бие детето, айде стига.

# 65
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Е, с това за боя вече отиде в научната фантастика. Поспри се малко, недей така.
Не може да ме убедиш, че майка иска таткото да си бие детето, айде стига.

Ха ...
Кажи го на МНД това, аз по принцип си бях виновен за нея, от замърсяването на околната среда, до глобалното затопляне ...
Какво да ти кажа - решила, че аз като баща трябва да съм строг, да не го лигавя, и да го шляпам, когато и казва "л..но, пик.. " и т.н. - неща , все научени от д.градина.
Един вид - като не съм го удрял, не съм я защитавал - щял съм да го направя гамен ...

Даже майка и и тя като почна да го повтаря ( че трябвало най-малкото на го навикам , ако не и ... ), вече се изнервих, наредих я, и после почнаха само да си шушукат ...

ПП: И, Бърди, само да ти споделя - в моето детство, все от баща ми ядях бой ... и все майка ми го караше да ме бие ... Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 17 342
Ами щом казваш ...
Ама ми е скептично малко, дано да не е вярно.

# 67
  • Мнения: 6 443
Бърди, нали знаеш, че понякога тези неща могат да звучат много различно от устата на другата страна.

# 68
  • Мнения: 7 325
Не бих могла да коментирам действията на съпругата ти, тя си има своите съображения само ще ти кажа че когато моето дете беше на възрастта на твоето изпадаше в див рев всяка неделя вечер след посещение у баба и дядо. Не искаше да се прибира в къщи защото два дена са му изпълнявани всички прищявки а у нас има някакъв ред. И за миг не съм се замисляла да го лишавам от тези посещения. Те глезят но и намират време за много неща за които аз нямам време, възможност и ..... нерви. Та и при теб е горе - долу така.
А това че не биеш детето си ....  - те да не са магарета че да ги бием. Смятам, че обясненията вършат по добра работа от шамарите, но всеки сам си преценява как ще си възпитава децата.
Ти продължавай да бъдеш БАЩА на синът си, а той като му дойде времето ще го оцени.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 342
Знам, Пате, затова написах, че съм скептична.

# 70
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Бърди, нали знаеш, че понякога тези неща могат да звучат много различно от устата на другата страна.
Ето затова не мисля, че някога ще станеш лебед ...
( да сляза малко на твойто ниво ... )
Нали знам , че МНД чете тази тема, ако смятах да заблуждавам, дали щях да ти разказвам и прашинка?????????

+ че ... сега вече ми се изясни защо си в преход .. Wink

# 71
  • Мнения: 6 443
ddragon , благодаря че слезе до моето ниво.Просто съм трогната от твоето принизяване.  Sunglasses

# 72
  • Мнения: 1 588
А иначе /за да не останеш и ти  с погрешни впечатления/ и аз съм на мнение, че най-добрият вариянт е родителите да останат в един град. И аз се опитах да го направя... 1 година живях в града, от който е БНД, работех, плащах квартира и се оправях сама.

Подкрепям... За една година истината излиза наяве - дали бащата се интересува наистина от детето си и колко...

Препоръчвам на майката да се замисли за удобството бащата на детето й да е близо до тях. Тогава и той ще може да поеме част от задълженията по отглеждането на детето - водене и вземане от градина, училище, кръжоци, школи, език, спорт, кино, театър и пр. Двама родители могат да направят за едно дете два пъти повече неща, отколкото един родител. Децата на самотни родители са винаги леко ощетени, понеже родителят не може да огрее навсякъде и в крайна сметка силите и времето му са ограничени.

Сред това, което двама родители могат да направят за едно дете, със сигурност нямам предвид да го разнасят като пътна чанта 4 пъти месечно от единия до другия край на България. Язък за усилията, които ще положат за това, понеже със същите общи усилия могат да направят нещо къде-къде по-плодотворно и полезно за детето... Вместо 12 часа път от Варна (примерно) до София и обратно - по-добре няколко часа на Витоша, или в зоопарка, или на детски театър, или на екскурзия...

Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 16:38 от Мария

# 73
  • Italia
  • Мнения: 1 059
ddragon, мога само благородно да завиждам на майката на детето ти, пишеш, че я отменяш във водене/взимане от градина.... Макдоналдс... Тюх, размечтах се. Никога не съм смятала, че бащата може да навреди с честите срещи на детето. Мога в определен смисъл да разбера защо майката е против: Доста деца минават през период, в който търсят постоянно бащите си. И аз съм се ядосвала, че по цял ден съм с тях, а като видят баща си и забравят за мен. Това, в комбинация с развода, съмненията за друга жена и напрежението, биха могли да я накарат да изрече подобно нещо. Допускам, не защитавам.

От друга страна пък (нал' съм си кокошка) не бих използвала сравнения кого детето обича повече. За него сте "мама" и "тате". Едва ли ще ме разбереш, но е все едно да имаш две деца и да кажеш, че обичаш едното повече. Няма как да стане. Поне не на тази възраст. Разбирам да се е поосъзнало на 15-16 години и да вижда, че единия от двамата родители хич не го е еня за него - може да каже "Обичам повече баща ми/майка ми". За три годишно детенце и дума не може да става.

# 74
  • някъде ...
  • Мнения: 37
@Мария - много ти благодаря за поста ( все едно аз го написах Simple Smile ).

@Никол - Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Разбрах те.
В 90% от тезата ти се съгласявам .
Благодаря за поста Simple Smile

ПП: Бе стига с тези други жени, нали с теб се чакаме Wink ( хахаххаха Simple Smile ).
ПП2 : И при теб ще изгрее ( за сигнатурата на профила ти се сетих Simple Smile ).
ПП3: Днес след градинка имам 1 час с него Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 17:07 от ddragon

Общи условия

Активация на акаунт