Гримираме ли се правилно?

  • 12 178
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Пускам темата,породена от тази статия.Наистина ме озадачи твърдението,че е голяма грешка сенките да са в тон с облеклото,след като аз винаги съм се водила по този принцип.Замислих се,че вероятно допускам и други грешки,за които нямам представа.Нека в темата заедно да обменим опит и знания-кое в грима е правилно,и кое не.
Ще започна с тежкия грим през деня,макар да предполагам,че повечето сте наясно с това.Друго,което забелязвам,е черен молив на горния клепач-наистина не стои добре,очната линия е за тази цел.
Споделете и вие грешките,които ви правят впечатление.

# 1
  • Мнения: 451
Наистина ме озадачи твърдението,че е голяма грешка сенките да са в тон с облеклото,след като аз винаги съм се водила по този принцип.
Чак такава страхотна грешка не е, но изключително рядко изглежда добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 708
И аз като най-забележима "грешка" отчитам тежкия грим през деня. Доста не на място седи.

# 3
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Записвам се да следя и да кажа ,че и аз подбирам сенките в тон с дрехите(когато слагам),но ползвам много леки цветове,който почти не се забелязват. А и ползвам за горния клепач черен молив ...явно съм много зле с тенденциите  ooooh! с тази очна линия така и не се научих,с молива ми е по/добре. С очната линия ми се получава много наситен черен цвят,а с молива слагам много тънка линия почти до миглите и не е толкова забележима.

# 4
  • Мнения: 2 229
И аз не знаех, че гримът не трябва да е в тон с дрехите. Blush В такъв случай как се подбират цветовете?

За молива не съм много съгласна, зависи как е сложен.

# 5
  • Мнения: X
Като гледам разни клипчета, почти никъде не слагат очна линия...освен ако не се цели определеното излъчване. Аз не предпочитам такава, "затваря" ми окото някак, с молив или сенки може да се омекоти и очите се подчертават добре.
Цвета на сенките определено го съчетавам с облеклото, но цветовете са меки и некрещящи, затова си мисля, че не е фатална грешка  Laughing
Може би и гримът ми е "тежък"- крем, пудра, сенки, руж, спирала червило, но...това е относително, всеки предпочита различно.

# 6
  • Мнения: 431
Хах... аз слагам черен молив, стои достатъчно наситено и хубаво. Изобщо не съм съгласна, че очната линия е за предпочитане  Naughty

Понякога слагам и много тъмно сиви или много тъмно лилави сенки над молива. В резултат винаги получавам комплименти за красиво гримирани очи.  Party

# 7
  • Мнения: 451
Според "собствените ти цветове" - кожа, очи, коса.
estrella-bg , пробвай с гел(крем) линия.

# 8
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
И аз не съм много съгласна с това за черния молив. Така и не можах да се възприема с очна линия - стои ми като на кукла, докато сестра ми си го слага страхотно и изглежда много добре.
А по отношение на цветовете и аз не смятам, че трябва да се гримираме във същия цвят като дрехите. Аз, например, съм със зелени очи и от доста време ползвам само златисти, кафяви или виолетови сенки - някакси само с тези цветове се харесвам каквото и да съм облякла.

# 9
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Явно и аз не се гримирам правилно, но не съм напълно съгласна с написаното. Не може отговор на всичко да ти е червено червило, все пак то не ходи на всички и не става за всички поводи. А също така, ако съм облечена в кафяво и следвам статията в розово ли да се гримирам ?!
За едно съм съгласна - добрата основа на грима (сенки или ф.д.т).

# 10
  • Мнения: 451
Синьо или зелено, особено ако си с кафяви очи.

# 11
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Според "собствените ти цветове" - кожа, очи, коса.
estrella-bg , пробвай с гел(крем) линия.

За пръв път чувам за такова неЩо  Blush ,би ли показала какво представлява .

# 12
  • Мнения: 451
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=6083337
Много марки имат такива (Bobbi Brown, Stila, Clinique и т.н.). Нанасят се с четка, откъм ефект са почти същите като течната линия; на мен лично нанасянето на гела ми е много по-лесно.

# 13
  • Мнения: 702
Прочетох статията и мога да кажа,че с много неща съм съгласна,аз съм блондинка с тъмни очи и наистина без грим изглеждам като болна.
Не винаги се съобразявам с цветовете на дрехите,но винаги гледам ружа и червилото или гланца да са в един тон.
Иначе на моите кафяви очи отиват всички цветове и имам голям избор.

# 14
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=6083337
Много марки имат такива (Bobbi Brown, Stila, Clinique и т.н.). Нанасят се с четка, откъм ефект са почти същите като течната линия; на мен лично нанасянето на гела ми е много по-лесно.

Мерси   bouquet, не знаех, че се казва така.

Общи условия

Активация на акаунт