138 училище?

  • 4 408
  • 27
  •   1
Отговори
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Аз преди време бях питала, но май никой не видя темата или пък нямаше кой да отговори, та да попитам отново. Дъщеря ми ще тръгва на училище следващата есен - тоест 2011 г., но отсега съм се заоглеждала за читаво училище в района. Не ми се иска да пътува, затова и търся именно училище в района ("Гео Милев" по-конкретно). Та въпросът ми е: какво е положението в 138-о училище (преди беше "Гагарин", сега не се сещам точно името). По-точно ме интересува как е дисциплината, какви са плюсовете му, какво е обучението в началния и средния курс (за после ще го мислим като му дойде времето) и дали има добри начални учители. Ако ми и препоръчате и имена за 2011 година, ще съм супер благодарна. Също така ме вълнува кои са и минусите на училището.
Надявам се някой да се отзове с инфо от първа ръка.  Hug
Да, знам, че ще ми отговорят мнозина, че 31-во е по-доброто, но на този етап предпочитам 138-о, защото ни е по-близо. Стига да има смисъл, разбира се. Peace

# 1
  • Мнения: 7 161
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404034.msg11492275;topicseen#msg11492275
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=392428.msg13436942;topicseen#msg13436942

Не ти препоръчвам това училище. По-добре избери 119-то СОУ.
И все пак, ако избереш 138-мо ти препоръчвам г-жа Въчева или г-жа Сеизова за начален курс.

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 22:54 от Франческа Джонсън

# 2
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Франческа, изчетох и двете теми отдавна, но исках да получа и някакво по-актуално мнение. Всъщност първо опитах да дръпна първата от двете по-стари напред, за да може някой да даде по-нова информация, но темата отново потъна назад. Та затова реших да пусна нова тема.
На теб конкретно какво не ти харесва в 138-о?
Между другото 119 изобщо не стои на дневен ред при нас, защото изрично учители, които преподават там в момента ни предупредиха да бягаме от него. А и не ни е в района.

# 3
  • Мнения: 7 161
Между другото 119 изобщо не стои на дневен ред при нас, защото изрично учители, които преподават там в момента ни предупредиха да бягаме от него. А и не ни е в района.
Нямам какво да споделя, предвид подчертаното в червено.
Малката ми дъщеря учи в 119-то и в момента много деца и родители не бягат от училището а КЪМ НЕГО.

Преди няколко години паралелките в 119-то за първи клас бяха само две. Да, имаше не много добри мнения за това училище.
Тази година броят на желаещите деца да учат там са за 5 паралелки.
Следя развитието на училището от 7 години и знам за какво говоря.
Иначе всеки си преценява от неговата си камбанария къде и какво.

За 138-мо вече ми омръзна да коментирам. За него или добро, или нищо. В моя случай- второто. Mr. Green

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Франческа, благодаря все пак за отговора, макар че не ми каза кое конкретно не ти е харесало в 138-о училище. А на мен това ми бе важното в случая.
Както казах 119-о ни е далеч и ако трябва да карам детето с кола на училище, то ще избера руското зад опашката на коня или "Априлов", които са наистина доказани училища. Затова и питам за конкретно училище, а не по принцип за училище. Peace
Що се отнася до информацията за 119-о - разчитам на майка ми, която има наблюдения не от 7 години, а от близо 40, през които е била начален учител. При това един от най-добрите в София, а и базов преподавател към СУ "Кл.Охридски". Знам много добре какво говоря. За съжаление конкретно за 138-о тя няма наблюдения за последните години, затова и питам тук. Нека не коментираме други училища, моля ви. Peace
Ще се радвам, ако и някой друг отговори в темата - независимо дали с хубави или лоши отзиви. Но моля, пишете какво конкретно не ви харесва, за мен е важно.
Благодаря  Hug

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Синът ми е предучилищна там, именно заради удобното за мен местоположение.
Аз съвети не раздавам смело, защото всичко е много индивидуално.
Преди да започне годината ни изненадаха с нова учителка (представената ни предварително са оказа в продължителен болничен). Сега ще я сменят. Изтича й изпитателния срок.
Като си говорим с майките, има такива, които не са доволни от работата й. Аз съм, защото моето дете има напредък, ходи с удоволствие. Но няма да й продължат договора, защото децата са оставяни без надзор. Което означава, че ръководството следи работата на учителите.
Една майка се възмущаваше, че целия септември (т.е. две седмици) били без програма и учителката ги извеждала навън.....ами за мен това не е чак толкова възмутително, защото дори и без програма детето ми казваше какво са правили в клас. Пак да уточня че става въпрос за предучилищната. Че медицинските им картони ги поискали не в началото на годината, а чак средата на октомври - за мен пак не е възмутително.
Просто всеки си гледа от неговата камбанария.
За първи клас ще имат 5 паралелки. Спрягат се между майките някакви имена на учителки, но аз не ги запомних. На късмет. Защото важното е детето да хареса учителя и да могат да работят заедно, а това няма как да се знае предварително (поне аз не мога да го разбера).

И както четох в темата за пръви клас 2010/2011 - ми избирали госпожа и тя след втори клас напуснала и после като се почнала една смяна на учители, докато намерят читав......и децата и родителите се изнервили............та гаранция никога нямаш....може пък прехваления учител да стресира детето ти.....затова на късмет. После ще видим.

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Веси, много ти благодаря  Hug Наистина ценна информация.  Peace Аз също не бих се възмутила от факта, че извеждат децата навън във времето, в което все още нямат програма. Наистина е индивидуално, но като цяло е важно да се знаят основните неща. Още веднъж - голяяямо благодаря.  Hug

# 7
  • Мнения: 1
Здравей,

Като видях въпроса ти, не можах да не ти отговоря. Училище "Гагарин" е мястото, с което свързвам доста голяма част от живота си. Освен че съм учила там, както и брат ми, майка ми преподаваше в училището 22 години, така че аз съм част от него от невръстна детска възраст. По-късно като студентка карах учителски стаж там.

Дори след като го преименуваха, то продължи да носи един особен дух, който ми е много трудно да ти опиша. Но дотук със сантименталната част. Като всяко едно училище, и то има своите плюсове и минуси. Това, с което обаче е добро, е добри преподаватели (особено в начален курс), поддържана база, работа по проекти и много други.

Това, че ще имаш първокласник точно 2011 е страхотно, ще имаш възможност да го запишеш при госпожа Въчева, която е един от най-добрите и доказали се начални учители в София.

Пожелавам успех на теб и на детето ти,
Екатерина

# 8
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Екатерина, много ти благодаря.  Hug Hug Hug Супер ценна информация. Peace

# 9
  • Мнения: 7 161
Екатерина Аначкова, аз също ти благодаря, че се регистрира специално във форума, за да споделиш плюсовете на 138-мо СОУ.  bouquet

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Франческа, аз пак да те помоля да напишеш какво точно не ти харесва в училището. Не се заяждам, просто наистина искам да знам, защото мисля, че е важно да се знаят минусите. Преди си споменавала, че не ти харесват хотелите, които училището ангажира за лагерите си. Това за мен не е сериозно. А и не касае конкретно нещата вътре в училището. Що се отнася до занималнята - ясно е, че няма да е за всички деца, навсякъде е така, пък и мен това също не ме интересува. Интересува ме какво точно в учебния процес и в дисциплината не е добре в това училище. Моля те, напиши го най-после, защото е важно да се знае. Само хвърляш бомбата, че е зле, а после отказваш да напишеш какво е всъщност зле-то.  Thinking

# 11
  • Мнения: 222
Моята дъщеря тази есен ще е първи клас и съм подала вече заявление в 138-мо. Мисля да опитам и в 31-во, въпреки че не сме им в района (обявили са списъци с улиците, които влизат в района на училището). Ако мога lulumba да ти използвам темата и да попитам коя от учителките, който ще поемат първолаците - Иванова или Сеизова или Патаринска е най-добрия избор. Държа на максимален педагогически подход към децата и дисциплина.

Да не е съвсем извън темата - имаме познато дете първи клас в училището, и според майката, учебника, който са избрали за сегашните първолаци е безумно написан. Какво имам предвид? Пример: материал за БЕЛ (не знам как точно се води в първи клас), думички разпръснати да се подредят в изречение и една от думите -петунии- написана по следния начин: 5унии. За мен това е недопустимо, особено за първи клас. Кой и как е избирал учебниците за тези деца?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 824
Пример: материал за БЕЛ (не знам как точно се води в първи клас), думички разпръснати да се подредят в изречение и една от думите -петунии- написана по следния начин: 5унии.

Не разбирам защо да е недопустимо?

(Моят син е втори клас в същото училище. Помня, че се забавляваше да открива скритите по този начин думички Simple Smile )

Сега да кажа за нещата в училището през моя поглед: това което първо ми направи впечатление когато го записвах, е че има постоянно видеонаблюдение и охрана, която (според мен) съвестно си изпълнява задълженията. Външни лица (родители) не се пускат даже във фоайето. Тийнейджърите, по-големите, ученици пушат и се събират на групички ИЗВЪН двора на училището. В двора обикновено играят малките ученици, а по пейките седят техните баби или родители Simple Smile . Аз лично съм спокойна за мойто дете докато е на училище.

За базата - мисля че е доста зле. Моят второкласник все още не е имал физическо в салона. В часовете по физ. възпитание и спорт децата играят в двора на училището. Незнам от кой клас ще почнат да ползват салона....
Другото неприятно нещо е че учат на смени. Само в първи клас са цяла година първа смяна. След това се редуват.

Според мен в началния курс на обучение не училището, а учителката е най-важна. Доволна съм от нашата. Няма толерирани деца. Отнася се еднакво строго към всички. Поощрява , когато трябва и често пуска шегички. Изобщо децата я обичат, но не й се качват на главата.
Имат доста домашни. Всяка година купувавме допълнителни сборници по математика и БЕЛ.

На въпроса "Иванова или Сеизова или Патаринска е най-добрия избор?"
Бяха ме помолили да проуча учителките, които поемат първи клас. За Сеизова чух от децата, че е доста строга и "намръщена". Незнам доколко е вярно. Една майка ми препоръча учителка, чиято фамилия започва с Ч. (за съжаление не я помня чялата)

Това е от мен Simple Smile Успех на първокласниците  Grinning

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Елл,  Hug Това за многото домашни и аз съм го чувала. В интерес на истината играта на двора на открито пред занимания в затворения физкултурен салон на мен лично ми допада. Децата поне ще бъдат на въздух. Но това си е мое лично мнение де. Може би, защото дъщеря ми спортува разни неща и ще продължи да ги спортува и като ученичка. Затова и не се притеснявам толкова от часовете по физическо. Но за други родители това може да се окаже проблем. Виж, лошата база е вече кофти нещо. Thinking

# 14
  • Мнения: 7 161
Една майка ми препоръча учителка, чиято фамилия започва с Ч. (за съжаление не я помня чялата)
Става въпрос за г-жа Чорлова. Гласувам с две ръце за нея. Много си я хвалеха децата и родителите.
След години съжалявах, че не я избрахме за дъщеря ми.

В по-преден пост споменах г-жа Въчева. Лично я бях препоръчала на моя приятелка и до ден днешен ми е благодарна за това.
Що се отнася до г-жа Сеизова...тя ни беше класен ръководител.
Препоръчвам я, но с известни уговорки. Много добър преподавател и педагог, отдаден на децата.
Има обаче няколко неща, които не харесвах и ако трябва да избирам пак, бих се поколебала.
Това са лични неща и ако някой се интересува мога да ги споделя само на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт