Уреаплазма

  • 291 792
  • 915
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 24
Здравейте, като препатили с тази гадина искам за се допитам до вас. Предписаха ми азакс 500 пих го 5 дни и сега чакам да дойде време за контролен. Пили ли сте този антибиотик ( този ми предписаха защото тази съставка излезе на антибиограма) и ако сте имали симптоми по време на приема ли изчезнаха или постепено, защото моите са парене и намаля но не ва 100 процента? Другия ми въпрос е след като се излекувам ( дано стане сега с първия курс) и ако съм нямала полови контакти или имам с незаразен мъж, може ли пак сама да се появи на изследване ?

# 331
  • Мнения: 106
Някой от вас лекувал ли се е в кожната клиника към Александровска болница и правят ли там PCR изследвания за уреаплазма и микоплазма? Май вече ще се ориентирам натам да се лекувам, че след повече от година не мога май да се излекувам.

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 389
mami778, ние не сме имали никакви симптоми. Именно за това беше много учудващо, че имахме положителен тест, но явно това е обичайно при уреяплазмата.
 Най-добре да си направиш повторен тест след курса и тогава да имаш полови контакти. Не забравяй, че и ти можеш да прехвърлиш тази бактерия на партньора.

# 333
  • Мнения: 1 782
Здравейте, като препатили с тази гадина искам за се допитам до вас. Предписаха ми азакс 500 пих го 5 дни и сега чакам да дойде време за контролен. Пили ли сте този антибиотик ( този ми предписаха защото тази съставка излезе на антибиограма) и ако сте имали симптоми по време на приема ли изчезнаха или постепено, защото моите са парене и намаля но не ва 100 процента? Другия ми въпрос е след като се излекувам ( дано стане сега с първия курс) и ако съм нямала полови контакти или имам с незаразен мъж, може ли пак сама да се появи на изследване ?

mami778 ,

И на мен ми предписаха Азакс 500 мг по 1 на ден - но за 12 дни ???? Плюс еднократно Гиназол крем - против гъбички от антибиотика. Сега като гледам по колко дни е терапията на всички , направо се чудя каква е тази конска доза .... Първоначално тръгна да ми дава друг антиниотик + някакви глобули за гъбичките, Но след като й казах, че не се пазим и не се знае какво е станало по празниците - ми предписа Азакс. На всичкото отгоре в началото не разбрах, че и мъжът ми трябва да се изследва. Разбрахме се с док, че щом аз го имам най-вероятно и той го има. Та сега се тъпче и той милия с Азакс-че всяка вечер. Казаха ни 2-3 седмици след последното хапче да идем на контролен. Изследваме се в инвитро клиниката в Плевен при д-р Панева.

Малко тъп въпрос ще задам сигурно, но .... какво смятате за оралния секс по време на лечението ?

# 334
  • Мнения: 1 782
Момичета,

Споделете имали ли сте някакво течение, по време и след приема на антибиотика ???

Че аз преди това нямаш нищо, сега течение ми се пови Sad Sad Sad

В неделя изпихме последното 12 хапче, още от събота нещо ми се появи и сега продължава Sad  newsm78

Нормално ли е ? Някой с подобен опит ?  newsm78 Confused Confused

# 335
  • Мнения: 36
здравейте,
радвам се,че открих темата и се надявам да ми е полезна, защото ми предстои борба с уреаплазма и микоплазма. Моят партньор имаше дискомфорт и парене след уриниране и след консултация с уролог направи изследванията и се оказа, че е носител на микоплазма. Излекува се/не помня с кой АБ/, но следващата контрола беше чиста.
Когато му откриха това бях бременна в 8м. и моят гинеколог ми каза,че не е безопасно да се вземе секрет по време на бременността и че щом няма отлепяне на плодния сак или спукани околоплодни води не съм носител. За съжаление му се доверих и родих естествено, два дни преди термин.
Тази седмица ми взеха цервикален секрет и изолираха мико и уреаплазма. Единственият симптом, който имам е парене във влагалището. Сега съм в паника, защото не знам дали съм предала тези бактерии на детете си при раждането. Не мога да започна и лечение, защото кърмя, а бебето е на четири месеца и половина и има нужда от млякото ми.
С вързани ръце съм, но засега мисля да излезвам бебка като дам урина й.

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 389
здравейте,
радвам се,че открих темата и се надявам да ми е полезна, защото ми предстои борба с уреаплазма и микоплазма. Моят партньор имаше дискомфорт и парене след уриниране и след консултация с уролог направи изследванията и се оказа, че е носител на микоплазма. Излекува се/не помня с кой АБ/, но следващата контрола беше чиста.
Когато му откриха това бях бременна в 8м. и моят гинеколог ми каза,че не е безопасно да се вземе секрет по време на бременността и че щом няма отлепяне на плодния сак или спукани околоплодни води не съм носител. За съжаление му се доверих и родих естествено, два дни преди термин.
Тази седмица ми взеха цервикален секрет и изолираха мико и уреаплазма. Единственият симптом, който имам е парене във влагалището. Сега съм в паника, защото не знам дали съм предала тези бактерии на детете си при раждането. Не мога да започна и лечение, защото кърмя, а бебето е на четири месеца и половина и има нужда от млякото ми.
С вързани ръце съм, но засега мисля да излезвам бебка като дам урина й.

Според мен най-важното е че бебето се е родило здраво и на термин, защото тази бактерия застрашава бременността. Най- добре се консултирай с лекар как и дали да се изследва бебче и дали да почваш лечение. Много е хубаво, че кърмиш, но ако по-дълго време имаш тази инфекция, може да ти нанесе поражения на репродуктивната система...

# 337
  • Мнения: 36
bambucha_85,
благодаря за отговора.
Сега във вторник ще говоря с лекаря си , защото чакам и резултат от цитонамазка, дано поне там са добре нещата, че ще ме довършат.
Ще пиша пак

# 338
  • Мнения: 41
Здравейте на всички в темата, които са имали неприятната среща с гадината уреоплазма. Аз също имах такава преди около година и половина. При мен отрицателния резултат беше налице още на първия тест след едномесечно лечение с АБ и за щастие, сега, след още 2 теста, съм - (микоплазма, уреоплазма , хламидия) При мен симптомите бяха бяло течение, придружено с лека миризма и гинеколога ми още на прегледа видя, че имам някаква бактерия. Може би съм от късметлийките, защото като чета коментари как с години не могат да се отърват от нея и лошо ми става, но явно това си е до организъм. Може би засилването на имунитета също е от значение. При всички положения, мисля, че при втори положителен резултат след лечение е добре да се направи биограма на антибиотика. На мен такава не ми беше направена, но явно са ми били изписани правилните антибиотици. Дано не е била дълго в мен гадината и не е нанесла сериозни щети. Пожелавам на всички отрицателни резултати и най-важното бъдете упорити и правете редовно прегледи.

# 339
  • Мнения: 36
здравейте!
Резултатът от цитонамазката ми не е добър - трета А група. Д-рът ми нямаше особено време да ми обясни, но ми каза че няма да прави засега колпоскопия и биопсия, да съм минела курс със Сумамед и след това да отида за нов цервикален секрет и цитонамазка. Доколкото четох назад в темата този АБ не е помогнал особено, но съм решила да отида при още един лекар за мнение.
Каза ми не е спешно да започвам лечение когато спра  да кърмя... Мен този вариант не ме устройва, защото все пак искам да обърна внимание на здравето си.  : ooooh!

# 340
  • Мнения: 1 782
Здравейте, тази гадина променя ли цитонамазката ???
Мислех, че това е изследване за ракови клетки при маточната шийка ...
Когато при мен изолираха уреаплазма, започнахме с парт да пием АЗАКС.

Някъде на последния ден от приема се появи друг проблем при мен, заради който отидох да си направя цитонамазка.
Казаха ми здрава шийка, 2 група, всичко е наред. Лек възпалителен процес, но може би заради уреаплазмата, за която разбира се беше твърде рано да изследвам.
Реших да изчакам трите седмици лечителен период от антибиотика и пак да повторя.
След трите седмици, в деня на контролата за уреаплазма, ми взеха и секрет за цитонамазка.

Уреаплазмата излезе отрицателна и при мен, и при партньора.
Цитонамазката излезе 1 група.  newsm78 Hug Simple Smile

Желая успех на всички в борбата !  Hug Hug Hug

# 341
  • Мнения: 41
здравейте!
Резултатът от цитонамазката ми не е добър - трета А група. Д-рът ми нямаше особено време да ми обясни, но ми каза че няма да прави засега колпоскопия и биопсия, да съм минела курс със Сумамед и след това да отида за нов цервикален секрет и цитонамазка. Доколкото четох назад в темата този АБ не е помогнал особено, но съм решила да отида при още един лекар за мнение.
Каза ми не е спешно да започвам лечение когато спра  да кърмя... Мен този вариант не ме устройва, защото все пак искам да обърна внимание на здравето си.  : ooooh!


 
 Здравей. Моят съвет е да отидеш за второ мнение и задължително да минеш преглед с колпоскоп, защото най-добре ще се види откъде идва тази трета а група.Разбира се, че трябва да обърнеш внимание на здравето си и точно този преглед ще ти покаже какъв е проблема, а доктора трябва да реши как да те лекува и какви изследвания да ти прави занапред. Лично аз нямам доверие на: "доктора ми няма време да ми обясни" и "трябва да минеш курс с Сумамед" Също така е добре да си пуснеш изследване за мико , уреоплазма и хламидий, както и микробиология, но на първо място отиди при добър специалист. Успех и дано всичко да е наред.

# 342
  • Мнения: 36
Вчера отидох за 2ро менение, естествено че няма да се доверя само на един лекар. Изписаха ми ваг. таблетки Гинексид за 10 дни. След курса ще пуснем нова цитонамазка. Ако е същата група биопсия и колпоскопия, ако е втора група след 3-4 месеца се прави трета последна цитонамазка.
За хроничната инфекция ми изписа доксициклин 2 опаковки. Засега няма да почвам лечение, защото ни предстои захранване, а и започвам да цедя и съхранявам кърма.

# 343
  • Мнения: 36
morningglory,
с кой антибиотик те лекуваха   newsm78

# 344
  • Мнения: 41
morningglory,
с кой антибиотик те лекуваха   newsm78

 Аз бях на 15 дневен курс с Вибрамицин, което е подобно на Доксициклин, Азакс 500 по 2 таблетки на 1, 7 и 14 ден и Полижинакс 16 глобула по 1 вагинално всяка вечер. За щастие след лечението съм си правила 3 пъти тест мико, уреоплазма и хламидий и трите бяха отрицателни. Дано и ти се отървеш от първия път. Ако се сетиш нещо друго, питай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт