Уреаплазма

  • 292 686
  • 915
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 13 966
Пих сетразин заедно с антибиотика, помогна, но знае ли се от кое е Simple Smile

# 316
  • Мнения: 106
Пих сетразин заедно с антибиотика, помогна, но знае ли се от кое е Simple Smile
Така е, дано не ми се налага още веднъж да лекувам това безсмъртно чудо, но все пак е добре да имам повече информация.

# 317
  • Мнения: 20
Засили имунитета. Веднъж попаднала в организма, тази гадина, моге да се роявява по всяко време. Засилване на имунитета и при двамата е решението.

Точно това каза и лекарката, която посещаваме - специалист по репродуктивна медицина и каза (цитирам): Забравете за нея за момента, повече изследвания няма да пускате засега, ако забременнеш - тогава". Това изказваме ме учуди, тъй като навсякъде чета, че забременяването с уреаплазма и другите хламидии не е препоръчително изобщо...

# 318
  • Мнения: 106
Нещо не ми е много ясна тази версия с имунитета. Нали е полово предавано заболяване и ДНК изследванията би трябвало със сигурност да показват, че си излекуван. Откъде ще се появи после пак? Или някой от партньорите не е бил излекуван, или го внася отнякъде. Нали знаете, че всички тези теории за предаване по битов път и т.н. са измислени, за да не се развалят семейства. Аз лично мисля в края на месеца пак да си правя изследвания, ще видим...

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Ние лекувахме. Аз бях положителна, мъжа ми не. Микробното число беше много ниско, но все пак минахме лечение. Комбинация от два антибиотика и контрола поне месец след тях. 9дни сумамед + 10 дни друг АБ. След месец вече нямаше следа. Много рових из нета за лечението. И проучвания показват, че има две или три групи АБ, които вършат работа.
И аз мисля, че имунитета няма нищо общо. Или се внася или лечението не е било успешно.

# 320
  • Мнения: 20
Момичета, искам да питам вече излекувалите си и препатили от Уреаплазма дали в периода между свършвване на курса с антибиотици и контролното изследване за наличие или отсъствие на гадинките сте правили секс? Ние стриктно спазвахме въздържанието по време на лечението и се чудя дали да не го удължим още докато мине контролното изследване.

# 321
  • Мнения: 106
Момичета, искам да питам вече излекувалите си и препатили от Уреаплазма дали в периода между свършвване на курса с антибиотици и контролното изследване за наличие или отсъствие на гадинките сте правили секс? Ние стриктно спазвахме въздържанието по време на лечението и се чудя дали да не го удължим още докато мине контролното изследване.
Ние правим с презерватив, но все още се чудя какви изследвания да правим на мъжа ми. Предишния път правихме на уретрален секрет и уж бяха отрицателни, пък пак се появиха. сега се чудя и мая, докторката вдига рамене и май вече загубих надежда. При нас е микоплазма, неизтребимо е това чудо...

# 322
  • Мнения: 13 966
При всички случай е по-добре да се въздържите, вместо да рискувате нова инфекция. Цяла година на почивки я лекувах тази уреаплазма и едва наскоро видях отрицателния резултат  Simple Smile

# 323
  • Мнения: 106
Еякулат ли, какво препоръчваш за изследване при мъжете?

# 324
  • Мнения: 13 966
Мъжът ми изследва еякулат, дадоха ни стерилен контейнер и го занесохме от в къщи.

# 325
  • Мнения: 106
Така мисля и аз да направим този път, явно уретралният секрет не върши работа.

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Здравейте и в тази тема! На ММ изследванията му показаха, че сме положителни на уреаплазма. Д-р Стаменов не се впечатли особено, което мен ме успокои. Сега правим двуседмичен курс с АБ (доксициклин) и стискам палци след това да я няма тази бактерия/паразит.

# 327
  • Мнения: 13 966
bambucha_85 при мен точно този антибиотик имаше ефект, но го пих със сетразин. Ако искаш и ти си го купи за да подпомогнеш изтребването на гадината  Peace

# 328
  • Пловдив
  • Мнения: 389
bambucha_85 при мен точно този антибиотик имаше ефект, но го пих със сетразин. Ако искаш и ти си го купи за да подпомогнеш изтребването на гадината  Peace

Ами ще изчакам да видим какво ще покажат моите изследвания и какво ще каже доктора Simple Smile А на теб ставаше ли ти лошо от доксициклина? На мен вчера толкова лошо ми стана, че направо не знам как ще издържа още 10 дни... Както се казва не е сигурно, дали ще уморим паразита, ама мен почти сигурно ще ме умори Wink

# 329
  • Мнения: 13 966
Не съм имала странични ефекти от доксициклина, но по принцип алергичните реакции при антибиотици не са рядкост и затова не е зле да говориш с лекаря си.

Дано изтребите гадинката от раз  Peace

Общи условия

Активация на акаунт