СЕПТЕМВРИ'09, тема 12

  • 16 746
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 655
добро утро Hug

мам ма,страшна е сладуранка малката Heart Eyesа баткото колко е грижовен,страшна работа Laughingобщия албум ни е в снимка.бг Peace

бамба,до кога ще те чакам да сложиш кафето,а Naughty Naughty


за мен дилемата "кисело мляко или не" не е до парите Peace Peaceимам приятелка,която наистина са страшно богати,нямаше кърма и му даваше домашно квасено мляко,а после и купено от магазина Peace Peace


въпрос е на лична преценка Peaceно ако нямаш пари,какво да правиш,все пак не му даваш в устата сода каустик,а кисело млякоPeace



Ицко съм му дала да пие кисело мляко на 7-8 месеца,защото тогава ни се натрупаха 2 кредита на фирмата ни/майчинство 180 лева ooooh!/ и на моменти не издържахме Sad.ама съм му квасила само 10 пъти,защото просто нямах време да квася-изпити,готвене,чистене,излизане с детето Crazy Crazy Crazyа си иска време-да намеря домашно мляко,да ходя да купя,да го подквася Grinningкогато почнахме да купуваме му давахме  'Боженци' кисело мляко,не съжалявам и не мисля,че детето ми не е на равнището на връстниците си,който са били на Аптамил Wink Wink Wink




за алергията към кравия белтък-ами аз ако видя,че не му понася,то е ясно,че няма да давам Winkно децата,правещи алергия към кравия белтък,се изриват и от АМ Wink Wink

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 09:20 от nahodkata

# 691
  • Мнения: 277
Как карате сутрин без кафе, не знам Wink Това от мен: Понеже чета Le Monde...

За кислото мляко, Бу е права, ако някой пуши. Но на сестра ми случаят не е такъв - никой не пуши, въпреки това нямат пари, имат домашно кисело мляко, домашна тяхна си крава, която си пасе на свобода на село... Но за кредит... аз не бих теглила. Че ако за храненето тегля, за другите неща какво остава... а и нали и този кредит трябва да се връща? Не знам, явно Бу не е имала крайни финансови проблеми, което е много радостно. Дано никой няма, но, повярвайте, трудно се гледа дете с 330+80 лв на месец, както аз си отгледах Ина, на квартира... Така че, както се казва, на чужд гръб и 100 тояги са малко. Аз бих си го хранила с кисело мляко. Ако няма алергии - няма проблем  Peace И пак казвам(е) - личен избор, лична отговорност, личен/частен казус!

# 692
  • Мнения: 221
Добро утро и от мен.Отивам да чета че сте писали доста

# 693
  • Мнения: 183
Добро утро момичета! Тази нощ най-накрая се наспах. Да не помислите, че Сами не е ял през нощта?  Mr. Green Не, яде даже два пъти - в 3 часа и в 5.30, но пък яде почти насън и не е плакал въобще. Еее то било хубаво. Каката също спа по-спокойно, че по принцип много се върти през нощта, та общо взето се будих само няколко пъти тази нощ.

Днес мъжът ми няма да ходи на работа, че трябва да водим Сами за третия Пентаксим. Дано не плаче много миличкия.

LaDiDa, много хубава новина, представям си как се вълнуваш.  Grinning Напълно заслужаваш този подарък, да не забравиш да се похвалиш когато разбереш и дестинацията на това пътуване. А и щом можеш да вземеш мъжът ти с теб, ще бъде като истински меден месец.  Flutter

pocahontas80, написаното от LaDiDa е точно това, което бих те посъветвала и аз. Не чакай мъжът ти да се чуди как да овърта пред майка си, вдигни телефона и съвсем човешки обясни на жената, че в момента си под голям стрес заради превода и сроковете, които те притискат, затова момента не е подходящ да идва. Кажи й, че си изнервена и може да си го изкараш без да искаш на нея, така няма как да ти се обиди. На твое място и аз не бих приела някой в дома си, много мразя някой да ми се мотае в краката и без да имам такава работа като теб. Най-добре се чувствам сама с малкия, хем и аз съм спокойна, а оттам и той. С моята свеки и аз действам директно, казвам й точно какво мисля и тя вече не ми се обижда, дори напротив - в момента сме много близки и тя винаги се съобразява с това, кога да дойде да види малкия.

За киселото мляко съм твърдо против. Когато ми спря кърмата с Хриси (в края на втория месец), по съвет на тогавашната ни педиатърка дадох кисело мляко, че "било по-добро от АМ".  #2gunfire И аз глупачката се доверих сляпо на тази жена и започнах да храня детето с кисело мляко. След няколко дни забелязах кървави жилки в изпражненията. Веднага позвъних на въпросната педиатърка и тя ми каза, че си внушавам. Обаче при всяка следваща смяна на памперса, продължавах да виждам кръв. Направо побеснях на безхаберието й и спрях киселото мляко. Порових се из книгите и сама взех решение да купя АМ което е ХА. И така я храних с хипоалергенно до годинката. Така че това, че някое дете не е проявило алергия към кравето мляко, не означава че в този случай това е прекрасна храна за него. Затова не си правете експерименти със здравето на децата си.

# 694
  • Мнения: 277
Киарра, не става въпрос за прекрасна храна, а за ЛИПСА НА ИЗБОР! Радвам се, че тук няма такива майки и семейства... Радвам се, че не знаете какво значи наистина да нямате пари!!! И не ви пожелавам да го разберете!  Naughty

# 695
  • Мнения: 183
МаммаТ, точно тогава ние бяхме много зле финансово, точно затова първоначално се зарадвах на новината, че мога да давам кисело мляко на Хриси. Разбираш ли, ние живеехме с 400 лв. на месец, изплащахме кредит.... На няколко пъти идваха от Енергото и ни спираха тока, заради неплатена сметка. Просто като се сетя за този период и ми се доплаква. Спомням си, че поредния път когато дойдоха, за да ни спрат тока, аз излязох с бебето на ръце и ги помолих да не ни го спират, защото съм с малко дете. Ръцете ми се разтреперват като го пиша това, чувствах се като някоя мизерничка. Тогава хората се смилиха, но с уговорката, че до края на деня ще платим тока. Не ме питай как сме търсили пари назаем, за да можем да го платим. Мога още много да разказвам, с мъжът ми карахме месеци наред на ориз и картофи. Но естествено детето имаше памперси и АМ, това беше важното. Затова съжалявам, че се изказах толкова крайно, но вярвай ми, когато видиш, че си причинила нещо подобно на детето си от невежество, после дълго време не можеш да си го простиш. Надявам се, че не съм обидила никой с поста си.  Hug

# 696
  • Мнения: 39
Добро утро.Жорко ме побърка сутринта,събуди се в 4:30 рева сложих го в количката и заспа.След около 30 мин. пак рев айде пак в кошарата и накрая при нас.Като стане 5-6 часа сутринта и започва да ме разиграва.
MammaT Почти всяко семейство е имало финансови проблемини,докато бях  бременна се осигурявах и едва свързвахме двата края.Като дойде време да раждам се принудихме да изтеглим  кредит за да можем да си покрием разходите за болницата,бебетата и т.н.Сега пак не бих се замислила да изтегля кредит ако става въпрос за децата и най-вече да мога да им осигуря хубаво мляко,памперси и ваксини  всичко от което имат нужда.

# 697
  • Мнения: 493
Бу-Бу Имаш ли идея по нашия казус с пълеенето? Вече сме 10кг. Имаме 7 хранения по 140мл - 4 къмрма, 3 Ам.
А за киселото мляко че е по-ефтино може да поспорим. Една приятелка да, която за по-ефтино уж дава детско кисело мляко на сердика - 0,77лв на бурканче и сметнахме че за 4 дни излиза същото като да си купи 1 кутия Фризо или Нутрилон.

# 698
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Добро утро ,
днес от рано сте подхванали "хубава" тема .Аз съм давала кисело мляко (много пъти съм го писала) ,но за онези времена това беше нормално.Нямаше информация по темата ,че даже на Марин съм го смесвала с бисквити "Закуска" на двумесечно бебе  ooooh!.Сега няма да повторя понеже имам кърма ,а и да нямах имам възможност за купуване на АМ .
Сега един въпрос от мен към мамите които обличат от този тип бодита - .Не им ли се разголват раменцата ?

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
МаммаТ, точно тогава ние бяхме много зле финансово, точно затова първоначално се зарадвах на новината, че мога да давам кисело мляко на Хриси. Разбираш ли, ние живеехме с 400 лв. на месец, изплащахме кредит.... На няколко пъти идваха от Енергото и ни спираха тока, заради неплатена сметка. Просто като се сетя за този период и ми се доплаква. Спомням си, че поредния път когато дойдоха, за да ни спрат тока, аз излязох с бебето на ръце и ги помолих да не ни го спират, защото съм с малко дете. Ръцете ми се разтреперват като го пиша това, чувствах се като някоя мизерничка. Тогава хората се смилиха, но с уговорката, че до края на деня ще платим тока. Не ме питай как сме търсили пари назаем, за да можем да го платим. Мога още много да разказвам, с мъжът ми карахме месеци наред на ориз и картофи. Но естествено детето имаше памперси и АМ, това беше важното. Затова съжалявам, че се изказах толкова крайно, но вярвай ми, когато видиш, че си причинила нещо подобно на детето си от невежество, после дълго време не можеш да си го простиш. Надявам се, че не съм обидила никой с поста си.  Hug
kiarra, за пореден път съм съгласна с всяка една твоя дума! Има ли желание нещата се случват!
И написаното от Бу подкрепям! И на мен винаги ми е правело впечатление, че винаги, оправдаващите се с  "нямане", пари за цигари и кафе незнайно как успяват да си набавят.  Tired

# 700
  • Мнения: 53
Добро утро! Хайде малко да разведря болната на повечето българи тема за парите...

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
BebEshOnDeL, няма ли никакъв начин да намалиш храненията до 5 пъти на ден същото количество?  newsm78
Знам, че отстрани е лесно да се дават съвети, но примерно залъгване с вода, биба и прочие не действа ли?  Hug

# 702
  • Мнения: 16
здравейте, чета сега и какво виждам-спор за или против км  Simple Smile моята идея е, че детето само си прави избора. както при киара, детето не го понася-спираш. при мама т, при мене и при други пък понася, затова продържаваш да даваш. и да, бебешондел е права. те парите си идват същите. стасито много повръщаше. всеки път обилно, на фонтан и като навърши 4 м., на първия ден на 5-ия, го записах на дк. тогава с по-гъстата храна и киселото мляко започна да си прави килограмите, иначе ми беше по-слабичък. но за мен детето само си направи избора, защото дотогава беше на nan ar. а когато отказа да си пие адаптираното какво да го правя и хайде на киселото. да са ни живи и здрави децата, те сами си знаят.  Peace
 отивам да чета, може да допълня. хубав ден  Hug
 дриймс, нашите бодита са повечето от този модел. нямам проблем с голи раменца  Peace но може и да е до материя  newsm78

# 703
  • Мнения: 655

мама т,не се ядосвай мила,то народа го е казал"сития на гладния не вярва" Peace Peace Peace

# 704
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Вecитa  smile3532  разсмя ме .Много точно казано .
Момичета няма смисъл да се коментира темата .Всеки си знае какво му е в къщата .Аз също съм нямала пари на моменти и едва ли бих теглила заем ,а да купувам АМ поради простата причина ,че после и заем трябва да връщам и ще затъна още повече финансово .
Анита как сте днес ?

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 10:11 от dreems

Общи условия

Активация на акаунт