На кой кръстихте детето си?

  • 12 972
  • 343
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 68
И аз съм чувала че не е хубаво.

# 61
  • Мнения: 798
Избрахме имена за децата си, които на нас двамата ни харесват  Peace
Родителите ни предварително бяха казали, че не държат да спазваме тази традиция, така че съм им благодарна, че не се получи непрежение в тази ситуация.
Всъщност, когато синът ми се роди, с баща му още не бяхме постигнали консенсус за името му, и чак когато го видях, усетих кое име е неговото  Hug

# 62
  • Мнения: 68
 smile3501 Така е най-добре

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И ние избрахме имена на децата си, които и на двамата ни харесват.

Дъщеря ми е кръстена на майка ми, която според мен има прекрасно име. Синът ми е кръстен на прадядо си по бащина линия. Никой не се е месил при взимане на решенията за имената. Никой, освен мен и баща им, нямаше право на глас. И никой от роднините ни не примира от трепетно вълнение, защото някой носи името му. Аз бях тази, която държеше децата да носят тези имена, аз държа на традициите. Но е странно, че нямам желание друг да носи моето име примерно. Странно!

# 64
  • Мнения: 1 213
Синът ми е на майка ми и баща ми,но по желание на свекърва ми,защото много харесвала името/искала да кръсти едно от децата си така,но не могла да излезе на глава с роднините/.Двете страни са доволни.
Дъщерята я кръстихме на свекървата.

# 65
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 785
По принцип на свекъра Емил-Елица.Исках на майка ми,но тя каза че след като живеем с родителите на мъжа ми е редно на тях.Живот и здраве второто на мама.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Взехме първата буквичка на двамата дядовци - М.

# 67
Големият ми син е кръстен на свекъра не, че той се трогна кой знае колко #Cussing out, а малкия на двете баби, защото имената им започват с една и съща буква. Но никой не ни се е месил в избора на имена, така решихме двамата със съпруга ми. Ако някой ден и аз стана баба и свекърва, не бих се бъркала в избора на име за внуците Joy

# 68
  • София
  • Мнения: 1 621
На никой. Избрахме име, което ни харесва и на двамата. Peace

# 69
  • загубено
  • Мнения: 6 602
Синът ми носи името на баща си.
Никой не ми е правил фасони и подмятания.
Но и да се опитат знаят ,че не минават такива неща при нас.

# 70
  • Мнения: 15
Все още не съм семейна и нямам деца, но смятам, че няма по - хубаво от това, да кръстиш детето си на баща му.
И аз съм чувала, че не е хубаво да се кръщават на починали, но се отнася само за първото детенце.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Кръстихме дъщеря ни на майка ми-Мария.

# 72
  • Мнения: 68
 За Летен дъжд: Ти си първия човек, който мисли така. Но все пак не бързай. Защото не знаеш какви хора ще са ти свекър и свекърва Wink.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 14:10 от Cvety_Nikolova

# 73
  • Мнения: 15
Цвети Николова, така е, но каквито и да са, родителите трябва да вземат решение за имената на децата си. Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 44 354
Какво значение има какви ще са свекърите или  тъстовете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт