За диваните... и покриването им?!

  • 51 070
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
бе то наистина дивана не е вечен, ама и консуматив не е...как да кажа на майка ми да си сменя дивана при изцапване, като такъв струва 2000, а заплатата и е 300? LaughingДори да не е всяка година, да е веднъж на 5 години-пак не става, както и да и го сметна. Crazy

# 46
  • Мнения: 364
Ненавиждам *опаковани* неща вкъщи!
Диваните са кожа и се поддържат лесно..

# 47
  • Мнения: 4 965
Доста от вас писаха, че не покриват, а като се изцапа- свалят дамаската и перат. А ако няма такава екстра?!
...

Нашите дамаски се свалят, но в противен случай бих ползвала перящата прахосмукачка /така си пера дори матраците на леглата/.
Ако пък не става, смяна и това е. Не искам да робувам на вещи.
Баба ми преди години не даваше на дядо ми да сяда на едни трапезни столове - е, дядо ми изгни вече 10 г., но бабката си пази столчетата...
Нямам подобни амбиции - вкъщи нови мебели се купуват доста често /особено тези, които ми осигуряват удобство, защото рядко ползваните нямам желание - кухненските ми шкафове плачат буквално за опаковане от Кристо, но диванът го обожавам/. Peace
Покривка дори и на маса слагам рядко. Искам да ми е удобно и хич не ми пука.

# 48
  • Мнения: 1 568
Не ги покривам Naughty
Мразя карета,покривки,китеници,покривала,одеала,килими и разни такива.
Фен съм на естествената кожа и дървото.

# 49
  • Мнения: 122
Да си покрия дивана... никога...  Sick

# 50
  • Мнения: 31
 dance не покривам нищо.... Mr. Greenголотата  е муза за душата

# 51
  • Мнения: 5 710

Против 'цапане' аз използвах какво ли не - парочистачка, някакви спрейове, които по-скоро мажат, отколкото чистят и т.н.

Решението е професионална фирма за почистване на мека мебел.
У дома викам два пъти годишно.
Чисто и цветно е.


Знам какво е решението, но в Италия този тип услуги са скъпи, по-евитно ще излезе да сменям дивана на 2 години.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 209
От отбора на мразещите да покриват.
Всъщност настоящите дивани си взехме, когато детето ни беше на около 5 месеца, та успяхме да прозрем какво ги очаква и предвидливо ги взехме тъмно кафеви и кожени (а аз исках бели кожени).
Давам си сметка, че доста умно сме постъпили  Laughing

# 53
  • Варна
  • Мнения: 957
Без покривала, но всяко удоволствие се плаща - ще викаме фирма за почистване скоро.
Майка ми си купи скоро бели дивани. Не може да не знае какво ги чака. Притеснена съм, че ми намеква нещо.

# 54
  • Мнения: 122
Без покривала, но всяко удоволствие се плаща - ще викаме фирма за почистване скоро.
Майка ми си купи скоро бели дивани. Не може да не знае какво ги чака. Притеснена съм, че ми намеква нещо.

Хора спокойно бе... и в къщи сме с бели и ви уверявам, че не са посивели... поразровете се малко и ще видите, че има начини с които и сам можеш да си почистваш мебелите с доста голям успех...

# 55
  • София
  • Мнения: 6 810
Не, не покривам. За жалост. Диванът ни е претърпял какво ли не. От разливане на супи, сокове, Кока Кола, кафе, до повръщано от болно бебе и да не задълбочавам...Два пъти викаме фирма да го чисти - е, нов не става....Да се бях сетила да му купя шалте, ама на... не съм. Трети път няма да викаме фирма, ще го сменим, защото претапицирането струва колкото нов диван.  Confused
Интересно ми е тези, които нямат малки деца, диваните им не са със свалящи се калъфи и заплатите не им пзоволяват честа смяна на мебелите...дали биха се изказали пак толкова негативно за шалтетата. Не говоря за китеници и родопски одеала, а за шалтета и калъфи, предназначени точно и само за покривала на мека мебел... Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 212
Без покривала, но всяко удоволствие се плаща - ще викаме фирма за почистване скоро.
Майка ми си купи скоро бели дивани. Не може да не знае какво ги чака. Притеснена съм, че ми намеква нещо.

Хора спокойно бе... и в къщи сме с бели и ви уверявам, че не са посивели... поразровете се малко и ще видите, че има начини с които и сам можеш да си почистваш мебелите с доста голям успех...
На старата ми работа имахме едни черни кожени канапета,които чистехме веднъж в месеца със специален препарат за кожа и направо лъсваха. Но не знам как се казва препарата newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 6 810
Според мен естествената кожа е най-лесна за поддържане.  Laughing

# 58
  • Варна
  • Мнения: 957
Без покривала, но всяко удоволствие се плаща - ще викаме фирма за почистване скоро.
Майка ми си купи скоро бели дивани. Не може да не знае какво ги чака. Притеснена съм, че ми намеква нещо.

Хора спокойно бе... и в къщи сме с бели и ви уверявам, че не са посивели... поразровете се малко и ще видите, че има начини с които и сам можеш да си почистваш мебелите с доста голям успех...
Веднага ги споделяй, да ги кажа на мама, ако земе да ми се оплаква от паднали филии с лютеница, шоколадови пръстчета, отворени флумастери, бабиното червило и т.н, т.н. Сама се натиска да й гостуват внучките, ама ...бели дивани, има нещо гнило тука, мда...

# 59
  • Мнения: 122
Според мен естествената кожа е най-лесна за поддържане.  Laughing

Така... за бяла кожа ( и не само ) използвайте ето тези гъбички... не знам как се произнасят и затова направих снимка... но ако някой се заинтересува мога да разбера точното им наименование... израелски са, а ефекта е повече от добър... ето и сайт... www.sano.co.il


http://media.snimka.bg/5387/017029396.jpg

Общи условия

Активация на акаунт