Ролята на таткото в отглеждането на бебето

  • 20 906
  • 533
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Каква е най- удачната помощна таткото?

# 1
  • Мнения: 2 616
Не знам каква е причината да поставиш въпроса - дали искаш да разбереш малко (много) ли изискваш от вашия татко или се чудиш колко малко всъщност ти помага той, но за да издършиш с малко бебе у дома и да оцелееш през първите две години, таткото трябва да поеме наполовина грижите за бебето + да полага грижи за теб и да те отмение в къщата за най-елементарните неща. Ролята на таткото е ексвивалентна на тази на майката (с изключение на кърменето), а докато ти кърмиш (ако!) негова задача е да пооправи кухнята и да ти направи един чай, за да се отпуснеш и релаксираш малко.

Не е толкова страшно, когато бебето поотрасне малко всичко си идва по местата и ще започнеш пак ти да се грижиш за всичко и всички Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 310
Да сменя памперси, да къпе бебето, да го храни, ако не кърмиш, помощ в домакинството... Бащата си е равностоен родител и в колкото повече дейности се включва, толкова по-добре за всички.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 229
Да сменя памперси, да къпе бебето, да го храни, ако не кърмиш, помощ в домакинството... Бащата си е равностоен родител и в колкото повече дейности се включва, толкова по-добре за всички.  Peace

Много офф, но всеки път като ти прочета подписа и  #Crazy!

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз не мисля,че въпроса ти е за тук.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Бащата може да помага на майката във всичко . Той също е родител и детето е толкова негово ,колкото и на майката.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 130
Таткото може да помага във всичко, друг е въпросът дали има желание за това! Е, в кърменето надали може да помогне  Wink
Аз лично изисквах от мъжа ми да помага в храненето, смяната на памперса, преобличането и къпането. Смятах, че ще му подейства облагородяващо  Grinning

# 7
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 234
Бащата може да помага на майката във всичко . Той също е родител и детето е толкова негово ,колкото и на майката.

Абсолютно е така  Peace Въпроса е има ли желание и възможност  Confused

Когато дъщеря ми беше бебе, достатъчно щеше да бъде да я изкарва за около час. Сега пак ще ми е достатъчно да я изкарва на разходка, но за съжаление е прекалено ангажиран Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 17 596

Въпросът ми се струва... ами, безсмислен.
А каква е най- удачната помощ на майката?

# 9
  • Мнения: 6 713
Ами най-удачната му роля е да бъде родител. Да отглежда детето си наравно с майката.
Но това не значи непременно, че трябва да прави всичко наравно с нея. Моето дете си играе много хубаво с баща си, но например за приспиване аз съм тази, която е до нея.

# 10
  • Мнения: 1 796
Ами аз смятам,че бащата може да прави абсолютно същото като майката-нашия татко може да прави всичко,което мога и аз и смятам че така е редно,колкото аз съм родител,толкова е и той.

# 11
  • Мнения: 676
Защо да ПОМАГА!?  
От въпроса се подразбира, че основната отговорност и грижа е на майката. Струва ми се, че детето има родитеЛИ, а не родитеЛ. Т.е. таткото няма какво да помага - просто поема същите задължения като майката, нали това е и неговото дете? Вече кой колко грижи полага зависи от ангажираността, времето което може да си позволи да прекарва вкъщи и т.н.
Но като цяло винаги съм се чудела, защо трябва мъжете да помагат - нали и те са бащи, нали и те живеят в тази къща, нали и те се хранят, цапат....

Аз на мъжа си не му помагам в работата. Работя, колкото и той.

# 12
  • Мнения: X
Аз пък не мисля,че бащата и майката трябва да си поделят грижите около бебето.
Все пак той ходи на работа,а работата на майката към този момент е отглеждането на детето,нали затова е в майчинство.
Да помага-да,естествено!

# 13
  • Мнения: 5 022
таткото трябва да поеме наполовина грижите за бебето + да полага грижи за теб и да те отмение в къщата за най-елементарните неща. Ролята на таткото е ексвивалентна на тази на майката (с изключение на кърменето), а докато ти кърмиш (ако!) негова задача е да пооправи кухнята и да ти направи един чай, за да се отпуснеш и релаксираш малко.

И в същото време да ходи на работа от сутрин до вечер, ти наистина ли го мислиш това?
Не мисля, че при положение, че аз съм цял ден вкъщи трябва да е поделено отглеждането на бебето, а пък и къщата да оправя. В никакъв случай не казвам, че таткото нищо не трябва да прави, но това ми се струва прекалено.

# 14
  • Мнения: 3 929
Ако става въпрос само за бебето, а не като родител изобщо, мисля, че не би ми бил в помощ при отглеждането. За мен основната му роля в случая е просто да ми осигурява спокойствие и да се включва в обгрижването, когато имам нужда от помощ и когато има възможност да го прави, т.е. когато си е вкъщи. Иначе повече би ми бил полезен, ако се включва в домакинството. Винаги съм се чувствала по-добре и по-спокойна, когато аз се грижа за бебето си и когато то е при мен.
Разбира се, ако изяви желание и инициатива той да му сменя памперсите, да го къпе или друго нещо, няма да му откажа. Има пълното право и той да обгрижва детето ни, колкото и аз.

Общи условия

Активация на акаунт