Нов проблем 300 куб.вода на гл.водомер .

  • 7 333
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
Милинка, невъзможно е сам човек да изхарчи толкова вода за 1 месец /нормално е около 4 кубични метра/. Но има значение дали тази сметка е изравнителна, дали въобще е минавал инкасатор или кубиците са начислени служебно, дали е отчитан редовно водомера, дали са начислявани общи за сградата разходи на вода. Отчетете първо водомера, изяснете си тези неща и ако въпреки това разходът е много голям, направете проверка на измервателния уред.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 14:31 от Скубиду

# 16
  • Мнения: 931
а колко вода имат право да ми пишат служебно ако ме няма когато минават да отчитат за месеца?

Служебно се начислява само 1 месец и се пише консумацията от предишния месец , ако на втория мес не те открият са длъжни да оставят съобщение с посочен тел.номер за уточняване на удобно време за двете страни за отчет на водомера.

# 17
  • Мнения: 35
Милинка, извинявам се предварително за това, което ще напиша, защото най-вероятно няма да ти хареса, но го казвам от позицията на човек, работил във ВиК, точно по такива проблеми.
Ако наистина показанията на водомера са точни- права си, че възрастен човек не може да изразходи толкова вода умишлено, но е възможно да е неумишлено, т.е. да е забравила кранчето на водата, да й тече казанчето-така се навъртат кубици, че.... (не искам да обидя никой - казвам го от опит). Разбира се винаги съществува вероятност и водомера да е повреден.
Дано последното е вярно, но има и нещо друго - дали тези 130 кубика са минали и през главния водомер? Имам предвид, сбора на миналите кубици през спомагателните водомери, дали е равен или по-малък от кубиците отчетени по главния.
Дано успеете да намерите истината.

Общи условия

Активация на акаунт