Расте и хубавее, ЯНУАРЧЕ като слънце грее

  • 68 113
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 521
Здравейте пак! Simple Smile
Стефан е добре със зъбите. Официално не съм го водила на 'доктор за зъби', както той нарича зъболекарите, но имаме позната зъботехничка, тя ги оглежда от време на време, аз също редовно им гледам зъбките, а и не са се оплаквали от нищо.
За рождения ден мислих, мислих и накрая реших да им пратя фирма в градината да му организира партито - и без това ако каним деца, те ще са предимно от групата, вечер са вече доста изморени, а и съм ужасно разочарована от местните клубове и прочее, у дома пък ми е тясно и затова реших, че в градината и без друго ще им е най-забавно. Май натам се насочвам.
Аз съм бездетна от вчера и вече ми е мега скучно.  Rolling Eyes

# 346
  • Мнения: 520
здр.мами, искам да ви питам нещо - замисляли ли сте се кога смятате да пускате вашите малчугани на училище - на 6 и пол.или на 7 и полов. Аз самата го правя в момента, защото имам едно момченце, като вашите дечица и ще ми бъде интересно да чуя мнението на още някой?

# 347
  • София
  • Мнения: 1 056

Дани,

много зависи как се развива детето. Мисля, че е добре да поговориш с учителката му от градината за нейното мнение. Те най-добре могат да анализират нивото на детето.

Специално аз ще запиша Мъри предучилищна на 6 години(реално ще е на 6 г. и 8 месеца!), защото той вече може да чете думи, че и изречения, а съвсем отскоро започна и да пише освен думи и изречения. И ми се струва че си пада малко хиперактивен и ако го оставя за следващата година ще му е скучно и съвсем няма да могат да го накарат да внимава.

Снимах написаното от него:

http://ludmilana.snimka.bg/family/lyato-2010.518181.21787381

/в превод: "Моята книжка с картинки приказки сладки реди" - това е стихче което са учили на градината.

а тук е написал само че отдолу нагоре hahaha: "Тате, моля ти се намери ми някой контакт и сложи на елхата" и е нарисувал лампичките hahaha

http://ludmilana.snimka.bg/family/lyato-2010.518181.21787383

Сам си ги е писал. Понякога се скрива и написва нещо, после ми го носи да чета, или на баща си.

# 348
  • Мнения: 678
Браво на Мъри.Анджела не се занимава с писане.Може да пише само няколко букви,азбуката не знае.Аз не бързам,има време.Ще ходи на училище на 7г и 8 м.До тогава ще се научи.
Ние сме добре,тати е отпуска,Ади в къщи.Имаме 9 кученца.Зарито стана майка.
Посрещнахме Дядо Коледа на Летището....    
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs742.ash1/163453_15 … 202_6180701_n.jpg

# 349
  • Варна
  • Мнения: 2 378
dani777, зависи само от детето ти. Лично аз смятам Александър да си започне на 7 и половина. Роден е януари. Баткото е през декември и нямаше 7 като тръгна, имаше проблем с конструирането на речта и въпреки съвета на психолог да го отложа, не го направих. И не съжалявам. Има и обратните решения. Затова важно е ка се развива детето. Но не мислете, че първи класе само учене на азбуката и числата до 20. Има тооооолкова други неща...  Grinning

Успех в решението. Сигурна съм, че ще вземеш най-правилното.

Ние чакаме Дядо Ви. Александър не иска да си ляга и му е зор как господинът с чувала ще влезе пред леко отворения прозорец.  newsm78 Mr. Green

Весела Коледа на всички и ...чудни подаръци ...пак за всички-малки и големи.

# 350
# 351
  • София
  • Мнения: 615
Честито Рождество! Бъдете здрави и с късмет! Hug
Аз четох в една книжка, че е по-добре момчетата да тръгват по-късно, защото имали проблем с фината моторика и още нещо си ... но си е индивидуално. Ками оцветява много точно и старателно, помни като слон, а още бърка цветовете. Разпознава ги и ги ползва, но казва като тревата, като слънцето, като кръвта...по този  повод добрия старец му подари играта Колорама. Надявам се с нея да усъвършенства формите и да научи цветовете. Първоначално мислех, че съм го подценила с нея, но е забавна и играем цялото семейство, има много игрови варианти и става интересно.

# 352
  • Мнения: 690
Честита Коледа!!!

Пълен чувал със здраве и мноооого усмивки и щастливи мигове!

# 353
  • Мнения: 720
И моята снощи ме изненада с първата си написана пред мен думичка ... питах майка ми днес и се оказа че тя й е показвала
а инъче снощи като питах Мимито кой ти показа как се пише тази думичка , тя отвърна само "ами аз се научих сама"  Mr. Green
инъче аз съм я учила само чертички наклонени и прави , кръгчета, и някои от буквите...

цветето е бонус Laughing

# 354
  • Madrid
  • Мнения: 514
Самуил на испански си пише името,както и на учителката си-Ана.
На български го уча паралелно,че иначе ще изпуснем края,пък аз държа да го говори добре и правилно и да знае да пише.На български го пише с грешки все още.

Ето малко коледни снимки  Simple Smile
http://samyil.multiply.com/photos/album/33/Koleda#photo=1

# 355
  • Мнения: 2 126
Ха здравейте мили майчет аянуарки Grinning
Аз реших да напиша някой и друг ред,че съвсем се отклоних от отчетните темички.Но никой не е забравен и нищо не е забравено Wink,често си мисля за онези дни в които обсъждахме бременилските трепети и онзи януари 2006,когато едно след друго се появяваха нашите сладурчета Heart Eyes

Ще се включа по последните обсъждани теми:
Зъболекар - вече няколко пломби има Вяра,последната направихме миналата седмица.Незнам дали сме ветерани в ходенето на зъболекар,но лятото на 2009 се започна.Вяра е много послушна,не се оплаква - зъболекрката е много внимателна и фина жена.
Това с четенето на Мариян ме разби честно #Crazy Къде сме ние ooooh! Азбуката знае,но да чете даже не ми е хрумвало да започна да я уча.На Мърито едно огромно браво Hug
За РД не съм решила още,но предполагам че ще е както винаги в къщи с приятелчета,тук нямаме детски клубове Laughing

Всичко е добре при нас иначе,двете ходят на градина в една група,харесва им,хвалят ги госпожите аз съм доволна.Малката покрай кака си много дръпна и вече оцветява перфектно без да излиза от очертанията и въобще много добре се сработват двете.

Весело изкарване на Новата Година!
И ...да не забравим да сменим заглавието на темата от 4 на 5 -годишни Crazy,после на 6 и така...докато я изпишем Joy

# 356
  • Madrid
  • Мнения: 514

И ...да не забравим да сменим заглавието на темата от 4 на 5 -годишни Crazy,после на 6 и така...докато я изпишем Joy

Joy  Confused

Ами то като не се обсъждат много теми и никой не се включва и така се завъртяхме...за съжаление...аз също помня как ви четях тогава и ме беше срам да се включа в началото и едва пишех на кирилица  Simple Smile , а сега направо съм спец в писането  Laughing

# 357
  • Мнения: 2 126
Илиндичка,ние се кахърим за по един рожден ден през януари,ми ти два ще трябва да ги мислиш Grinning Проходи ли принцската?

Аз щях да пиша и за първокласничеството- мисля Вяра да я пусна на 7 навършени,пък ако видя че е много мераклийка може и на 6,8 да я пусна newsm78 Толкова ми се струва далечно това време,ама ще си дойде бързо и неусетно Crossing Arms

# 358
  • Madrid
  • Мнения: 514
Не е още  Laughing

А пък Самуил днес ме уби  Laughing Laughing
Пита ме като се съблича дали да си слагал и чурката  Embarassed за пране  Joy,направо ме сбърква понякога с неговите изцепки!

Нямам аз тези колебания за годините,тук имат друга практика-децата тръгват по календални години-тоест Сами ще тръгне на 7 и половина.Така в групата има деца с почти една година разлика,но така процедират и мен ме устройва.

# 359
  • Мнения: 690
Пожелавам на всички весело посрещане на празниците и много успешна Нова година!!!!  Hug

Когато имам малко време ще пиша повече...

Общи условия

Активация на акаунт