Расте и хубавее, ЯНУАРЧЕ като слънце грее

  • 68 108
  • 745
  •   1
Отговори
# 450
  • Madrid
  • Мнения: 514
Ехааа,честито,Пепиии!!! Hug Grinning Grinning

Много приятно се изненадах,лека и безпроблемна бременност!

# 451
  • Мнения: 678
Благодаря ти,ilindi4ka !

# 452
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Честито, Пепи! Много хубава и лека бременност! Кога ще чакаме бебчо?

Ние сме добре. В понеделник отивам с учениците си на лагер, та взимам и моите.

Хубаво лято на всички!!!

# 453
  • София
  • Мнения: 1 056

Здравейте приятелки!

Моля някой ако вече е проучвал как ще се процедира с детските градини, предучилищната и училищата да ми каже.
Нямам време тоя месец да ровя и ще съм благодарна ако някой даже и линк ми прати да прочета.

В смисъл, какво стана сега, тая есен предучилищна ли ще са нашите януарчета?
Или 3-та група само, която не се води предучилищна?
И, догодина когато са на 6,8 години ако родителят реши ли може да отиде в първи клас или да реши да повтаря предучилищната?

Учителката в групата на Мъри ме убеждава, че трябвало на 7 да го пускам на училище (7,8 всъщност), но той ако изкара една предучилищна е абсурд да повтаря същото...
Даже и не съм сигурна дали в първи клас ще му е интересно, защото той вече може да чете и да смята и въобще нямам идея как ще стои да слуша в час...

# 454
  • София
  • Мнения: 615
Трябва да са 3-та група сега, догодина предучилищна и на 7,8 г. в първи клас. Всички, които съм питала кое е по-добре за години за започване на у-ще, ми казват да го дам по-късно, особено за момче. Не дали могат да се справят със знанията, в това никой не се съмнява, а да "узреят" за концентрация и психически. Тук имаме майка-учителка, нека и тя да каже. Заради следобедното спане се замислям дали да не го дам предучилищна в у-ще, а не в градината.  Така че мисля, че имаме още "въздух".

# 455
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте, милички!

От доста време не съм писала, но често се сещам за вас!   bouquet  bouquet  bouquet

За училище - Алекс съм решила да си върви с набора, което ще рече тази година 3та група, догодина предучилищна и след това първолак! Със сигурност ще е най-големият в класа, но смятам че наистина ще е по-добре узрял до тогава, както казва Неда! Цял живот ще има да учи и работи - сега нека поживее, пък и при нас с тези говорни проблеми, определено е по-добре да изчакам.

Пепито  - ужасно се радвам за теб! Гледам февруарче чакаш! Страхотно!

Поздрави на всички и хубаво, и усмихнато лято!!!

# 456
  • Мнения: 690
И аз мисля Калоян да си върви с набора, нищо, че ще е най-голям с класа. Както казаха Неда и Лика има цял живот да учи и работи!

Лика, гледам и ти чакаш бебка! Честито и леко бременеене!

# 457
  • Мнения: 720
Пепито  Hug честито preggo и от мен, и от Мимито !!  
Трябва да са 3-та група сега, догодина предучилищна и на 7,8 г. в първи клас. Всички, които съм питала кое е по-добре за години за започване на у-ще, ми казват да го дам по-късно, особено за момче. Не дали могат да се справят със знанията, в това никой не се съмнява, а да "узреят" за концентрация и психически. Тук имаме майка-учителка, нека и тя да каже. Заради следобедното спане се замислям дали да не го дам предучилищна в у-ще, а не в градината.  Така че мисля, че имаме още "въздух".
И аз мисля да си вървим с набора , макар че е най-голямата , като гледам колко по-активни и отракани деца са в нейната групичка , даже повечето са по-едрички от нея ... Не съм я мерила скоро , но слабичка ми е , макар че на височина е добре. Доста е разсеяна понякога ... А за следобедния сън сме точно обратно на вас - всеки ден спи следобяд и то поне 2 часа  Whistling без да я приспивам , тя все намира къде да си полегне ... а  като я видя че спи няма да я будя , я   Mr. Green

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 22:59 от Мимито & Светла

# 458
  • Madrid
  • Мнения: 514
Ей,Лика,честита бременност!Какво ще си има Алекс,братче или сестриче?  Simple Smile

Тук си вървят по година на раждане,тоест Самуил ще е в първи клас догодина-2012/2013

# 459
  • Варна
  • Мнения: 2 378

За училище - Алекс съм решила да си върви с набора, което ще рече тази година 3та ....


Подкрепям напълно! Момичета, ако имате каквито и да е било въпроси по обучението на децата  до 4-ти клас-ще се радвам да бъда полезна.  Hug Александър също ще си върви с набора.

Бяхме на лагер на Беклемето. Беше чудесно. Моите момчета се чувстваха отлично. До 22 ч. играеха навън. Тази седмица ходихме малко на плаж при моите родители. Та така. Сега почивка у дома, че съм се затъжила за него.  Mr. Green Между  другото и строим една малка къщичка в близко село...

Ей,Лика,честита бременност!Какво ще си има Алекс,братче или сестриче?  Simple Smile


А?! Правилно ли съм разбрала?  Grinning

# 460
  • Мнения: 4 520
Ех, че е хубаво да виждам 'бременни' лентички! Лека бременност, момичета!  Hug

За училище - и ние няма да бързаме. Стефан сега ще е трета група.

На него вчера му падна първото зъбче /долу/. Мислех, че сме далеч още от това, но явно не сме. Simple Smile Много е сладък. Сутринта се събуди с паричка под възглавницата - ясен знак, че Феята е идвала и е взела зъбчето. Simple Smile

# 461
  • София
  • Мнения: 1 155
в нашата детска още април месец (или по-рано) ни дадоха да попълним молби (който иска) за предучилищна. Та Вики я преместихме и ще е предучилищна в градината тази есен. Люси, говори с директорката ви направо, щом г-жата не ви е толкова запозната, а и Мъри толкова напред  Grinning

# 462
  • Мнения: 640
 Hug Здр,мамчета...моето момче септември ще започне предучилищна в училище, а на 6,8г смятам да е първолак (живот и здраве)....вече чете,пише и смята елементарни нещица и върви доста едър...смятам,че едно дете си показва кога е готово за първи клас,а майката си го усеща най-добре:)

# 463
  • София
  • Мнения: 416
Здравейте и от мен,след много дълго отсъствие.Аз не съм решила още нищо за предучилищната.Имам още малко време до септември,защото директорката на ДГ ще е на работа тогава.Единственото,което разбрах от една учителка е, че ако искам Мартин да е предучилищна сега, трябва да си купя помагалата,защото не е включен в бройката за тях.

# 464
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Привет, след една разточителна морска почивка!

petenceto, ilindi4ka, McKitty - благодаря ви милички! Живот и здраве, панделки ще връзваме  Heart Eyes
sea womannewsm10 preggo

Момичета, едно въпросче - дали някой може да ми препоръча добър детски заболекар в София за Алекс? Уви имаме един - два кариеса и трябва да отидем, а какъвто и бъзлив, се притеснявам че няма да се даде лесно?

Общи условия

Активация на акаунт