Какви документи се представят за получаване нa покана за France?

  • 3 773
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 465
Blagodaria za saveta Mariakara,

za sajalenie sled otricatelniat im otgovor za detskite pomo6ti i muj mi smetna v internet /predpolagam 4e e sa6tia sait/ dali naistina moje ili ne moje da polu4avame takiva i se okaza, 4e mnogo pe4eli i niamame pravo - nad limita sme. Confused

# 16
  • Мнения: 1 194
Е, жалко, важното е че сте получили прима, не са мало пари.
Техните лимити са много ниски, аз получавам заради това че не работя , а мъжа ми е декларирам на минимална заплата. Иначе не знам дали нормално работеща двойка изобщо някога  е получавала нещо от тях. После разправят, че поощрявали раждаемостта. Наистина е така, но дават пари след третото дете. Ами първите две нали и тях трябва да ги храниш? Crazy

# 17
  • Мнения: 1 465
Иначе не знам дали нормално работеща двойка изобщо някога е получавала нещо от тях. После разправят, че поощрявали раждаемостта. Наистина е така, но дават пари след третото дете. Ами първите две нали и тях трябва да ги храниш? Crazy
Absolutno si prava - nie sme re6ili nai-mnogo 3 deca da imame /ako niamame problemi de/, ama az 6te si tarsia rabota vednaga bebo kato stane na niakolko meseca. Ako ne rabotia i az, o6te dve deca e nevazmojno da se gledat s edna zaplata, pak dori i samo edno. E to otkadeto i da go pogledna 6te e vse hubavo da si rabotia - ama rabota da se nameri de Wink

# 18
  • Мнения: 7 605
Аz декларацията на бремеността я пратих веднага и на CPAM и на CAF a от CAF сега ми я пратиха обратно беz никакво писмо, ама с формуларите които трябва да се допълват. Аz zнам какво да декларирам (или по то4но 6те дам вси4ко на данъ4ната ни адвокатка  Mr. Green) но не ми е ясно да ли има някакво zна4ение кого 6те пи6а подател на молбата и кого партньор. Или може би няма zна4ение?

А колко време се 4ака zа Carnet de grossesse или как там се каzва? От CPAM днес полу4их някакъв списък със zадължителните прегледи и кога трябва да се направят и пи6е да го нося списъка zаедно с карнето, е даа ама като нямам такова?  Thinking В петък съм на гинеколог zа голямата ехография и ми се иска да имам карнето до тогава, а 6те станат 3 седмици от както го 4акам  Sad

# 19
  • Мнения: 1 194
Аz декларацията на бремеността я пратих веднага и на CPAM и на CAF a от CAF сега ми я пратиха обратно беz никакво писмо, ама с формуларите които трябва да се допълват. Аz zнам какво да декларирам (или по то4но 6те дам вси4ко на данъ4ната ни адвокатка  Mr. Green) но не ми е ясно да ли има някакво zна4ение кого 6те пи6а подател на молбата и кого партньор. Или може би няма zна4ение?

А колко време се 4ака zа Carnet de grossesse или как там се каzва? От CPAM днес полу4их някакъв списък със zадължителните прегледи и кога трябва да се направят и пи6е да го нося списъка zаедно с карнето, е даа ама като нямам такова?  Thinking В петък съм на гинеколог zа голямата ехография и ми се иска да имам карнето до тогава, а 6те станат 3 седмици от както го 4акам  Sad

Не знам дали има значение, аз писах себе си за алокатер-нали аз съм бременната! EmbarassedМисля, че няма значение защото се декларират доходите и на двамата, но аз предпочетох да се занимавам с тези работи и посочих себе си. след това всичката им кореспонденция я водят с теб.
А Carnet de grossesse никога не получих Twisted EvilКазаха ми , че го били ...премахнали???Ако имаш carte vitale, то не ти трябвало, в картата ти била цялата информация за бремеността и за това от кога си 100 процента покрита от касат и т.н

# 20
  • Мнения: 1 465
Az polu4ih stiker4eta /samozalepva6ti se/, koito triabva da predstavia6 pri vsiaka konsultacia v bolnicata ili kadeto te preglejdat vednaj mese4no, a sa6to i v laboratoriata, v koiato ti praviat izsledvaniata /v laboratoriata mi gi iskaha/ i v bolnicata - sa6to, no ne vseki pat /daje i kato sam im gi predlagala niakoi pat ne gi vzimat - niamam dumi/.
A ina4e gi polu4ih 4ak kam sredata ili kraya na 4 mesec.
Na tiah ima obozna4ena priblizitelna data na vseki mese4en pregled " ot edi koia si do edi koia si data" i posle ima i stiker4eta gledam za samite konsultacii na bade6toto beb4e sled kato se rodi.

# 21
  • Мнения: 7 605
А Carnet de grossesse никога не получих Twisted EvilКазаха ми , че го били ...премахнали???Ако имаш carte vitale, то не ти трябвало, в картата ти била цялата информация за бремеността и за това от кога си 100 процента покрита от касат и т.н

Ама 4е специалисти, брееее  Rolling Eyes Ами тогава 6то го пи6ат в тоzи списък, 4е и в декларацията от гинеколога пи6е 4е 6те я полу4а. Ами като отида на друг лекар или се налага да отида в болницата няма да имам какво да нося, като пътувам със самолет съ6то няма да имам какво да покажа.....  Sad Поли, и ти ли няма6?

# 22
  • Мнения: 7 605
Az polu4ih stiker4eta /samozalepva6ti se/, koito triabva da predstavia6 pri vsiaka konsultacia v bolnicata ili kadeto te preglejdat vednaj mese4no, a sa6to i v laboratoriata, v koiato ti praviat izsledvaniata /v laboratoriata mi gi iskaha/ i v bolnicata - sa6to, no ne vseki pat /daje i kato sam im gi predlagala niakoi pat ne gi vzimat - niamam dumi/.
A ina4e gi polu4ih 4ak kam sredata ili kraya na 4 mesec.
Na tiah ima obozna4ena priblizitelna data na vseki mese4en pregled " ot edi koia si do edi koia si data" i posle ima i stiker4eta gledam za samite konsultacii na bade6toto beb4e sled kato se rodi.


Уф, такава глупост не съм 4увала, vive la France! Ами ако отида в 4ужбина, което при нас е много вероятно, и там ли да ми 4етат карт витал и там ли да дам стикер4ета? Пффффф.......а днес в лабораторията не ме питаха zа стикери  Thinking

# 23
  • Мнения: 1 194
Поля, и аз имах стикери, но не искаха д ми ги вземат newsm78 #CrazyМай точно веднъж в лабораторията като исках да си пробутам стикерите ми казаха, че вече всичко били премахнали newsm78
Иначе и аз много исках да си имам карне де гросес  със всички изследвания и тн, ама нейсе. Всичко го пзят в досието в болницата, не знам ако им бях поискала някакви данни примерно при пътуване какво шяха да ми дадат. Като знам колко беше зле следенето на бремеността... #2gunfire

# 24
  • Мнения: 1 194

Уф, такава глупост не съм 4увала, vive la France! Ами ако отида в 4ужбина, което при нас е много вероятно, и там ли да ми 4етат карт витал и там ли да дам стикер4ета? Пффффф.......а днес в лабораторията не ме питаха zа стикери  Thinking
Ох, грешно се изразих, в карт витал има информация , че си бременна, че трябва да те поемат сто процента от касат и други административни данни. медицинска информация няма Crazy

# 25
  • Мнения: 1 465

Ама 4е специалисти, брееее  Rolling Eyes Ами тогава 6то го пи6ат в тоzи списък, 4е и в декларацията от гинеколога пи6е 4е 6те я полу4а. Ами като отида на друг лекар или се налага да отида в болницата няма да имам какво да нося, като пътувам със самолет съ6то няма да имам какво да покажа.....  Sad Поли, и ти ли няма6?

Imam az - granci, vaob6te takova ne6to ne polu4ih, a i v moiata taka pi6e6e, 4e 6te go polu4a. Shocked
a v na4aloto do minalia mesec hodih vse v laboratoriata na 4ervenia krast tuk i tam mi iskaha redovno stikerite, no pri nas poneje postroiha moderen medicinski centar i gledam 4e i laboratoria napraviha /na 3 min pat pe6a mi e ot vka6ti/, ta poslednia mesec tuk si pravih izsledvaniata i ne mi iskaha stiker4etata /az gi predlojih de/. Estestveno biah s carte vitale.

# 26
  • Мнения: 7 605
Ха поzнай къде 6те се обадя о6те утре сутринта  Twisted Evil 6те настоявам, искам си карнето ина4е си искам парите обратно

# 27
  • Мнения: 1 194
Ще ме умориш Joy Joy JoyОтменили са го бе, жена!
Кажи после какво са ти отговорили.
ПС:Нали знаеш, че вече човек няма директен телефонен достъп до касата си на Securite sociale. Обаждаш се в някакв център там и ти дават обща информация. Ако искаш да говориш с хубавците от твоята каса-отиваш на място.
Аз веднъж се обаждах в този телефонен център, нищо не знаеха, забравих вече, нещо май за майчинството ги питах...

# 28
  • Мнения: 1 465
Tatian4e, znam samo 4e mai triabva da si aktualizira6 carte vitale - v tezi avtomati v bolni4nite zavedenia koito sa postaveni.

Последна редакция: пн, 03 окт 2005, 23:51 от Pollia

# 29
  • Мнения: 1 194
Tatian4e, znam samo 4e mai triabva da si aktualizira6 carte vitale - v tezi avtomati v bolni4nite zavedenia koito sa postaveni.

Да, задължително. Такива апарати има вече и в аптеките и в лабораториите.

Общи условия

Активация на акаунт