СЕПТЕМВРИЙСКА мама чака с нетърпение,сърчице да чуе с умиление!

  • 18 023
  • 699
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 304
Мислех да си трая до прегледа, обаче просто ще се пръсна по шевовете (пък и както каза някой по-преди надали някой ще ме разконспирира чак тук)...
На 7.01 видях двете чертички за първи път, на другия ден още един тест, пуснах си и кръвен в петък - 161.600, в понеделник пак кръвен 486.300  
Опитваме се да имаме бебе вече близо 3 години без успех. Този цикъл го чаках, за да си запиша час за цветна снимка (въпреки, че имам правена хидротубация) и следващото щеше да бъде ин витро на естествен цикъл, с цел диагностика на качествата на яйцеклетката и възможностите й за оплождане и имплантиране (защото по всички изследвания всичко изглеждаше наред). А не дочаках цикъл...  
За сега знае само таткото, на никого другиго не сме казали. Искахме да споделяме чак след като го видим на ехографа. Обаче прегледът ми е чак на 5.02. и нали се сещате какво нетърпение ме тресе.
По мои сметки терминът ми трябва да е на 13.09. На 30 години съм и това ми е първа бременност. (Още не мога да повярвам, че това наистина ми се случва.) Вие как реагирахте, като видяхте двете чертички?

Това написах в старата тема.
И за да си отговоря на въпроса - аз самата не мислех, че е станало, дори и след като ми закъсня, подозирах, че е някой неспукан фоликул, макар че съвсем ясно си усетих овулацията. Когато видях че има втора черта първо повтарях няколко пъти "Ебаси майката", простете ме за вулгарния език... Embarassed После се въртях насам натам из апартамента, така както изхвърчах от тоалетната с полувдигнати гащи, повтаряйки си, че това не може да се случва реално и накрая се сринах на пода и се разревах... Като си овладях малко хълцането се обадих на таткото... той не посмя да покаже някаква реакция, но ще му видя лицето на прегледа.

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 13:42 от Щица

# 61
  • Мнения: 413
Да се запиша и аз в новата тема.
Danielkka, много добре си се справила!   bouquet

Чета ви непрекъснато, но не ми се пише.Такъв мързел ме е налегнал. Embarassed
Само ми се спи, а трябва да работя... ooooh!

Щица, добре дошла!Леко бременеене и на теб. Hug
Аз нямах търпение и си направих теста в деня когато трябваше да ми дойде.Все още нямах закъснение, но имах някакво усещане, че този път е станало.В обедната почивка търчах до аптеката, направих го и зачаках.Стоях и си повтарях, че сигурно ще е една чертичка.Е, не беше. Simple Smile В продължение сигурно на 10-15 минути се гледах в огледалото и се чудех дали е истина.До края на работния ден сигурно съм го погледнала около 100 пъти, да съм сигурна, че не ми се е привидяло. Crazy
А таткото беше почти шокиран, ама там е дълга история. Simple Smile
Поля75, да ти е жив и здрав мъжа! Peace
Tommelise, успех на изпита! Peace

За ограниченията - аз по принцип не пия кафе и не пуша, та сега - нищо по-различно.А пък за секс да не чуя, толкова уморена се чувствам, че само да се добера до възглавница и отлитам. Blush
Я да ви питам - имате ли си коремчета?
Щото аз да, а по принцип съм 50 килограма.С първата бременност ми пролича чак 4-5 месец, а сега - нещо много от рано този път. Thinking

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 13:50 от Ember

# 62
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Мислех да си трая до прегледа, обаче просто ще се пръсна по шевовете (пък и както каза някой по-преди надали някой ще ме разконспирира чак тук)...
На 7.01 видях двете чертички за първи път, на другия ден още един тест, пуснах си и кръвен в петък - 161.600, в понеделник пак кръвен 486.300  
Опитваме се да имаме бебе вече близо 3 години без успех. Този цикъл го чаках, за да си запиша час за цветна снимка и следващото щеше да бъде ин витро на естествен цикъл, с цел диагностика на качествата на яйцеклетката и възможностите й за оплождане и имплантиране (защото по всички изследвания всичко изглеждаше наред). А не дочаках цикъл...  
За сега знае само таткото, на никого другиго не сме казали. Искахме да споделяме чак след като го видим на ехографа. Обаче прегледът ми е чак на 5.02. и нали се сещате какво нетърпение ме тресе.
По мои сметки терминът ми трябва да е на 13.09. На 30 години съм и това ми е първа бременност. (Още не мога да повярвам, че това наистина ми се случва.) Вие как реагирахте, като видяхте двете чертички?

Това написах в старата тема.
И за да си отговоря на въпроса - аз самата не мислех, че е станало, дори и след като ми закъсня, подозирах, че е някой неспукан фоликул, макар че съвсем ясно си усетих овулацията. Когато видях че има втора черта първо повтарях няколко пъти "Ебаси майката", простете ме за вулгарния език... Embarassed После се въртях насам натам из апартамента, така както изхвърчах от тоалетната с полувдигнати гащи, повтаряйки си, че това не може да се случва реално и накрая се сринах на пода и се разревах... Като си овладях малко хълцането се обадих на таткото... той не посмя да покаже някаква реакция, но ще му видя лицето на прегледа.


е пак се просълзих мн сладка история Simple Smile))))
аз ония ден като видях 2 те черти бях като замаяна ,казах ма мъжа -дай една вода.ВИнаги съм си мислела ,че когато забременея ще го разбера веднага .1 -я месец мислех че съм бременна ,да има не мн разочарована бях.То е мн малко вероятно да стане от 1-я път.Прочетох малко и разбрах ,че е мн труден процес.И си казах всеки ден ще правим бебе и като ми закъсня не мислех,че е станало просто като знам колко трхден процес е .НИе сме малко далеч от центъра ,а не ми се щеше да давам сумати пари в нашия кореком.Ама си помислих ,че ми закъснява от -10 градуса Simple Smile))).
Да ама не купих го почти на шега как така след 2 я опит ще стане.И седим с милото на масата и той само каза -има я 2 черта ,на мен ми прилоша и почнах да виждам замазано. Беше бледа и стана по-тъмна.  Отидох до съседката и я питах такава ли трябва да е . Тя потвърди - да. и така
РАзочарована съм че не разбрах по рано. е няма значение де
Simple Smile

# 63
  • Мнения: 304
А, да добавя - кафе не ми се пие, става ми лошо, дори само като го помириша. Докато още не знаех, че имам положителен тест се насилвах да пия кафе, като се чудех защо не ми е вкусно.
Не се усетих преди закъснението, защото бях малко настинала и отдавах усещането за отнесена глава на това. Пък простудата мина и замина, усещането си стои...
Със секса... абе малко ми е намаляло желанието, защото вечер съм като парцал и заспивам само като помириша възглавницата, но иначе сме малко по-внимателни, като че ли.
Ох, колко хубаво ми стана, че споделих... иначе наистина до прегледа щях да откача... броя не дните, ами часовете до тогава... Преди, като чаках овулация или време за тест пак ми е било нетърпеливо, но това сега е направо непоносимо.
А, пропуснах, като видях двете черти се втурнах за фотоапарата (любител фотограф съм), турих големия макрообектив с треперещи ръце и се мъчих после да фокусирам сума ти време... обаче успях, снимах го, че то нали след 10-тата минута не било достоверно... Rolling Eyes

Поля, честит рожденник! Да е жив и здрав и много много да те обича!

# 64
  • Мнения: 10
Здравейте майчета(ужас тръгнах да пиша добро утро).
Аз преди малко си изпих сутрешното кафе Embarassed. Голяма поспалана съм станала. За кафето да кажа – аз сутрин (на обед) си пия по едно нормално. Ако пия второ, си взимам безкофеиново. Само да напомня, ако пиете чайове, да не забравите, че повечето също съдържат кофеин.

Щица добре дошла! Много време си чакала. Много се радвам за теб! Hug

Аз секс си правя. Ако нямаш проблеми казват,че можело.
На мен освен гърдите, друго не ми расте още Laughing
Около мен всички занят. На нашите не можех да не кажа (майка ми каза на всички техни приятели ooooh!).
Забравих на какво друго исках да отговоря. Станали сме доста и още ми е трудно да запомня всички. Има достатъчно време и за това Laughing

# 65
  • Мнения: 158
Здравейте и от мен!

да добавя информация за първата страничка, имаше я в предната тема, но толкова инфо там - трудно се събира  Simple Smile
София, втора бременност

и искам да попитам нещо - понеже предпочитам още от началото да ме следи лекар, при когото след това ще раждам и днес цял ден седя и ровя за информация, накрая се спрях на д-р Богословова, изключително добри отзиви намерих за нея
иска ми се обаче да чуя нещо от първа ръка - някоя от вас посещава ли я, какви са условията в кабинета й, колко се плаща за проследяване или просто всеки път си плащаш и разни такива неща

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 568
Еееее  Heart Eyes, много е хубава историята на всяка от вас ..., мило ми стана ...  balloon Като се започна от Щица , ДОБРЕ ДОШЛА  newsm51..., после през всяка от вас споделила съкровенния момент ... , първия в който е било трудно да осъзнае положителния тест...  EFP ...
Та, рекох си, хайде и аз Simple Smile
След 10 годишно отлагане по-една или друга причина, решихме да действаме за 2-ри бебок. Подготвих се с тестове за овулация, овулационни календари, термометър, изчетох "света" във форумите и специализираните страници за това и започнахмеее...  newsm03 Имайки в предвид четеното и това, че за дъщеря ни ни трябваха 9 месеца, разбрах, че ще е доста трудно да се получи. Въпреки всичко бях много примерна и спазвах указанията и съветите. Усетих точно овулацията, уползотворихме я както трябваше:). Ден преди закъснението, още след първия месец, нямах търпение и си направих тест. Беше рано сутринта, детето спеше. Станах и го направих в тоалетната без да казвам на мъжа ми. Изчакох 5 минути в тоалетната... и когато видях 2-те чертички..., не можех да повярвам... Изкочих и аз по бели гащи, рошава, сънена, държейки теста, подскачайки около него повтарях тихичко:"две-чер-ти-чки-две-чер-ти-чки-две-чер-тич-ки..."  smile3535 Така при мен Simple Smile Бяхме много щастливи  newsm68
Сега нямам търпение да кажа на малката, но ще е в понеделник след прегледа, живот и здраве  Praynig  Но тя тия дни сякаш предусеща, все за бебета говори, как в класа само тя и още едно момиченце нямали братче или сестричка и ми е много трудно да мълча, но искам всичко да е ок  и тогава, за да няма разочарования... Тя го желае много силно. Може би без нея нямаше сами да се навием с мъжа ми за второ Simple Smile Както и да е !

# 67
  • Мнения: 10
Момичета да ви питам нещо. Записах си час за първата ФМ на 12 фев. Само в тази седмица имаше възможност. Въпросът ми е за броенето на седмиците. Аз до колкото знам се казва, че си в 8 сед., когато си на 7 сед. и някакви дни. Бъркам ли? По тези сметки на прегледа съм в 11. Но ако бъркам, ще съм в 10 и ще е рано. Просто ме беше срам да питам момичето по телефона. Аз първо исках в 13 сед. (по моите сметки) да отида. И тя доста озадъчено ме пита защо искам тогава. Та така не ми се смейте, но просто не знам Embarassed

# 68
  • Мнения: 1 427
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=744
Между 11 и 13г.с е най-добре, като се брои от първия ден на посл. менструация. Не знам защо момичето на регистратурата се е учудило  newsm78

# 69
  • Мнения: 2 222
Marina_Marinela, с теб сме с един и същ термин. Аз се записах за 16 Февруари - тогава ще съм 11 сед. и 2 дена и мисля, че е ОК, макар и в началото на разрешения срок. Но при теб ще си 10 сед. и 5-6 дни и дали няма да е прекалено рано. Нищо не пречи да звъннеш да попиташ, все пак си е важно, представи си че отидеш и се окаже, че е рано.

Pile76, аз съм била на преглед при д-р Богословова много отдавна, и то не за бременност - преди 12 години може би. Още тогава ми се видя много възрастна, сега не знам как е. Не че има значение възрастта толкова. На мен просто не ми допадна жената никак. Но така се случи, че няколко познати на сестра ми раждаха при нея и са много доволни  Peace Знам, че е отличен специалист, особено за нормално раждане (е, и за секцио сигурно). А че на мен не ми е харесала - аз съм си малко особена с лекарите, а и мисля, че съм от по-лигавите пациентки и не всеки лекар може да ме издържи  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 10
Аз точно това питам, когато си на 10 сед. и 5 дни, не се ли казва, че си в 11 сед. С месеците е така. В момента ние сме във 2-ри мес., но не сме го запълнили. Не знам  дали го обясних правилно.

Абе май е така, както си мисля
http://www.azibebe.com/index.php/novini/novini/kalkulator-za-bre … /menu-id-157.html
Сметнете си тук. На мен ми показва, че съм в 8 сед.

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 15:31 от Marina_Marinela

# 71
  • Мнения: 2 222
Аз те разбирам напълно и според мен ще си си в 11-тата седмица - тоест ОК за скрининга. Но не знам за лекарите да не е рано, това имах предвид Simple Smile

# 72
  • Мнения: 77
Здравейте момичета и аз си записах час за фм на24.02.Тогава ще бъда в 12г.с.при д-р павлова в клиниката на д-р Марков.Знаете ли нещо за нея ,дали е добра и т.н.

# 73
  • Словения
  • Мнения: 32
Момичета, колко много сте изписали само Mr. Green
Hug за новоприсъединилите се!   
Специални благодарности bouquet за труда на danielka. Резултатът е страхотен - новата темичка е много яка.
Май досега не съм казвала, че съм от Кюстендил, но от миналата година живея в Любляна, Словения.
Досега дочитах старата темичка и сега ще продължа с новата - доста "работа" ме чака като, че ли hahaha
Хубав остатък от деня ви пожелавам Grinning

# 74
  • Мнения: 15
Ехааа, че много сте изписали. Аз ще пиша по-късно или утре, че днес ми е най-ужасния ден. Само  Sick и не мога да стана от леглото. Точно се обадих на мъжлето да си идва, че вече ще изперкам.

 Hug от мен и до по после!

Общи условия

Активация на акаунт