А с какво си подхранвате косите?

  • 2 069
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Расте като побесняла, без да полагам никакви други грижи за нея освен да я мия с балсам /за да е по-лесно за ресане после/ и да я суша.
   Съсипвам я с този сешуар всеки божи ден...но няма как. Изправям я с преса, маша, четка и какво ли още не....с две думи жесток терор, но тя пък се държи "мъжки"

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Банята ми прилича на фризьорски салон(козметика за всеки джоб)- ефект никакъв.
Извод- май си е до коса.
Относно кристалите- ползвам ги от 7 години, но не са ми прекратили цъфтежа, а защо ли, ами.... питайте сешоара и пресата за коса.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
За подхранване ползвам complex 5 на  Рене Фардерер, но не забелязвам нещо като грива върху скалпа си, тъй че...който си го има, си го има.

Последна редакция: вт, 04 окт 2005, 01:56 от alex Y

# 17
  • Мнения: 5 391
Здравейте момичета!Знам,че измествам малко темата,но за да не отварям нова искам само да ви попитам дали е вярно твърдението,че по време на бременността третирането на косата е безсмислено,тъй-като тя просто не хващала боя?Искам да си направя отново кичури,но преди това реших да се консултирам с вас Simple Smile

# 18
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Здравейте момичета!Знам,че измествам малко темата,но за да не отварям нова искам само да ви попитам дали е вярно твърдението,че по време на бременността третирането на косата е безсмислено,тъй-като тя просто не хващала боя?Искам да си направя отново кичури,но преди това реших да се консултирам с вас Simple Smile
По време на бремеността не престанах да се боядисвам. Не см забелязала някаква промяна, свързана с това състояние, така че смело  Flutter

# 19
  • Мнения: 5 391
Благодаря,мечо пух Hug!

# 20
  • Мнения: 6 315
Къна на месец-два и чат-пат слагам маска или зехтин.

# 21
  • Мнения: 891
Банята ми прилича на фризьорски салон(козметика за всеки джоб)- ефект никакъв........................но не забелязвам нещо като грива върху скалпа си, тъй че...който си го има, си го има.

При мен е същото !
Кристали за коса /задължително след всяко миене/, стимулант за коса /задължително преди всяко миене/, маска за коса "Миозотис" или "Дав" или "Нивеа" /също задължително - повреме на миенето/
Никакво боядисване и никакви сешуари и преси от 1 година насам, редовно подстригване и т. н

# 22
  • София
  • Мнения: 1 639
Ще използвам темата да питам:
Какво да правя с моята коса? Просто не знам какво да си купя вече.
Четох теми назад за косопад, но има много препоръки не знам коепо-напред.
При мен проблемът е следния - косата ми е много мазна, капе, къса се, вече съвсем оредя.
Какъвто и шампоан да ползвам напоследък на втория ден след измиването е леко мазна, на третия ужасна! Каква маска да ползвам така че да не се омазнява допълнително? Изобщо какво да правя?

# 23
  • Мнения: 6 315
Гато, пробвай със себорал за мазна коса - до колкото знам подхранва и косата започва да расте от него. Къна можеш да слагаш (има и безцветна) - тя изсушава и да се миеш с хума. За мазен скалп съм чувала, че много помага масаж с лимонов сок, така са ми казвали и фризьори (ама за мойта коса не става, защото е по-суха), понеже отпушвал порите....

# 24
  • София
  • Мнения: 1 639
Марги, какъв е този себорал?
Не съм чувала Embarassed Някакъв шампоан ли е?

Сега се зачудих за лимоновия сок, колко лимона трябва да изцедя, косата ми е почти до кръста:)

# 25
  • Мнения: 17 407
АМи... кристалите при мен спомагатз а лесно разресване, нищо друго. Сега открих крема за къдрици на Sunsulk и не ми е така суха косата. Иначе съм най-доволна от бадемовото масло.

# 26
  • Мнения: 6 315
Марги, какъв е този себорал?
Не съм чувала Embarassed Някакъв шампоан ли е?

Сега се зачудих за лимоновия сок, колко лимона трябва да изцедя, косата ми е почти до кръста:)

Себоралът е лосион за лекуване на пърхут и основната му съставка е извлек от корен от чемерика. А за лимоновия сок - втрива се само в корените на косата Wink.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Понеже има доста теми за подхранване на косата, си рекох да не пускам нова, а да пиша в последната.
Каква е ситуацията - реших да си подхраня косата и след като прегледах поне десет теми, си харесах следната домашна маска - зехтин, хума и малко лимонов сок (общо взето това ми се намираше вкъщи). За мой ужас - сега косата ми е по-зле от всякога.... Какво обърках, нямам представа, но съм много нещастна.
Значи първо се намацах, после стоях около час така и накрая се измих, обаче не успях с две измивания, а с три с шампоана. Шампоана ми е Хербал есенсис за нормална коса... А косата ми е къдрава, не много гъста, но е много бухнала обикновено.  Наскоро я боядисвах. Сега изглежда по-зле от слама - всеки косъм със собствено мнение, няма и помен от къдрици. Какво ще ме посъветвате??? Искам да ми е жива и жизнена с добре оформени къдрици, които да падат надолу, а не да хвърчи във всички посоки. .... Благодаря предварително.

# 28
  • Мнения: 6 155
Хумата е измиващо средство, т.е не е трябвало да я миеш с шампоан след това. А ти даже 3 пъти  ooooh! Явно си я премила.
Единият вариант да я оправиш е течни кристали, обилно. Другият - пяна за коса.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Ами имаше няколко теми, в които пишеше, че подобен тип маска, включваща хума, се измива с шампоан... Sad Прикрих някак следите с кристали за коса и балсам, но следващият път просто не знам каква маска да ползвам и как.....

Общи условия

Активация на акаунт