Суперхраните на Аквасорс - 3!

  • 144 082
  • 755
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 920
Жанета, много благодаря за отговора  bouquet

# 166
  • София
  • Мнения: 545
Благодаря ви за отговорите, аз вчера капнах по една капка и днес е значително по- добре, но той пие и друго лекарство. Сега правя промивки с преварена вода.

# 167
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте,
Бих искал да ви попитам за коластрата. Наскоро чух, че е много ефикасна при лечение и профилактика на имунната система. Племенничката ми е на година и осем месеца и е изключително болнава. Два дни на ясла, после една седмица в къщи. Наскоро изкара и морбили, въпреки ваксината. Тотално сринат имунитет. Чух, че коластра и водорасли се давали за закрепване на имунитет. Не мога да убедя сестра ми да я заведена хомеопат, не иска,а и не взима много насериозно подобен тип хранителни добавки, затова се възползвам от темата и искам да ви попитам по каква схема се пият водраслите и коластрата и евентуално кога може да се очаква ефект.
Извинявам се, ако по назад в темата сте писали за това, но просто не разполагам с достаъчно време да прочета всичко Crazy
Много благодаря за отговорите предварително  bouquet

Здравейте!

От личен опит сме се убедили, че най-подходящите продукти на АкваСорс за подсилване на имунитета на малки деца са Зелена енергия, Коластра и ЕМК:

http://estestveni.com/applications/2-malki-deca-podsilvane-imuni … vane-lipsa-apetit

Даваме ги ежедневно на големия ни син, който вече е на 2,5 години, и до сега на практика не е боледувал сериозно и не е пил никакви антибиотици или силни лекарства.

Когато все пак го е хващала лека настинка или хрема, просто сме увеличавали дозата и оплакванията са отшумявали много бързо.

Даваме някои от продуктите и на малката му сестричка (на 10 месеца), която до момента следва "здравия" пример на батко си.  Simple Smile

Лично аз съм сигурен, че е много по-добре да се заложи на профилактиката за да са здрави децата...

Поздрави!

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Съгласна съм с предния пост, с някои уговорки, също от личен опит.
За малки деца, според мен по-подходящо от ЗЕ е АФА, говоря за деца до 4-5г. В крайна сметка когато децата са здрави те си имат достатъчно енергия Wink, лично моето дете от минимални количества ЗЕ се превъзбуждаше много, на моменти дори ставаше агресивен, понеже не знае каво да прави с цялата тази нова за него енергия. За това давам този продукт само когато е болен, и то не повече от 2 на ден.
Даваме ги ежедневно на големия ни син, който вече е на 2,5 години, и до сега на практика не е боледувал сериозно и не е пил никакви антибиотици или силни лекарства.
В тази връзка искам да Ви попитам детето дали посещава детско заведение? И моето беше здраво, на практика не беше боледувал никога, дори и настинки и хрема, до момента в който не тръгна на ясла Rolling Eyes. Мисля че е редно да наравим разлика между деца които се гледат в къщи и такива които посещават д.заведение. Дамата е писала че племеницата и посещава ясла. Честно ще е да и кажем, че детето няма да спре да боледува като с магическа пръчка, а в по-добрия случай ще изкарва болестите много леко и за кратко.
Напълно съм съгласна, че трябва да се заложи на профилактика за да са здрави децата ни, която обаче освен подходящи хр.добавки трябва да включва и ежедневно разходка навън, избягване на т.н храни боклуци, много сурови плодове и зеленчуци, течности изключващи готови сокчета, спокойни и уравновесени родители и не на последно място позитивно мислене когато са болни дечицата. Това на прима виста!Благодаря за вниманието!

# 169
  • Мнения: 265
Mamaded,вярно ,е че ЗЕ дава повече енергия а Водораслите успокояват но всъщност най-добре е Вод. и Зе да се редуват,вЗЕ  съдържа освен Кламатски Водорасли и Хавайска Спирулина и Американската люцерина - Алфалфа,а тези съставки а наистна необходими за дет. организъм .Лично аз редувам Зе със Вод.,но не строго определено и че да броя дни.
И наистина има значение дали детето посещава дет.заведение или не - голямата ми дъщеря почти в началото на посещаването си на яслата започна да взима АНт . и др. подобни отрови,но започнах с Коластра и нещата се оправиха,като имате в предвид ,че Вод. и Зе и пробиотиците ги включих доста време след това.А сега съм доволна,че малката ми дъщеря,на 1,1г. не се е налагало изобщо да пие АНТ.,това много ме радва и  вярвам,че съм взела правилното решение за Водораслите.Дано и при вас нещата се развиват така добре !

# 170
  • София
  • Мнения: 6
За сравнението между Зелена енергия и водораслите АФА - тъй като синът ни е много активен и енергичен, ние също имахме известни опасения, че Зелената енергия (а и течните водорасли АФА), които му даваме, повлияват допълнително на неговата активност и нежелание да заспива.

Затова проведохме експеримент - спряхме му всички продукти на АкваСорс за известно време. Оказа се, че това по никакъв начин не повлия на активността му, явно детето си е просто по-енергично. Simple Smile Затова и мисля, че при всяко дете продуктите си влияят различно, всеки родител трябва сам да усети кога има промяна и така ще може да си направи изводи кой продукт кога е подходящ.

За детските заведения уточнението е съвсем на място! Напълно съм съгласен, че децата, които посещават ясла или детска градина, са изложени на по-голям риск от разболяване. А и по принцип това да се боледува от време на време е съвсем нормално, важното е излекуването да е по-бързо и по възможност без да се прибягва до лекарства и антибиотици. Ние все още не посещаваме ясла, времето ще покаже дали нещата ще се променят, когато започнем...

Напълно съм съгласен и с другите изброени здравословни навици! Към тях ще си позволя да добавя само разходките на чист въздух в планината. Simple Smile

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Съгласна Peace!.
Както написах при нас случеят беше доста неуспешен с даването на ЗЕ. Детето по-принцип е по-флегматично и бавно, предполагам наследил го е от мен. Не се чуства добре сред много деца и тълпи от хора, емоционален и чуствителен е. Не е агресивен, дори е в другата крайност, не може да се защити по адекватен начин от агресия. Като започнахме да даваме ЗЕ стана още по-чуствителен, плачеше за всичко, започна да буйства, спеше неспокойно, изобщо неща много нетипични за него. Просто не е неговия продукт Peace

# 172
  • Мнения: 920
Много ви благодаря за отговорите, много много ми бяха полезни  bouquet

# 173
  • Мнения: 4
Здравейте.
Аз съм от тези мами,които са доволни от продуктите на Аквасорс.Имам дъщеря на 4 годинки.Миналата година тръгна на детска градина и постоянно боледуваше.През седмица беше на антибиотик.От толкова ходене по мъките попаднахме на невероятен педиатър,който ни препоръча Колактив.Вече 4 месеца го пие и до сега нямаме пропуск в градината  Simple Smile Два пъти имаше хрема,но увелечих малко дозата и успяхме да увладеем положенито без температура и без антибиотик. Wink
Не съм много на ясно с Колактив и искам да попитам някоя от мамите с повече опит :Има ли нужда да се прави почивка от приема му и колко време се пие?
 Благодаря ви предварително.  bouquet

# 174
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте!

Не е необходимо да се прави почивка при приема на КолАктив (коластра) на АкваСорс, тъй като това си е естествена храна и няма опасност да се предозира. Можете спокойно да давате на дъщеря си по 1-2 капсули всеки ден.

При първите симптоми на някакво заболяване, например настинка или грип, можете да увеличите дневната доза 2 или 3 пъти, като в такива случаи по-бързо и по-ефективно действа КолАктив 3 (коластра с добавени Ацидофилус и Лактоферин) в комбинация със Зелена енергия и Есенциални Мастни Киселини (ЕМК). Както бях писал по-горе ние даваме и трите продукта всеки ден...

И ви пожелавам да сте все така здрави Simple Smile

# 175
  • Мнения: 4
Благодаря за бързият отговор тате Емо.
 Дано не се приеме за нахалство,но искам да попитам и нещо друго. Embarassed
Имам син на 13 години,кйто като малък доста боледуваше.Но като стана ученик нещата се успокоиха до миналото лято.Започнахме пак с една адска кашлица и ни казаха,че има астма.Направихме тестове и резултатът беше-домашен прах.Шест месеца нещата бяха добре до миналата седмица.Овладяхме положенито но пак се наложи де пие антибиотик.
 Има ли нещо от продуктите на Аквасорс,с което мага да му помугна освен Колактив,защото от една седмица започнах и на него да давам с надеждата да стане така както с дъщеря ми.Ако има нещо допълнително ,което мога да му давам,ще Ви бъда много благодарна да ми кажете.
 Благодаря Ви.  Simple Smile

# 176
  • София
  • Мнения: 6
Според мен за астма най-добре е заедно с КолАктив 3 коластра да се дава Супер Антиоксидант, но трябва да го въведете постепенно като се започва със съвсем малка доза и постепенно се увеличава, и задължително трябва да следите състоянието на детето. Също е добре да се включат и Есенциални Мастни Киселини (ЕМК).

Иначе за алергии най-подходящите продукти са събрани тук:

http://estestveni.com/applications/5-alergii-deca-vazrastni

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 23:53 от тате Емо

# 177
  • Мнения: 265
При алергии или астми искам да ви посъветвам винаги да започвате първо с пробиотиците,това е така,защото пробиотиците- предпазват от транслокация на антигени в кръвния поток.Всъщност на хора с алергии аз винаги препоръчвам да започнат лечение с нашите продукти на 2 фази.1 фаза - пробиотиците/програма лесно начало е още по-добре/с коластра, 2 фаза,когато се изпият пробиотиците да се включят и  САО и ЕМК ,коластрата си върви и в двете фази.Но ако дете  под 3 г.  има алергия ,тогава заменяме САО със Водорасли.

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 85
Имам въпрос за водораслите на прах,за дете на 6г. една мерителна лъжичка на ден достатъчна ли е,или е множко?

# 179
  • София
  • Мнения: 6
Имам въпрос за водораслите на прах,за дете на 6г. една мерителна лъжичка на ден достатъчна ли е,или е множко?

Препоръчителната доза за възрастни е половин до 1 равна мерителна лъжичка на ден (вижте тук). Според мен за дете на 6 г. (особено ако е само за профилактика) е по-добре дозата да е 1/4 до половин лъжичка на ден.

Добра алтернатива са и течните водорасли АФА, които са и много по-вкусни, тъй като съдържат и екстракти от черни и червени боровинки.

Общи условия

Активация на акаунт