Увеличение на кърмата с ricinus communis

  • 13 787
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 445
Здравейте,
Опитвам се да си увелича кърмата със всякакви средства и сестра ми сподели, че е пила ricinus communis преди 5 години и й е подействал добре, но не помни потенцията. Аз намерих инфо за него, че едни потенции увеличават кърмата, а други я спират. Моля, ако някой знае коя потенция трябва да се пие или го е ползвал да сподели. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 4 414
Това най-добре би те посъветвал хомеопат.
По какво съдиш, че ти е малко кърмата? А какви други начини за увеличаване пробваш?
Производството на кърма е на принципа на demand-supply, т.е. колкото повече суче бебето, толкова повече се произвежда. Честото сукане на поискване е най-добрият начин за увеличаване на кърмата.
Посети ли кърмаческия форум - там момичетата са много отзивчиви и вярвам, че ще ти помогнат.
Успех и не се предавай! Hug

# 2
  • Мнения: 2 005
Миличка , 5 CH  Peace Снаха ми го пие от три месеца и съм сигурна , че много и помага 3х5 гранулки +чай на HIPP... Успех , от сърце   bouquet
Снаха ми роди със секцио и на 5 тия ден нямаше още кърма , но като се обадих на гинеколога и и каза да и вземем тия две неща за стимулиране на кърмата и веднага се оправи и сега има многоооо  кърма  Hug

# 3
  • Мнения: 445
Благодаря, ще ги пробвам. А досега съм пила българския лактогонен чай и бирена мая. А, че ми е малко кърмата съм сигурна, дойде ми на петия ден след раждането, храним се на поискване, има поне две, а често и по три нощни хранения, суче по някога над един час, но явно не й е достатъчно, защото си иска и добавката( от началото сме на смесено хранене, но се опитвам да минем само на кърма), цедя се между храненията й и й го давам после. С помпата съм изцеждала най-много по 35 грама от двете гърди, когато бебето не е яло час и половина-два. Надявам се все нещо да даде резултат.

# 4
  • Мнения: 4 414
Изцеждането с помпата не е гаранция, че нямаш кърма. И най-добрата помпа не може да стимулира кърмата както бебето.
Тук е кърмаческия форум , където наистина ще ти помогнат. Може и някоя мама, която ти е наблизо и е по-опитна да дойде да те види.
Това е блогът на Хедра - тя е една от водещите на обучението на доброволните консултанти по кърмене. Блогът е много полезен, а може и да и зададеш въпросите си.
Успех  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 12 230
  Здравей,
честито бебче  Simple Smile
  Мамите са ти дали наистина много добри съвети, все пак искам да обърна внимание на някои неща, които забелязах.
  Сукането за по час е доста голям като интервал за всяко едно от храненията. Това довежда до мисълта за евентуално недостатъчно ефективно кърмене.
  Освен допълнителните неща за стимулиране на кърмата, като течности, чай, хомеопатия и билки, най-важна си остава стимулацията на гърдите, а именно честото изпразване на гърдите.
  Това че бебенцето суче толкова продължително говори, че може би не суче ефективно и по този начин не стумулира достатъчно добре гърдите. Много важна е позата и правилното поставяне на бебенцето нагърда. Трябва да е плътно долепено до теб, без разстояние между вас, нищо дори ръчичката му. Коремчето трябва да е опряно в твоя корем, а не да сочи към тавана например. Тялото му да е на една линия, главичката да не е извита настрани за да суче. В началото на кърменето, зърното трябва да сочи към нослето му, след като отвори широко устичка бързо се придърпва бебенцето към гърдата. Ако правилно е засукало, трябва устничката му да образува почти прав ъгъл,  с брадичката да допира гърдата, а нослето му да е свободно. По този начни на бебенцето му е лесно да суче и да преглъща.
  За стимулиране на лактацията може да опиташ следното. На всяко кърмене предлагай и двете гърди винаги. На следващото започваш от гърдата която си предложила втора предния път. Когато кърмиш следи дали суче и гълта, докато го прави нищо не правиш, спре ли да гълта приложи компресия на гърдата, това е масаж с който спомагаш да слезе и следващата порция кърма. Когато спре да суче и по този начин, местиш на другата гърда и правиш същото, сукане и сукане с компресия. Няма нужда да стои с часове на гърдата ако не суче, защото по този начин не стимулира гърдите  и не поема мляко. Ето на това клипче може да видиш как се прави компресия на гърдата.
   Освен хомеопатия има майки, които са доволни от фенугрик, като лактогонно средство. Това е билката сминдух на български. Приема се под формата на таблетки като хранителна добавка без предписание. Все пак има някои противопоказания като всяка една билка. Ето тук може да прочетеш повече за нея.
   Най-важното си остава обаче кърменето и ефективното сукане и или изцеждане на гърдите.

# 6
  • Мнения: 668
Здравейте,
Опитвам се да си увелича кърмата със всякакви средства и сестра ми сподели, че е пила ricinus communis преди 5 години и й е подействал добре, но не помни потенцията. Аз намерих инфо за него, че едни потенции увеличават кърмата, а други я спират. Моля, ако някой знае коя потенция трябва да се пие или го е ползвал да сподели. Благодаря предварително.

Ниските потенции-5, 9, 15 увеличават, високите я спират. Това е най-общо, може и да има изключения. 5СН е най-често ползвана за увеличаване.

Общи условия

Активация на акаунт