ИДЕИ ЗА ИМЕ НА МОМИЧE С БУКВАТА П?

  • 6 130
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 444
Здравей, съчувствам ти за загубата!
 Имената на които си се спряла са страхотни, особено ми хареса Цветилена! Мисля, че може второто детенце да носи името или буквата на баща ти, ако наистина държиш на това! Не се сещам интересни имена с П, ще помисля и ще пиша!!!

# 16
  • Мнения: 2 051
Мисля, че Пламена е много силно име.

# 17
  • Мнения: 2 693
Не искам да те засегна, но ще бъда откровена. Цветилена хич не ми харесва /тия баби Цеци вечно объркват работата Laughing /. Не знам дали е претенциозно, но ми звучи изнасилено - в смисъл, че веднага става ясно, че си комбинирала бабо-дяди, бабо-баби или дядо-баби. Кръсти си децата както на теб ти харесва най-много, защото утре няма бабите и дядовците да ти носят първа картичка за 8-ми март, нито първо букетче. Да не говорим, че според мен трябва да има симбиоза между имената на близнаците, т.е. да звучат като мелодия едно до друго. Това си е мое мнение, разбира се. Ако твърдо си решила да кръстиш второто бебче Пламена, защо не кръстиш първото Елена? Стига да не избухне война, защото и двете са на твоите родители...

За момичешки имена, като изключа моето любимо Боряна, много харесвам Белослава и Бояна. А в крайна сметка защо да не кръстиш детето на себе си? Нима не го заслужаваш?

И накрая - съзвучието между Пламена и Бианка ми е равносилно на съзвучието между Първан и Джузепе /всъщност това го чети, при положение, че си решила едното бебе да е Пламена/. Помисли и за това.

Надявам се, че не съм те засегнала и си ме разбрала правилно. Grinning

# 18
  • Мнения: 6 206
Цитат
И накрая - съзвучието между Пламена и Бианка ми е равносилно на съзвучието между Първан и Джузепе



  202uu

# 19
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Future pere
 Laughing Ама като почнете с тези италиянски Паола, Бианка... Дали има италиянско семейство, което да си е кръстило детето с българско име ?! Аз си харесах Евпраксия (тя си знае коя е) Wink (българско било).


 Laughing  Laughing  Laughing

Мерси, Future Pere, това ми е ник-а, няма нищо общо с името ми, и аз си го харесвам  Grinning  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 6 522
Бобо абсолютно си права за 3 неща
1. изнасилено е верно - Цветилена
2. сигурно няма да избухне война, ама и двете на мойта рода - ще се обидят, а и свеки се бахта 2 години в Испания, и праща по някои лев, а и не е лоша жената
3.да и аз мисля, че трябва да са в унисон, затава пуснах и темата тук защото се чудим с мъжа ми, а той най-накрая каза както ти решиш - той по принцип е да не се кръщават на никой, ама след като тате почина ща приеме решението ми за 1 буква П, те двамата също много се уважаваха.Мерси, че си откровена, аз това търся и черз постинго и изобщо в отношенията си си хората

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
На мен едно цветно и едно пламенно име ми звучат добре заедно -Пламена и Цвета например.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 522
М ДА-А-А-А-А МАМ4Е И ТОВА СЪМ СИ ГО МИСЛИЛА  КАТО ВАРИАНТ - АМА МОЙТА МАМА, НЕ ЧЕ ЩЕ СЕ ОБИДИ АМА .... - УФ, МАЙ СТАВАМ ДОСАДНА С ПРЕТЕНЦИИТЕ СИ .
ТО НЯМА УГОДИЯ ЩЕ СИ КАЖАТЕ, ГОСПОД Й ДАЛ ДВЕ ДЕЦА, ТЯ ИМЕНА НЕ МОЖЕ ДА ИМ ИЗМИСЛИ, АМИ АКО БЕШЕ ЕДНО -  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  - СРАМУВАМ СЕ ВЕЧЕ

# 23
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: mam4e
На мен едно цветно и едно пламенно име ми звучат добре заедно -Пламена и Цвета например.


Права е mam4e - ако си решила едното дете да го кръстиш на баща си е добре другото да е на другата рода. Другия вариант е да не кръщаваш на никого.  Аз исках ако моето детенце е момиченце да го кръстя на майка си и реших ако е момче да го кръстя на свекърва си/както и стана/. Пламена и Цвета е добър вариант. А как се казва свекър ти или коя е първата му буква?

# 24
  • Мнения: 2 693
Цитат на: bibi
М ДА-А-А-А-А МАМ4Е И ТОВА СЪМ СИ ГО МИСЛИЛА  КАТО ВАРИАНТ - АМА МОЙТА МАМА, НЕ ЧЕ ЩЕ СЕ ОБИДИ АМА .... - УФ, МАЙ СТАВАМ ДОСАДНА С ПРЕТЕНЦИИТЕ СИ .
ТО НЯМА УГОДИЯ ЩЕ СИ КАЖАТЕ, ГОСПОД Й ДАЛ ДВЕ ДЕЦА, ТЯ ИМЕНА НЕ МОЖЕ ДА ИМ ИЗМИСЛИ, АМИ АКО БЕШЕ ЕДНО -  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  - СРАМУВАМ СЕ ВЕЧЕ


Е, то е ясно, че ако бяха четири, щеше да е най-лесно! Grinning Чак сега си давам сметка колко ми е било лесно - като мислих име, бабите и дядите ги бях изхвърлила от съзнанието си... Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 6 522
свекър ми е Иван - ама той отпада от класацията, мъжа ми беше много по-близък с баща ми, въпреки че за момчета си бях избрала Петър и Йоан
харесват ми Бианка и Паола, ама с презимето и фамилията  Sad  май кофти ще се получи  Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 2 300
Ей, ама защо толкова грубо към свекъра Rolling Eyes
Ако все пак размислиш може да например едното да е Паола, а другото Ивана или Йоанна /Йоана/ - на мен повече ми харесват от Цвета.

А може и Бианка и Паола. Защо не, щом ти харесват? /а ти ще си знаеш, че Паола е кръстена на баща ти Wink /

А вместо Петър и Йоан може Петя и Йоана.

# 27
  • Мнения: 3 153
Цитат на: bibi
свекър ми е Иван - ама той отпада от класацията, мъжа ми беше много по-близък с баща ми, въпреки че за момчета си бях избрала Петър и Йоан
харесват ми Бианка и Паола, ама с презимето и фамилията  Sad  май кофти ще се получи  Sad

На мен пък ми харесва-Паола и Бианка;) Пък и в крайна сметка не вярвам близките им хора и приятели да ги наричат с трите имена, за вас с таткото да не говорим-те ще са прост Паола и Бианка;)
А гледната точка "чували ли сме някой италианец да си е кръстил детето с българско име" ми звучи много смешно.....италианците са достатъчно известни и смятам, че имената им са доста популярни навсякъде!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: bibi
М ДА-А-А-А-А МАМ4Е И ТОВА СЪМ СИ ГО МИСЛИЛА  КАТО ВАРИАНТ - АМА МОЙТА МАМА, НЕ ЧЕ ЩЕ СЕ ОБИДИ АМА .... - УФ, МАЙ СТАВАМ ДОСАДНА С ПРЕТЕНЦИИТЕ СИ .
ТО НЯМА УГОДИЯ ЩЕ СИ КАЖАТЕ, ГОСПОД Й ДАЛ ДВЕ ДЕЦА, ТЯ ИМЕНА НЕ МОЖЕ ДА ИМ ИЗМИСЛИ, АМИ АКО БЕШЕ ЕДНО -  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  - СРАМУВАМ СЕ ВЕЧЕ



На всички е абсурдно да угодиш  - пък и все пак едната щерка ще бъде на твоя баща - мисля че това ще зарадва майка ти.

Искрени съболезнования за загубата Sad  - и аз загубих баща си когато бях бременна в 6тия месец, също се казваше Петър и ми липсва безкрайно Cry , но често го усещам край нас.

# 29
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Защо непременно трябва да е с П. Да не би да има изискване да се кръсти на някой роднина. За мен това са отживелици, аз от сега съм предопредила всички близки, че няма да кръщавам бебето на тях. За сега са се примирили. Няма много хубави имена с буквата П, още повече женски. Пресила, Полина, Петя, Поля, Павлина, Пандора, Преслава,  Паула, Паша, Пламена, Паулина, за други не се сештам. Успех с името!

Общи условия

Активация на акаунт