Професионални серии за коса - 10

  • 67 659
  • 750
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 7
Сърдечно ти благодаря La mademoiselle    bouquet

# 571
  • Мнения: 3 675
Аз също искам да благодаря за изчерпателната информация, която получих   bouquet
С нетърпение чакам да изпробвам новите продукти.  Simple Smile
До сега не съм използвала Kerastase, а само Absolut Repair. Косата ми си е "почивала" от професионалните продукти, но само защото вечно забравям да си купя нови.  Ако бях по-организирана, то нямаше да има почивки.  Simple Smile
Още веднъж - много благодаря!

# 572
  • Мнения: 171
Ами аз доста се чудих, но от бързане да ги изпробвам даже не се сетих да попитам, ужас, срамота.  Blush Много ти благодаря, че ми каза, за следващата ще знам.   bouquet Ами честно казано аз като си поръчвах маска, интенза беше свършила...Косата ми вече е напълно суха,очаквах маската наистина да ми дойде тежка след толкова мнения, но имам голям обем.  Shocked  Laughing Не че се оплаквам де, така косата ми изглежда по-гъста, като за 1 път съм много доволна.  Crazy   bouquet

миличката, маска по принцип не се слага нито преди, нито след ампулката. Ако ползваш ампула, тя е напълно достатъчна. Така пректикуват и в салоните - шампоан Абсолют, ампулката, загряват косата и изплакват. Само дето за същото това удоволствие ми взеха 25 лв. в Капанов преди години. Доста се издразних, като разбрах след това каква е цената на една ампула, ама нищо... сигурно в момента взимат и повече  Crazy  Laughing
Та нищо страшно няма да се случи, ако сложиш и маска преди или след ампулата, предполагам, но просто е излишна. А и кой знае, може и да има някакво значение, по-добре си действай по правилата  Peace

Последна редакция: чт, 01 юли 2010, 17:36 от La mademoiselle

# 573
  • Мнения: 616

А реконструктурите на редкен и те ли се използват всяка седмица или трябва да се слагат по-нарядко. питам, защото четох някакви коментари за Редкен САТ, където някаква потребителка казва, че го ползвала веднъж на 4-5 измивания. Ти лично ползвала си си Редкен и имаш ли някакви лични отзиви от него?

И последен въпрос - дали е по-добре да тръгна от по-леки реконструктури (като Джойко) и после да продължа с Редкен или първо да заложа на ударна терапия и после да мина на лайт варианта?

Това е състоянието на косата ми към момента http://prikachi.com/images/458/2248458b.jpg. Вече повече от месец се мия с циментовата серия на Керастаз.

Това което писах по принцип се отнася за всички протеинови терапии - колкото по-силна, толкова по-важно е стриктно да се следват инструкциите.
Общото правило на палеца с тях е - използване 1 седмично до възстановяване здравия вид на косата (т.е. много изгорена коса може да й трябва 1-2 мсеца да се възстанови, не толкова изгорена -2-3 седмици, може и от 1 път и т.н.) не се прави повече от 1 седмично колкото и зле да е косата. След постигане на здрав вид на косъма, 1 месечно поддържаща терапия. естествено, може да има вариации между различните коси, но това е общото правило и в повечето случай би трябвало да действа. Просто първоначалния период на възстановяване, наблюдавай си я, когато укрепне и спре късането, мини на 1 месечно.

Лични отзиви нямам, но вземам редкен дийп фюъл и афоджии за майка ми, че тя на тези години реши да експериментира с трайно къдрене ooooh! та трябваше да спасявам много изстрадала косичка. Прилагах горното правило. На нея в един момент й дойде акъла и сега само се боядисва с лека боя - сега съм й взела Джойко и си слага 1 месечно поддържаща терапия, защото не гори толкова много косата си. Ако още я къдреше и разни такива, щеше още да е на по-силен продукт за поддръжка.

Косата ти изглежда в добро състояние за изрусявана коса между другото,като чуя изрусявана, и не знам какво да очаквам, има някой изрусявани коси в много лошо състояние Tired според мен, при положение че за теб това не е еднократен експеримент а е цвета който искаш да поддържаш, САТ-а няма да ти дойде в повече, просто си я наблюдавай за да знаеш кога да минеш на поддръжка само.По принцип се почва с тежка терапия за да се възстанови по-бързо косъма и при нужда с е  минава на лека поддържаща Peace

# 574
  • Мнения: 1
Използвам един професионален продукт за коса на Lakme - това е спрей за къдрава коса, който се нанася след миене на косата. Придава блясък и краищата не са толкова сухи. Много съм благодарна на фризьорката ми, че ми го препоръча  smile3521

# 575
  • Мнения: 6
Oх,ама съм една...Мислех,че поне нещо съм научила,а не съм разбрала най-важното.Благодаря,че ме светнахте момичета!  bouquet

# 576
  • Пловдив
  • Мнения: 48
Много моля да ми препоръчате някакъв продукт за начупване на косата с дифузер, по скоро да прави на къдрици, не косата ми да стои безформена и клюмнала. Аз съм с тънък косъм, но гъста коса. Помня преди бчх вземала един продукт на Шварцкопф от професионалната Осис серията за къдрици, беше нещо като желе и ми правеше страхотни къдрици, но после спряха да го произвеждат и от тогава все ползвам пяна, от тези супермаркетните, но резултата въобще не ме задоволява. Незнам тези фибро гуми за какво се използват и дали стават за целта, много съм объркана , толкова много продукти ...дали трябва да е специално предназна4ен за къдрици, но пък моята коса не е къдрава, по скоро леко 4уплива

# 577
  • Мнения: 891
Момичета много отдавна съм решила, че искам да си взема няколко продукта на Керастаз и по-точно от циментовата серия.
Досега съм ползвала сама от Лореал професионалните и съм доволна, но ми се иска да си взема на Керастаз.

Спряла съм се на ампулите Вита цимент.
Но не съм сигурна, колко ампули трябва да си взема и през какъв период мога да ги слагам ? 3 - 4 ще стигнат ли ?
Друг продукт от серията  какъв би било добре да си взема, за да е по-добър ефекта ....

Косата ми е изрусявана, тънка ...

# 578
  • Мнения: 171
dimi, ето в тази тема бях писала по-подробно за опита ми с продуктите от серията с цимент на Керастаз:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=483330.msg14564311#msg14564311

Ако още нещо те интересува, питай, стига да мога да ти отговоря  Peace

# 579
  • Мнения: 3 675
Здравейте!
Аз нямам опит с Kerastase , но понеже съм го ползвала само веднъж, ще споделя първите си впечатления.
Не бях ходила на фризьор цели 2 години Embarassed и преди няколко дена отидох защото просто нямаше начин да го избегна. Sad Косата ми беше с увредени краища и беше започнала да се накъсва на 3-4 см разстояние от краищата. Също най-горният слой от косата ми е доста сух и бих казала увреден. Останалата час от косата ми си е съвсем нормална. Когато ме видяха фризьорките се ужасиха. Бяха две и се надпреварваха да ми обясняват, че косата ми е много зле и ако съм искала да имам хубава коса трябвало да се подстрижа късо и да съм ходила всеки месец да ми подстригват краищата на косата. Ту едната хващаше ножиците, ту другата и така двечките с общи усилия успяха да ме подстрижат. Simple Smile Естествено не им разреших да ме подстрижат късо, а им казах само да ми махнат краищата и да я подравнят. След това  ми  препоръчаха продуктите на Kerastase, които си закупих.
Първият продукт е шампоана bain de force. С негова помощ си измих косата и като го сравня с шампоана Absolut Repair ми се вижда доста по-агресивен. Имам чувството, че този шампоан ще ми изсуши вече достатъчно сухата коса.
Следващия продукт, които използвах, беше forcintense. Той представлява общо 6 малки тубички, които са за три процедури. Фризьорката ми обясни, че трябва да си намажа само краищата и горния слой с тях и аз така направих. Ако трябваше да си намажа цялата коса, то едва ли щях да успея с толкова малко количество. Бях посъветвана да повтарям процедурата два пъти в седмицата в продължение на един месец. Аз обаче съм решила да се огранича до един път. Не мисля, че косата ми е чак толкова увредена,че да се налага използването на този продукт толкова често.
Не знам защо, но на мен ми препоръчаха маската masquintense, а не ciment anti-usure. Това ми се вижда много странно. Изпробвах и препоръчаната  от фризьорките маска.
След всичките тези процедури, аз лично не видях абсолютно никакъв резултат или промяна в състоянието на косата ми, а Люлякова е написала, че при нея тези продукти действали мигновено. Та сега се питам, как точно действат при вас? Какви промени забелязахте? Аз не забелязах никаква промяна. На следващия ден си измих отново косата, но този път с Absolut Repair и установих, че на моята коса Absolut Repair се отразява много по-добре от колкото Kerastase.
Мисля да продължа с Kerastase и ще видим при следващото миене дали ще има някаква промяна.
Следващите продукти, които ми бяха препоръчани са oleo-relax. За сега не мисля да ги купувам и смятам да изчакам.
А докато се рових в интернет за да намеря повече информация за Kerastase попаднах на това. Simple Smile
Някой ползвал ли е този продукт? Направо не мога да повярвам, че след едно измиване би могло да се постигне такава огромна разлика.  Crazy

# 580
  • Мнения: 636
Леле, колко груба фризьорка  Crazy

B & C , ефектът е заради изсушаването със сешоар, не от продукта. Моята коса е такава разплетена дамаджана, след изсушаване съм друг човек, много ми е познато това  Grinning


Бейн де форса на мен никак не ми действа добре на косата - заплита ми я, изсушава по същия начин. Много хора правят грешка да ползват шампоана за много суха коса, а той е по-скоро за рядка коса с тънък косъм.

Ако не усетиш ефекта от циментовите продукти от първия път, значи косата ти не е толкова увредена и нямаш нужда от тях. Още един продукт, който за моята коса е уникален

# 581
  • Мнения: 171
Шампоанът Bain de force наистина дава усещане за суха, твърда коса, непосредствено след измиването с него. Обяснявали са ми го с факта, че той максимално "отваря" люспичките на косъма, за да може следващия продукт - ампулка или маска, да проникнат във вътрешността му и да го запълнят. След тях вече усещането ми е за невероятно съживена, здрава коса. Но всичко е много индивидуално. И аз като Люлякова съм на мнение, че ако не се усеща ефект от тази серия, то е най-вече заради това, че тя не е подходяща за конкретната коса. Серията наистина е за доста увредена, системно и агресивно третирана, слаба и късаща се коса, не за суха  Peace

B & C, и на мен ми се виждат доста странни нещата, които са те посъветвали. От години си купувам периодично серията с цимент и винаги ми наблягат на това, че не бива да я смесвам с продукти от други серии на Керастаз. Да ползаш шампоана от циментената серия с маскинтенс направо ми се вижда против всякакви правила  newsm78 А ампулите Форсинтенс са си предвидени за ползване веднъж в седмицата. Така си пише и на кутията. Вярно, че зависи от състоянието на косата, но твоята трябва да е буквално унищожена, за да се налага да ги ползваш толкова често, а сама казваш, че това не е така. Не знам, но според мен щом не усещаш никакъв ефект, това не са твоите продукти, не и в този момент. При мен ефектът е моментален, определено мога да кажа, че това са най-ефикасните продукти, които съм ползвала въобще. Усетих го най-вече, когато ползвах серията за първи път. Косата ми се късаше и падаше на кичури след изгаряне с блондор, още след първата ампула спря, а бях слагала какво ли не преди това и нищо друго не успя да ми помогне.

# 582
  • Мнения: 21
Момичета,никой ли не знае дали циментовата серия на Керастаз може да се използва по време на бременност?Зададох въпроса си по назад в темата,но никой не ми отговори.Моля,някой ако знае,да сподели,ще съм много благодарна!

# 583
  • Мнения: 636
Да, може да се ползва по време на бременност. Няма да ти навредеи  Peace

# 584
  • Мнения: 21
Супер!Много ти благодаря за бързият отговор Hug!

Общи условия

Активация на акаунт