Закупуване на жилище в чужбина - струва ли си рискът и инвестицията?

  • 3 984
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
Леле изпуснах те ,извинявай ,но не знаех ,4е има6 предвид  CH.
Ако иска6 ти продаваме веднага един апартамент Wink ???6те каже6 Българска му работа  Mr. Green
Сега аз понеже се сблъсках с този проблем наскоро...Да ти кажа..
Сега в CH  е ЗА ПАРВИ ПЪТ В ИСТОРИЯТА ИМ ДА ИМАТ ТОЛКОВА НИСКА ЛИХВА И ВСИ4КО ЖИВО СЕ Е ЮРНАЛО ДА КУПУВА ЖИЛИщА...
Брат му на мъжа ми миналата година се НАБУТА С ЕДИН АПАРТАМЕНТ КАТО НЕ ЗНАЕ6Е ,4Е ИДВА ПО-ДОБРО ВРЕМЕ /по тези не6та/.Миналата година купи апартамент за 800 000 като внася 200 000 и останалото е на кредит от банката ,това го знае6,4е тук е така.Тази година същия апартамент струва 480 000 Фр..Вижда6 за какво става дума.
Ние с мъжа ми имаме възможност в момента да купим ,но НЕ ИСКАМЕ ...За6то,ами за6тото вси4ко е добре докато имаме работа,а ако остане един без работа за малко по-дълго време става много,много неприятно.ПлЮс това ,като можем да живеем така под наем с години и обикаляме напред-назад ...АМИ ЗА6ТО НЕ ?Просто не ни се НОСИ ОТГОВОРНОСТ.
Свекър ми по4ина и вси4ки искаха да вземем апартамента ,но ние НЕ ....Ами то стигна до война ,проблема е ,4е тук недай си боже иска6 да го продаващ ,ами не е като в БГ да се напълни6  с пари4ки .АМИ ТУК Е ЗАГУБА !Това е заковаване на едно място ,то4но ТОВА НЕ НИ ХАРЕСВА С МЪЖА МИ .А и недай си боже да ти дойдат лоши комшии ,ами какво да ти кажа ....НАПРАВО 6ТЕ ТИ СЕ ПЛА4Е.Имам такава комшиика...
Примера със свекъра ,ами в момента се продава още апартамента от пуснат през месец МАЙ ...Това,което той е внесъл преди 10 години се равнява на 200 000 фр,т.е. остава кредит за още 300 000 Фр.Пуснат е за цена 450 000 Фр.Т.е. като се върне на банката кредита вижда6 какво се полу4ава...Като до сега НЯМА КАНДИДАТ КУПУВА4 ,а и СКОРО НЕ ВИЖДАМ,за6тото вси4ко живо иска НОВО ,а не на 10 години,при това може6 да желае6 как да ти го направят и за СЪщИТЕ ПАРИ...
Ина4е за ремонт ,пак се покрива една 4аст с данъка,но друга ЛИ4НО ОТ ТЕБ,а аз живея в апартамент,ами миналата година ни монтираха нови кухни и не ни вдигнаха въоб6те наема...
АМИ АЗ САМО СЕ КЕФЯ...
Брокерските къщи /Markler /взимат 2-3 % от продажбата,а банката не се наема сама да продава  апартамента/на свекъра/.Та това пак е един минус от 10 000 фр ,а да ти кажа ,4е те4е вси4ко ...към банката ..така ,4е о6те минуси....та това е от мен

# 16
  • Мнения: 2 292
Един съвет. Евтини и на нормални цени жилища има по т.н. Zwangsversteigerung.
Не винаги състоянието им е добро, но пък с малко средства може да зaприлича на нещо.
Съвет относно данъци и разходи не мога да ти дам, но се надявам и швейцарските мами да се включат. Simple Smile

може ли някой да изясни какво точно представлява Zwangsversteigerung и как се ръководи. В речника обяснението е аукцион - това значи ли че може да си се наддава безгранично или има определен таван? Как се гарантира че такова жилище е ефтино? ами то с наддаване може да излезе и мног оскъпо? Или? Имат някакъв Zwangsversteigerungsgesetz, който представляава какво ?
Когато решиш да си построиш къща и вземеш заем от банката, но след това не можеш да плащаш лихвите и главницата, банката пристъпва към обявяване на търг и се предлага винаги цена която е по ниска от пазарната но е минималната която на банката и погасява кредита
Общо взето са наистина поевтини такива жилища или къщи. В повечето случаи даже са и нови (като имаш предвид сегашната икономическа ситуация в Г)

Добре но ако това е практика и хората го знаят на подобни наддавания не се ли качва прекалено цената? Аз може и страшно тъпи въпроси да задавам но в интересн на истината нищо не разбирам от търгове и питам

Общи условия

Активация на акаунт